I liga mężczyzn: Historyczne zwycięstwo Norwida
Rozgrywki pierwszoligowe nabierają dużego rozpędu, ponieważ już za nami trzecia kolejka spotkań. Najważniejszym wydarzeniem tej serii gier było premierowe zwycięstwo Exact Systems Norwid Częstochowa na zapleczu Plus ligi.

Podopieczni Radosława Panasa już w poprzedniej kolejce byli blisko historycznego triumfu w tej klasie rozgrywkowej, ale we własnej hali ulegli Stali AZS Nysie 2:3. Tym razem rywalami Norwida była Victoria Wałbrzych. Podopieczni Przemysława Michalczyka stawiali opór, ale tylko do pewnego momentu, ponieważ przegrywali końcówki wszystkich setów. Ambitni częstochowianie nie wypuścili okazji z rąk i zanotowali pierwsze trzy punkty w tym sezonie. Z kolei wałbrzyszanie pozostają z dwoma „oczkami” na koncie.

Podobny przebieg miał miejsce w rywalizacji Krispolu Wrześni z SMS-em PZPS-em Spałą. Wrześnianie wygrali ten mecz 3:0, okazując się lepszym w decydujących momentach poszczególnych setów. Jedynie w trzeciej partii wydaje się, że Krispol miał wszystko pod kontrolą.

Wciąż niepokonana oraz z kompletem punktów pozostaje drużyna Ślepska Suwałki, która tym razem pokonała na wyjeździe Wartę Zawiercie 3:1. To gospodarze lepiej rozpoczęli ten mecz, ale w kolejnych odsłonach dominowali rywale. Warto jednak odnotować wyrównaną grę na przewagi w drugim secie, który zakończył się wynikiem 33:31 dla Suwałk.

W swoim drugim meczu ligowym siatkarze AGH Kraków odnieśli drugie zwycięstwo, pokonując w delegacji SKS Hajnówkę 3:1. Krakowianie bardzo dobrze spisali się w pierwszym secie, lecz następnego minimalnie przegrali. Wyrównana była także trzecia partia, która skończyła się grą na przewagi. Siatkarze z Grodu Kraka wysoko zawiesili poprzeczkę w czwartej odsłonie i ostatecznie zapisali trzy punkty po tym pojedynku.

Znakomicie na początku sezonu spisuje się KPS Siedlce, który wygrał swój drugi mecz bez straty seta. KPS pokonał we własnej hali TSV Sanok i tylko w pierwszym secie kibice w hali mogli oglądać wyrównany bój, ponieważ w kolejnych odsłonach zdecydowanie dominowali gospodarze.