I liga mężczyzn: Ćwierćfinaliści Pucharu Polski w finale! Wielki sukces SMS-u Spały
Kto mógłby spodziewać się takich rozstrzygnięć? W ścisłym finale pierwszej ligi zagrają ze sobą beniaminek tej klasy rozgrywkowej – GKS Katowice oraz drużyna złożona z młodych adeptów sztuki siatkarskiej – SMS PZPS Spała. Ci drudzy okazali się lepsi od Ślepska Suwałki.

Katowiczanie długo musieli czekać na rywala w finale. O ile GKS szybko uporał się w półfinale, pokonując po trzech spotkaniach Espadon Szczecin, tak w drugiej parze potrzeba było aż pięciu spotkań by wyłonić finalistę. Została nim ekipa SMS-u PZPS Spała, która w decydującym meczu wygrała ze Ślepskiem 3:1.

 

 

Rywalizacja pomiędzy Ślepskiem, a SMS-em miała bardzo dziwny przebieg. Wystarczy powiedzieć, że w pięciu meczach, ani razu gospodarz nie okazał się lepszy od swojego przeciwnika. Ponadto SMS prowadził już 2:0, wygrywając oba pojedynki na wyjeździe. Ślepsk jednak nie miał zamiaru odpuszczać i dwukrotnie pokonał SMS na ich terenie, odzyskując nadzieję na awans.

 

Wydawało się, że rozpędzeni zawodnicy z Suwałk pójdą za ciosem i tym razem we własnej hali postawią kropkę nad „i”. Ale historia zatoczyła koło, i tak samo jak w poprzednich przypadkach, lepszy okazał się zespół przyjezdnych. We wtorek goście wygrali 3:1 i dość sensacyjnie, w skali całego sezonu, awansowali do wielkiego finału, gdzie zmierzą się z GKS-em Katowice.

 

Początek zmagań o pierwsze miejsce rozpocznie się już 7 maja (sobota) w Katowicach. Tam też zostanie rozegrany drugi mecz - 8 maja. Rywalizacja będzie toczyć się do trzech zwycięstw.

 

Ślepsk Suwałki – SMS PZPS Spała 1:3 (25:22,19:25,26:28,15:25) stan rywalizacji: 2:3

 

Harmonogram spotkań finałowych:

 

GKS Katowice – SMS PZPS Spała 07.05

 

GKS Katowice – SMS PZPS Spała 08.05

 

SMS PZPS Spała – GKS Katowice 14.05

 

Mecze o 3 miejsce (do dwóch zwycięstw):

 

Espadon Szczecin – Ślepsk Suwałki 07.05

 

Ślepsk Suwałki – Espadon Szczecin 14.07

 

Źródło: inf. własna


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowania