Radosław Panas dla siatkówka24.com: Zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż z Nysą
Powody do zadowolenia miał opiekun Exact Systems Norwid Częstochowa, Radosław Panas, ponieważ jego zespół odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie, pokonując Victorie Wałbrzych 3:0. Cieszy zwycięstwo, ale jeszcze bardzie styl gry – co podkreśla trener częstochowian.
Radosław Panas dla siatkówka24.com: Zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż z Nysą

Nie będę pytał Pana o wynik, ale zapytam, czy to był ten Norwid, którego chciałby Pan oglądać w następnych meczach, a może są jeszcze jakieś mankamenty do poprawy?

 

- Zawsze można coś poprawić, ale zagraliśmy zdecydowanie lepiej, niż w meczu z Nysą. Przede wszystkim robiliśmy mniej błędów własnych, a to była nasza bolączka w meczu sprzed tygodnia, a dzisiaj zwracałem na to uwagę. Wiedziałem, że zespół z Wałbrzycha ma bardzo fajnie, dobrze zorganizowany blok-obronę i tutaj uczulałem, żebyśmy nie panikowali, nie bili w blok, tylko grali cierpliwie i to się sprawdziło. To widać, że zrobiliśmy mniej błędów własnych i dawaliśmy po prostu przeciwnikowi szansę, żeby go zablokować, bo byliśmy lepsi w bloku i popełniliśmy zdecydowanie mniej tych błędów.

 

 

To zwycięstwo 3:0 z Wałbrzychem nie do końca odzwierciedla przebieg rywalizacji, ponieważ kto oglądał ten mecz to wie, że decydowały końcówki.

 

- Oczywiście, bo przecież w trzecim secie było 20:20, to samo w pierwszym. W drugim secie też było równo, bodajże 14:14 i wtedy żeśmy odskakiwali. Pocieszające jest to, że właśnie te ważne momenty, ważne piłki w dzisiejszym meczu wygrywaliśmy. To już jest coś innego, niż było w zeszłym tygodniu, gdzie Nysa wygrywała te ważne piłki, czyli już jest jakiś progres. Cieszę się, że chłopcy fajnie dzisiaj realizowali te założenia taktyczne, które sobie nakreśliliśmy przed meczem.

 

Jest to również ważny triumf pod względem mentalnym. Bo gdzieś tam z tyłu głowy na pewno była myśl o tym pierwszym zwycięstwie. Teraz ono już jest, a więc nie ma już tego ciężaru oczekiwania.

 

- Już gdzieś to powtarzałem, że z meczu na mecz graliśmy lepiej. Już były symptomy dobrej gry. Ja uczulałem chłopaków przed spotkaniem, aby utrzymywali te determinację, wolę walki i zaangażowanie z tego drugiego meczu z Nysą i dodali do tego jeszcze mądrzejszą grę w ataku, żeby nie popełniać tyle błędów – i to wystarczyło na dzisiejszy mecz.

 

Zapytam o Michała Kaczyńskiego, bo póki co więcej czasu przebywa w kwadracie dla rezerwowych, niż na parkiecie. To efekt kontuzji, a może po prostu decyzji trenera?

 

- Ja obserwuję treningi i grają ci, którzy najlepiej prezentują się podczas całego tygodnia. Michał nie ma kontuzji i na pewno będzie grał i dostawał swoje szanse. Sezon dopiero się zaczął, jest bardzo dużo meczów, także tutaj musi cierpliwie pracować, czekać, ponieważ dzisiejszy mecz też pokazał, że posiadam również zmienników, bo dzisiaj zagrało kilku chłopaków, którzy nie grali w pierwszych dwóch meczach. Ja się cieszę z tego, że mam czternastkę i każdy kto wchodzi wnosi coś do gry.

 

Nie pozostaje nic innego jak kontynuować te passę i pójść za ciosem w następnych meczach.

 

- Bardzo byśmy chcieli, aczkolwiek nie popadam w euforię, jest chłodna głowa, cały czas praca, praca, łapanie doświadczenia i nic więcej. Ja się cieszę, że po tych dwóch meczach już coś nowego wrzuciliśmy do gry, jakieś nowe elementy doszły, więcej cierpliwości w ataku. Chłopcy pracują bardzo dobrze, aczkolwiek tak jak powiedziałem – ta liga będzie bardzo wymagająca i z każdym przeciwnikiem będzie trzeba wyszarpać tutaj punkty, bo nikt się nie położy.

 

Ale dzisiaj rywal był w waszym zasięgu, co było widać na parkiecie.

 

- Tak jak wcześniej mówiłem chłopakom, że to był rywal na naszym poziomie, ale także z zawodnikami doświadczonymi z przeszłością plus ligową, jak np. były gracz AZS-u Pietkiewicz, czy ich trener (Przemysław Michalczyk przyp. red.), także wynik ten 3:0 nie odzwierciedla przebiegu meczu. Dwie, trzy akcje mogłyby zadecydować, że wynik byłby odwrotny.

 

Z Radosławem Panasem rozmawiał Krystian Natoński, siatkówka24.com


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowaniaWarning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (_session) in Unknown on line 0