I liga mężczyzn: Dominacja Ślepska Suwałki
Za nami czwarta kolejka spotkań w rozgrywkach pierwszej ligi mężczyzn. Na pierwszym miejscu znajduje się Ślepsk Suwałki, który wygrał wszystkie swoje mecze za trzy punkty i z czystym kompletem zdecydowanie lideruje w stawce pierwszoligowców.

Tym razem ekipa Ślepska podejmowała we własnej hali AGH Kraków. Było to spotkanie dwóch niepokonanych drużyn, ponieważ siatkarze z Grodu Kraka w dwóch meczach zdobyli pięć punktów. W starciu z liderem nie mieli jednak wiele do powiedzenia, chociaż potrafili wygrać pierwszego seta. W dalszej rywalizacji dominowali już jednak gospodarze, którzy wygrali bardzo pewnie pozostałe partie i umocnili się na fotelu lidera. W następnej kolejce, która już w najbliższą środę, dojdzie do szlagieru pomiędzy Ślepskiem, a KPS-em Siedlce, który jest wiceliderem tabeli.

Niepokonana jest także drużyna Stali AZS-u Nysa, ale co ciekawe wszystkie swoje pojedynki siatkarze tej drużyny wygrywają póki co po tiebreakach. Tym razem ekipa z Nysy po pięciu setach uporała się na wyjeździe z TSV Sanok. „Mistrzowie tiebreaka”, bo tak już można mówić o Stali, przegrywali w tym meczu już 1:2, ale czwartego seta wygrali na przewagi, podobnie jak decydującą partię, która zakończyła się „plażowym” wynikiem 19:21!

Pierwszoligowe „derby” odbyły się pomiędzy SMS-em PZPS Spałą, a Exact Systems Norwidem Częstochowa. Obie drużyny słyną ze szkolenia młodzieży i na tym bazują istnienie swoich klubów. Dość nieoczekiwanie kibice oglądali jednostronny pojedynek, zakończony pewnym zwycięstwem Spały 3:0. Podopieczni Radosława Panasa będą musieli poczekać na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie co najmniej do 29 października, kiedy zagrają w Sanoku z ostatnim w tabeli TSV.

Pięciosetowy mecz oglądali natomiast kibice w Hajnówce, gdzie miejscowy SKS rywalizował z faworyzowanym KPS-em Siedlce, który po dwóch kolejkach miał komplet punktów, ale tym razem stracił jedno „oczko”, wygrywając „tylko” 3:2. Mogło być zdecydowanie gorzej, ponieważ SKS prowadził w setach 2:1, a czwartego przegrał na przewagi. Emocji nie brakowało także w tiebreaku, który zakończył się minimalnym zwycięstwem gości. Triumf KPS-u w tym spotkaniu oznacza, że ich najbliższy mecz ze Ślepskiem będzie starciem dwóch niepokonanych drużyn w lidze.

Tuż za plecami Ślepska oraz KPS-u w tabeli znajduje się Aluron Warta Zawiercie, która w tej kolejce grała na wyjeździe we Wrześni. Ciekawie zapowiadający się mecz był bardzo jednostronny. Wszystkie sety były tak naprawdę do jednej bramki, a końcowy rezultat brzmi 3:1 dla zawiercian.

W tej kolejce pauzowała Victoria Wałbrzych.