1Liga kobiet: Kolejne zwycięstwo bez straty seta MKS-u Dąbrowa Górnicza!
Trzecie zwycięstwo w tym sezonie 1 ligi, i to bez straty seta odnotowały zawodniczki z Dąbrowy Górniczej! Podopieczne Adama Grabowskiego, tym razem odprawiły z kwitkiem SMS PZPS Szczyrk.

Początek spotkania, to spokojniejsza gra gospodyń, które wykorzystywały błędy zawodniczek ze Szczyrku, te albo popełniały proste techniczne błędy, albo nie potrafiły kończyć kontrataków. Po stronie gospodyń bardzo dobrze funkcjonowała gra w defensywie, błąd w przyjęciu Aleksandry Lipskiej sprawił, że to podopieczne Waldemara Kawki wyszły na minimalne prowadzenie (3:4). W bardzo ważnym momencie dało o sobie znać doświadczenie, takich zawodniczek jak Lis czy Ściurka. Nie do zatrzymania było lewe skrzydło gospodyń, jeśli dołożymy do tego kapitalny blok Lipskiej na lewym skrzydle, to wynik na tablicy wyników (10:6) nie mógł nikogo dziwić. Przy stanie 12:7 dla MKS-u, o przerwę poprosił Waldemar Kawka. Co działo się po niej? Cały czas nie do zdarcia była Ola Lipska, która robiła zdecydowane najlepsze wrażenie ze wszystkich zawodniczek. Świetna zagrywka Agaty Michalewicz, dała dąbrowiankom najwyższe prowadzenie w meczu (14:8), co prawda kolejną akcję rozstrzygnęły na swoją korzyść przyjezdne, jednak cały czas brakowało im punktowego bloku (15:9). Po trzech udanych akcjach uczennic SMS-u Szczyrk, o chwilę przerwy dla swojej ekipy poprosił Adam Grabowski (15:12). Czas przyniósł pożądany efekt, ponieważ w polu serwisowym pomyliły się przyjezdne, a po chwili przechodzącą piłkę wykorzystała Lis (17:12). Jedną z nielicznych akcji na środku siatki skończyła dla SMS-u Centka (18:13), natychmiast odpowiedziała jej atomowym uderzeniem Szczygioł (19:13). Gospodynie do końca seta, powiększyły i tak bardzo wysokie prowadzenie, by ostatecznie wygrać pierwszą odsłonę 25:14.

Drugiego seta z animuszem rozpoczęły dąbrowianki, które po dobrym ataku Ściurki, bloku Stroiwąs oraz serii niedokładnych zagrań zawodniczek ze Szczyrku, wyszły na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Wyraźnym celem w przyjęciu, po stronie SMS-u, była kapitan tej drużyny Paulina Damaske, która nie radziła sobie z zagrywkami m.in. Szczygioł najlepiej. Przy stanie 8:3 o czas dla swoich młodych podopiecznych poprosił Waldemar Kawka. Efekt? Kolejne świetne zagrywki Sandry Szczygioł powiększały prowadzenie gospodyń, impas gości przełamała dopiero z lewego skrzydła Weronika Szlagowska (10:4). Udany atak Laskowskiej oraz dwa punktowe bloki z rzędu, na Aleksandrze Lipskiej, dały na chwilę złapać oddech gościom ze Szczyrku (13:7). Jeżeli coś można było zarzucić zawodniczkom z Dąbrowy Górniczej, to zbyt duża liczba prostych błędów w polu serwisowym. Mimo tego, to MKS po raz kolejny był na wysokim prowadzeniu (16:8). Solidność, skuteczność Sandry Szczygioł były kluczem do odniesienia sukcesu w drugiej partii tego meczu. To właśnie ta zawodniczka w końcówce, była absolutnie nie do zatrzymania dla rywalek. Drużynie ze Szczyrku, niewiele pomógł czas, o który poprosił Waldemar Kawka, przy stanie 19:9. Ostatecznie MKS, równie przekonywująco, co pierwszą odsłonę, wygrał także drugiego seta – 25:10.

Zdecydowanie lepiej siatkarki ze Szczyrku, rozpoczęły trzeciego seta – od prowadzenia 2:0, dzięki bardzo dobrym zagrywkom Damaske. W ciężkiej sytuacji przebiła się przez podwójny blok rywalek Szczygioł, jednak chwilę później zaserwowała bardzo, ale to bardzo daleko w aut (3:5). Po atakach Lis oraz Lipskiej, dąbrowianki szybko doprowadziły do wyrównania. Przez dłuższy czas trzy/cztery punkty przewagi miały siatkarki SMS-u, jednak po raz kolejny błędy własne spowodowały, że MKS wyrównał (10:10). Świetną serię drużyny przerwała zepsuta zagrywka Lipskiej, jednak na lewym, kapitalnym dzisiaj skrzydle, popisała się Ściurka (11:11). Dobre uderzenie Szlagowskiej po bloku, wynik 11:13 sprawiły, że o czas poprosił Adam Grabowski. Po przerwie dąbrowianki nie tylko odrobiły straty, ale po błędzie Szlagowskiej wyszły na minimalne prowadzenie (14:13). Kapitalny blok na środku siatki w wykonaniu Małgorzaty Lis, doskonały atak po bloku Oli Lipskiej i MKS prowadził już 17:14. Skuteczna Sandry Szczygioł, rezultat 18:14 i o kolejny czas poprosił Waldemar Kawka. Podłamane kolejnymi udanymi akcjami gospodyń, przyjezdne nie były w stanie nawiązać w końcówce wyrównanej walki. Trzeciego seta dąbrowianki zwyciężyły 25:21, a co za tym idzie cały mecz 3:0, i w tym sezonie 1 ligi kobiet, nie straciły jeszcze nawet jednej partii!

MKS Dąbrowa Górnicza – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:14; 25:10; 25:21)

MKS: Lis, Ściurka, Stroiwąs, Szczygioł, Lipska, Michalewicz, Colik/Bodasińska (libero)

SMS PZPS: Centka, Damaske, Laskowska, Zaborowska, Szlagowska, Drużkowska, Mazur/Garstka (libero)

Polecamy także

Adam Grabowski dla siatkowka24.com: Najważniejsza jest kolejna akcja
Po raz kolejny zagrają ku pamięci Agaty Mróz Olszewskiej!
Siatkówka24.com Patronem Medialnym VI Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej!
ORLEN Liga: Tauron MKS wygrywa i cały czas marzy o pierwszej czwórce!
ORLEN Liga: Siatkarski rollercoaster dla wrocławianek! Impel górą w Dębowym Mieście!
Liga Mistrzyń: Nieudany rewanż dąbrowianek w Turcji...
Dąbrowa, mamy problemy. Posiłki prosto z Hawany!
Liga Mistrzyń: Niespodzianki nie było! Fenerbahce górą w Dąbrowie Górniczej!
W Dębowym Mieście też blisko niespodzianki, Zagłębianki uciekły spod topora dzięki... zimnej głowie!
ORLEN Liga: MKS Dąbrowa Górnicza wzięła odwet za październikowy walkower!
W Zagłębiu Dąbrowskim kamień z serca, jest zastępstwo za Domi!
Piła walczyła, no i punkt z faworytem zdobyła! Helena, i wszystko jasne!
ORLEN Liga: Pogrom w pierwszym secie! Toruń przegrywa w Dąbrowie
ORLEN Liga: Dąbrowianki wywożą z Wrocławia dwa punkty
"W lecie kilka tematów mi nie wypaliło"
ORLEN Liga: Dąbrowianki nie zawiodły
ORLEN Liga: Łodzianki zabrały z Dąbrowy komplet punktów.
Ze Schwerina do Dębowego Miasta, Kathleen Weiß w Orlen Lidze!
"Czeski film" w naszych ligach zawodowych, czyli Szczecin, odpuszcza. Rzeszów się cieszy, a MKS odwołuje!
Jeden z faworytów ligi pozbywa się swojej rozgrywającej!
ORLEN Liga: Zwycięstwo Dąbrowianek na otwarcie sezonu
Kolejny transfer w Dębowym Mieście, była kapitan Atomówek ma nową pracę!
Będzie kolejny transfer w dąbrowskim MKS-ie, ale w... sztabie szkoleniowym!
LM siatkarek: Chemik zagra z Conegliano, dziewczyny z Zagłębia z Hajfą!
Monika Smidova zagra w Dębowym Mieście!
Kolejne polskie zespoły wycofują się z pucharów!
Oj przewietrzą szatnie u dziewczyn z Zagłębia Dąbrowskiego. Będzie dobra zmiana!?
ORLEN Liga: Emocje na miarę walki o medal! Impel o jeden krok bliżej trzeciego miejsca.
ORLEN Liga: Śpiewająco weszły w półfinały! Chemik o krok od awansu!
ORLEN Liga: Mecz o pietruszkę na korzyść Budowlanych!
ORLEN Liga: Zacięta walka o półfinał trwa! Bardzo ważne zwycięstwo dąbrowianek.
Taki jest sport, czasem nieprzewidywalny
Orlen liga: Zwycięstwo MKS-u Tauron Dąbrowy Górniczej. Idealny rywal na przełamanie.
Orlen liga: Chemik wygrywa w meczu na szczycie
Falowanie i spadanie z ostatecznym sukcesem MKSu!
"Na pewno będziemy jeszcze lepiej się prezentowali"
Orlen Liga: Bielszczanki rozłożone na łopatki
Nieoczekiwany transfer w Dębowym Mieście, Sanja Popović wraca do Orlen Ligi!
Ambicja i walka dla Legionowa, umiejętności i punkty dla dąbrowianek!
Centymetry i siła wraz z Michą Hancock dają sukces MKSowi!
Krystyna Strasz dla Siatkowka24.com - Irytuje mnie wszechobecne narzekanie!
Orlen Liga: Atomówki za słabe dla Dąbrowianek
ORLEN LIGA: Pewna wygrana Chemika
ORLEN Liga: Dąbrowianki zniszczyły rywalki!
Atomowy mecz w Elblągu!
Orlen liga: KSZO Ostrowiec bezradne z Tauronem
Orlen Liga: Podział punktów w Dąbrowie Górniczej
Laura Dijkema prowadzi Dresden SC do zwycięstwa w Szamotułach!
Siostra gwiazdy
Była zawodniczka klubu z Dębowego Miasta zmienia klub!
Argentyński dyrygent już jest, podobnie jak samochody dla siatkarek!
Znamy nazwisko nowej siatkarki MKS-u z Dębowego Miasta! Kiedy wzmocnienia w ataku?!
Dwie typowane Amerykanki w dąbrowskim MKS-ie!
Magdalena Śliwa idzie na sportową emeryturę!
Oficjalnie - Kamila Ganszczyk w Dębowym Mieście, Trojan i Łyszkiewicz dalej w BKSie!
Czas porządków w Dębowym mieście, Dorota Ściurka nadal w Łodzi!
Micha Hancock nową gwiazdą drużyny z Dębowego Miasta!?
Ciekawe nazwiska w BKSie! Agnieszka Rabka u trenera Rusa?
Konferencja prasowa Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza po sezonie 2014/2015
Juan Manuel Serramalera: Doświadczenie pomogło nam zwyciężyć (wideo)
Ettore Guidetti: 6 miejsce było celem minimum na ten sezon (wideo)
Daria Paszek: Dzięki trenerowi Guidettiemu wiele zmieniło się w klubie (wideo)
Eleonora Dziękiewicz: 5 miejsce jest dla nas małym pocieszeniem (wideo)
Krystyna Strasz dla siatkowka24.com: Po ciężkim sezonie, odpoczynek w Turcji
ORLEN Liga: Dąbrowianki na piątkę!
ORLEN Liga: Dąbrowa Górnicza o krok bliżej 5. miejsca!
Juan Manuel Serramalera kusi siatkarskie siostry z Legionowa
Jacek Nawrocki ocenia mecz Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Łódź (wideo)