I liga mężczyzn: Inauguracja ligi za nami. Zwycięstwa faworytów
W cieniu rozgrywek Plus ligi, ruszyły zmagania na jej zapleczu, a więc rywalizacja drużyn pierwszoligowych. W miniony weekend odbyło się wszystkie sześć spotkań, w których nie było żadnych niespodzianek.

Ekipy typowane na faworytów ligi odniosły premierowe zwycięstwa. To jednak dopiero początek sezonu, więc można spodziewać się, że w następnych spotkaniach rywalizacja zacieśni się.

Najciekawiej zapowiadał się mecz w Siedlcach, gdzie miejscowy KPS grał z Exact Systems Norwidem Częstochowa. Co prawda częstochowianie to beniaminek tej klasy rozgrywkowej, ale mający w swoich szeregach m.in. Jakuba Oczkę oraz Michała Kaczyńskiego, a także Radosława Panasa na ławce trenerskiej. Wynik 3:0 dla KPS-u wcale nie odzwierciedla przebiegu tego meczu, ponieważ Norwid postawił twarde warunki w dwóch pierwszych setach, ustępując wyraźnie gospodarzom dopiero w trzeciej odsłonie.

Podobny przebieg miał miejsce w starciu Aluronu Virtu Warty Zawiercie z TSV Sanokiem. Faworytem byli ci pierwsi, którzy wygrali bez straty seta, lecz w poszczególnych partiach musieli rozstrzygać losy w samych końcówkach. Ostatecznie więcej zimnej krwi w każdej z nich mieli zawiercianie.

Rezultat 3:0 był przeważający w tej pierwszej kolejce. Takimi wynikami kończyły się kolejne dwa spotkania. Najbardziej jednostronny mecz kibice oglądali we Wrześni, gdzie Krispol pewnie i wysoko pokonał SKS Hajnówkę. W każdym z setów goście nie mieli praktycznie nic do powiedzenia.

Podobnie było w starciu Ślepska Suwałki z SMS-em PZPS Spałą. Ekipa ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, która w zeszłym sezonie sensacyjnie dotarła do finału ligi, tylko w pierwszym secie nawiązała walkę z gospodarzami. Ci w dwóch kolejnych odsłonach byli zdecydowanie lepsi i rozpoczęli nowy sezon od zwycięstwa za trzy „oczka”.

Jedyny podział punktów miał miejsce w rywalizacji Stali AZS Nysa i Victorii Wałbrzych. Był to zdecydowanie najbardziej wyrównany pojedynek, który zakończył się tiebreakiem. Gospodarze wyszli na prowadzenie, ale dwa kolejne sety wygrali wałbrzyszanie. Stal doprowadziła jednak do remisu. W decydującej odsłonie emocji nie brakowało. Tiebreak zakończył się wynikiem 21:19 dla gospodarzy!