Nowa praca Andrzeja Stelmacha. Legenda rozegrania poprowadzi Akademiczki z Opola!
To się nazywa transfer! Po rezygnacji dotychczasowego szkoleniowca, Grzegorza Silczuka, włodarze pierwszoligowego kobiecego klubu z Opola postanowili zatrudnić jako I trenera, Andrzeja Stelmacha, czyli m.in. byłego reprezentanta Polski, który jeszcze w minionym sezonie, wraz z bratem Krzysztofem, prowadził Plus Ligowy BBTS Bielsko Biała.
Nowa praca Andrzeja Stelmacha. Legenda rozegrania poprowadzi Akademiczki z Opola!

Informację o zatrudnieniu jednego z braci z Stelmachów, podała w internetowym wydaniu "Nowa Trybuna Opolska". Stelmach ma 44 lata. Przez 15 lat był etatowym reprezentantem Polski. W kadrze narodowej rozegrał ponad 300 spotkań. Mało? dwukrotnie uczestniczył w igrzyskach olimpijskich (Atlanta 1996, Ateny 2004), brał także udział w mistrzostwach świata czy Europy.

 

 

Klubowo zaś to żywa legenda Akademików z Częstochowy. Zapisał się także w bogatej historii PGE Skry Bełchatów. Od 2013 roku zdobywa doświadczenie trenerskie. Początki to MKS Będzin (I liga), a potem Plus Liga, gdzie pracował m.in. z Damianem Dacewiczem, a następnie Roberto Santillim. Ostatnie miesiące to praca w BBTS-ie Bielsko Biała u boku starszego brata Krzysztofa.

 

- Nie jest łatwo znaleźć trenera w sezonie, a wykorzystaliśmy znajomości naszego dyrektora Adama Malika – zdradził na łamach (nto.pl), Tomasz Wróbel.

 

Dodając jednocześnie: – Chcieliśmy młodego szkoleniowca, który będzie miał autorytet i zrobi z zespołem kolejny krok. Udało się dojść do porozumienia z Andrzejem Stelmachem i jesteśmy zadowoleni – zakończył prezes opolskiego klubu, cytowany przez lokalną prasę.

 

Za (nto.pl) - Łukasz Klin, Siatkowka24.com


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowaniaWarning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (_session) in Unknown on line 0