Piątek, 30 stycznia 2015


Czcionka
Reprezentacja Reprezentacja żeńska Glinka, Radecka rezygnują z gry w kadrze! Szanse na IO w Londynie oddalają się coraz bardziej?

Środa, 14 marca 2012 12:58

Glinka, Radecka rezygnują z gry w kadrze! Szanse na IO w Londynie oddalają się coraz bardziej?

Redaktor: Piotr Bąk
WykopFacebook TwitterGoogle

Małgorzata Glinka-Mogentale, Milena Radecka rezygnują z gry w reprezentacji Polski na niespełna dwa miesiące przed decydującym turniejem eliminacyjnym w Izmirze nasza sytuacja kadrowa wygląda coraz gorzej! A kto wie czy to nie koniec osłabień zespołu Alojzego Świderka.

Małgorzata Glinka-Mogentale najlepsza obecnie polska siatkarka swoją decyzję o tym, że nie zagra w polskiej reprezentacji podjęła już kilka dni temu i nic nie wskazuje na to aby popularna „Maggie” mogła zmienić swoje zdanie. Innego zdania jest prezes PZPS Pan Mirosław Przedpełski-  Nie chcę komentować decyzji Gosi, dopóki z nią nie porozmawiam. Zdaję sobie sprawę, że jest w trudnej sytuacji, szwankuje jej zdrowie, a do tego ma kłopoty osobiste, ale wciąż wierzę, że zagra w Ankarze- powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym sternik polskiej siatkówki. Podobnie jak Mirosław Przedpełski na zmianę decyzji Glinki liczą także jej koleżanki z reprezentacji Polski.

Alojzy Świderek- selekcjoner reprezentacji podchodzi do całej sytuacji nieco spokojniej. Świderek zdaje sobie sprawę, że upływ lat w przypadku Małgorzaty Glinki jest nieubłagany, coraz trudniej siatkarce zregenerować się po rozegranym spotkaniu. Tymczasem w Ankarze w ciągu 6 dni reprezentacja Polski rozegra aż 5 arcytrudnych spotkań, w których trzeba będzie grać nie na 100 a na 110% a tego Glince w pewnym momencie może po prostu zabraknąć. Kolejną siatkarką, która zdecydowała, że w tym sezonie nie zagra w reprezentacji jest rozgrywająca Banku BPS Muszynianki Fakro Milena Radecka. Swoją decyzję w rozmowie z Przeglądem Sportowym rozgrywająca komentuje w następujący sposób: – Na moją decyzję wpływ miały problemy osobiste. Poza tym mam kłopot z kręgosłupem i po sezonie będę musiała przejść rehabilitację. Dziwi mnie, że osoby postronne wypowiadają się na mój temat, nie wiedząc nic o tym, w jakiej znalazłam się sytuacji- powiedziała reprezentantka kraju.

PLAN KADRY

3–4.04 Warszawa. Badania kadrowiczek w COMS-ie.
10.04 Szczyrk. Początek zgrupowania.
26-27.04 Dąbrowa Górnicza. Mecze Polska – Niemcy.
1–5.05 Ankara. Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Rywalkami Polek w II grupie będą: Holandia, Rosja i Serbia.
8–10.06 Łódź. Turniej jaeliminacyjny Grand Prix (rywale: Serbia, Włochy, Brazylia).
15–17.06 Foshan (Chiny). Drugi turniej eliminacyjny GP (Chiny, Korea Płd., i Algieria lub Tajwan).
22–24.06 Tajpej. Trzeci turniej eliminacyjny GP (Włochy, Dominikana, Algieria lub Tajwan)
27.06–1.07 (ewentualnie) Ningbo (Chiny). Turniej finałowy GP z udziałem Chinek i pięciu najlepszych ekip z eliminacji.

Źródło: przegladsportowy.pl

Piotr Bąk

Piotr Bąk

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Partner serwisuSportplus.szczecin.pl

Zapraszamy do śledzenia relacji live na łamach naszego serwisu!KLIKNIJ

Zapraszamy do odwiedzania naszego kanału na YouTube

KLIKNIJ W OBRAZEK

Nasi partnerzy


Kęczanin Kęty
Morze Bałtyk Szczecin

Kęczanin Kęty
Kęczanin Kęty

Plaża OPEN
Plaża Open

radiogol.pl
Radiogol.pl

mig21
Miasto i Gmina Kęty XXI

sport4fans
Sport4Fans

StudioANS
StudioANS