Mistrzostwa Świata Polska 2014 w liczbach

przez Aleksandra Gierat
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
WykopFacebook TwitterGoogle

Ile godzin Polacy spędzili na boisku? Ile bloków mieli najlepsi środkowi? Ile punktów „uzbierał” każdy z zawodników? Na te i inne pytania odpowiemy w „liczbowym podsumowaniu” Mistrzostw Świata.

Niedziela, 21 września 2014 18:21

Niemcy z brązem!

(8 głosów)

Siatkarze Niemiec zdobyli brązowy medal Mistrzostw Świata! W finale ograli Francuzów, z którymi wcześniej przegrali 3:0.

Sobota, 20 września 2014 22:11

Polacy w finale Mistrzostw Świata!

przez Magda Biernat
(6 głosów)

O finał Mistrzostw Świata Polacy walczyli z Niemcami. Podopieczni Vitala Heynena do końca się nie poddawali, ale zdołali wygrać tylko jednego seta. Polska wygrała spotkanie 3:1 i jutro powalczy z Brazylią.

Sobota, 20 września 2014 22:34

MŚ: Brazylia powalczy o złote trofeum

Redaktor: Hubert Celiński
(6 głosów)

W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się ze sobą reprezentacje Brazylii i Francji. Gra była bardzo zacięta, a świadczyć o tym może chociażby rozegrany tie - break... Finalnie to Brazylijczycy okazali się lepsi i wygrali 3:2. Jutro powalczą o obronę tytułu sprzed czterech lat...

Sobota, 20 września 2014 17:51

MŚ: Polacy w finale = odkodowana transmisja

Napisane przez Łukasz Klin
(4 głosów)

Już dziś reprezentacja Polski w Spodku zagra z Niemcami o awans do finału siatkarskiego mundialu Polska 2014. Tuż przed półfinałowym bojem z Niemcami stacja Polsat pokazująca cały turniej nad Wisłą poinformowała, że w razie awansu biało-czerwonych do wielkiego finału, mecz zostanie pokazany w otwartym Polsacie!

Sobota, 20 września 2014 17:47

MŚ 2014: Spiridonov i spółka w Polsce na "piątkę"

(4 głosów)
WykopFacebook Twitter

Bez większych emocji, bez niespodzianki, ale za to kilka ładnych zagrań można było zobaczyć. W meczu o 5. miejsce faworyzowani siatkarze reprezentacji Rosji nie mieli większych problemów z pokonaniem dotychczasowej rewelacji turnieju, Irańczyków. Sborna po przegranej w "grupie śmierci" nie oddała Persom nawet jednego seta!

(6 głosów)

Prowadzili już 2-0, jednak kropkę nad „i” postawili dopiero w tie breaku. Francuzi, bo o nich mowa po tie breaku pokonali Iran i tym samym zajęli 1. miejsce w grupie, awansując do półfinału Mistrzostw Świata, gdzie już czekała na nich Brazylia.

(5 głosów)

Reprezentacja Niemiec pewnie pokonała 3:0 drużynę Iranu, tym samym awansując do półfinału mistrzostw świata. To było spotkanie praktycznie jednego zawodnika – György Grozera, który kolejny raz pokazał swoją siatkarską klasę.

(6 głosów)

O ile zwycięstwo Brazylii nie jest niespodzianką, o tyle rozmiary - jak najbardziej. Canarinhos wygrali bez straty seta!

(6 głosów)

Niesamowicie emocjonujący mecz rozegrała reprezentacja Polski z Brazylią. Polacy wygrali wyrównanego pierwszego seta, lecz po trzeciej partii, w której dostaliśmy ostre "lanie" wydawało się, że się nie podniesiemy. Polska reprezentacja podniosła się, mało tego! Wygrała mecz po emocjonującym tie-breaku!