Kamil Kwasowski pisze bloga - To nie ludzie tworzą siatkówkę, tylko siatkówka tworzy ludzi
Tak, jak obiecaliśmy mamy dla Was kolejnego siatkarza, który na łamach siatkowka24.com będzie pisał swojego bloga! Tym zawodnikiem jest Kamil Kwasowski, któremu zmiana z rozegrania na przyjęcie przyniosła same dobre rzeczy! Jak się okazało Kamil nie tylko świetnie gra w siatkówkę...
Kamil Kwasowski pisze bloga - To nie ludzie tworzą siatkówkę, tylko siatkówka tworzy ludzi

Cześć!

Dzięki możliwości którą dał mi Piotrek(dzięki Piotrek), od czasu do czasu będę się tu pojawiał i dzielił się z wami luźnymi spostrzeżeniami na temat siatkówki i nie tylko!

Jak doskonale wiecie najtrudniej jest zacząć, każdy ma z tym chyba problem tym bardziej, że terminarz w tym roku jest bardzo napięty tak więc czasu na myślenie o czym pisać jest jak na lekarstwo… Jestem przecież sportowcem i w związku z tym kocham wyzwania, więc będę starał się pisać jak najczęściej.

Kiedy myślę o siatkówce nie myślę tylko i wyłącznie o niej,  przez pryzmat dyscypliny sportowej. Siatkówką jestem zarażony od niemowlaka, odkąd sięgnę pamięcią zawsze była stałym elementem mojego życia, ukształtowała mnie nie tylko jako sportowca, ale przede wszystkim jako człowieka. Każda dyscyplina sportu kształtuje osobowość i charakter ale mam wrażenie, że siatkówka robi to w szczególny sposób.

Cytując słynne zdanie jednego z trenerów "siatkówka jest najbardziej zespołowym zespołowych zespołów.... gier" traktujemy to z przymrużeniem oka, ale każdy doskonale wie co chciał przekazać. Ta "zespołowość" nie sprowadza się do kilku setów na boisku, ale w zasadzie rozciąga się na całe nasze życie.

Wszyscy się znamy, jeśli nie prywatnie to z widzenia albo z opowiadań, kończyliśmy te same szkoły, graliśmy w tych samych drużynach, trenowali nas Ci sami trenerzy. Łączy nas jedna pasja, ale nie chodzi tu tylko o ten wspólny mianownik - wszyscy są po prostu fajnymi ludźmi! Przez lata grania, trenowania nawiązałem mnóstwo znajomości przyjaźni, nawet jeżeli kończyły się po okresie trwania kontraktu i rozjeżdżaliśmy się po Polsce, to spotykając się po latach na boisku, na plaży, na studiach zawsze pozostaje ta serdeczna więź.

Dlatego między innymi uwielbiam grać w siatkówkę plażową, bo zjeżdżają się ludzie z całej Polski, z którymi mam okazję się spotykać tylko na turniejach. Zawodnicy to jedno - tworzą rdzeń, ale równie ważne, o ile nie najważniejsze jest współuczestnictwo wszystkich, którzy kochają ten sport - zaczynając od organizatorów imprez, dziennikarzy pasjonatów (pozdro Piotrek), kończąc na najważniejszych, bez których sama gra nie miała by sensu - kibiców bo to przecież oni napędzają tego konia, a jak wiadomo w Polsce mamy najlepszych kibiców na świecie!

Być może mam to szczęście i spotykam na swojej drodze samych wartościowych i serdecznych ludzi, ale wydaję mi się, że to coś więcej każdy w jakikolwiek sposób związany z siatkówką posiada tą "zespołowość" bo jakby nie patrzeć działamy dla dobra tej dyscypliny.

Ze sportowym pozdrowieniem  Kamil Kwasowski

{youtube}3G3rzIAVaEg{/youtube}

Polecamy także
polecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowaniaWarning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (_session) in Unknown on line 0