I liga mężczyzn: Druga kolejka pod znakiem tiebreaków
W miniony weekend odbyła się już druga seria gier na zapleczu Plus ligi. W pięciu rozegranych pojedynkach aż cztery kończyły się po pięciu setach. Tylko Ślepsk Suwałki ma na swoim koncie komplet punktów.

Ekipa z Suwałk pokonała na własnym parkiecie Krispol Wrześnie 3:1 i jako jedyny zespół po dwóch kolejkach może pochwalić się kompletem punktów. Wrześnianie wygrali pierwszego seta i mogło wydawać się, że także w tej rywalizacji dojdzie do tiebreaka, ale w kolejnych odsłonach zdecydowanie lepsi byli gospodarze

Pierwszy historyczny mecz w I lidze przed własną publicznością rozegrał Exact Systems Norwid Częstochowa, który jeszcze musi poczekać na premierowe zwycięstwo, aczkolwiek ma już na swoim koncie pierwszy wywalczony punkt po porażce 2:3 ze Stalą AZS-em Nysa. Pierwszego seta zdecydowanie wygrali goście w barwach których gra m.in. Piotr Łuka. Podopieczni Radosława Panasa nie mieli jednak zamiaru odpuszczać przed licznie zgromadzoną publicznością i wygrali dwie kolejne odsłony. Nysa walczyła do samego końca i doprowadziła do tiebreaka. W nim większe doświadczenie mieli goście, którzy wygrali swój drugi mecz ligowy po pięciosetowym boju.

Z kolei drugi raz po tiebreaku przegrała Victoria Wałbrzych, która tym razem uległa na wyjeździe SMS-owi Spała. Miejscowi mieli już szansę na zwycięstwo 3:1, ale w czwartym secie wałbrzyszanie wygrali na przewagi 31:29! W piątej partii to Spała miała więcej argumentów i odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie.

W rozgrywkach ligowych zadebiutował AGH Kraków, który w pierwszej kolejce pauzował. Krakowianie wygrali w Sanoku z tamtejszym TSV 3:2.

Swoje drugie zwycięstwo w lidze odniosła Warta Zawiercie. Siatkarze Aluronu Virtu pokonali na wyjeździe Hajnówkę 3:2, chociaż przegrywali już 0:2. Doprowadzili jednak do piątego seta, który miał niesamowite oblicze, ponieważ zakończył się rezultatem… 24:22!

W tej kolejce pauzowała ekipa KPS-u Siedlce.

Wyniki 2. kolejki I ligi mężczyzn:

Ślepsk Suwałki – Krispol Września 3:1 (21:25,25:21,25:15,25:19)

Exact Systems Norwid Częstochowa – Stal AZS Nysa 2:3 (15:25,26:24,25:17,19:25,11:15)

SMS PZPS Spała – Victoria Wałbrzych 3:2 (19:25,25:20,25:16,29:31,15:11)

TSV Sanok – AGH Kraków 2:3 (25:23,21:25,21:25,25:18,13:15)

SKS Hajnówka – Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (25:21,25:20,15:25,23:25,22:24)