I liga mężczyzn: Cztery zwycięstwa gości
W środku tygodnia, a konkretnie w środę i we czwartek odbyły się spotkania piątej kolejki I ligi mężczyzn. W pięciu meczach, aż czterokrotnie z parkietu zwycięsko schodziły drużyny przyjezdne, a tylko jednemu zespołowi udało się triumfować na własnym gruncie.

Jedyna ekipa, która wygrała przed własną publicznością to Warta Zawiercie, która poradziła sobie w trzech setach z SMS-em PZPS-em Spałą. Zawiercianie dominowali w każdym secie, a przyjezdni tylko w trzeciej odsłonie potrafili przekroczyć barierę dwudziestu punktów.

W pozostałych pojedynkach górą wychodzili goście. Krispol Września pokonał na wyjeździe AGH Kraków 3:1, natomiast KPS Siedlce musiało uznać gorycz porażki w starciu z dominującym u progu sezonu Ślepskiem Suwałki. Ci drudzy wygrali kolejny mecz za trzy punkty i z kompletem zwycięstwem są na pierwszym miejscu w tabeli z przewagą już czterech „oczek” nad wiceliderem z Zawiercia.

Najciekawiej było w dwóch pozostałych rywalizacjach na zapleczu Plus ligi. Drużyna SKS Hajnówki uległa u siebie Stali AZS Nysa, ale zapisała na swoim koncie jeden punkt meczowy za wygranie dwóch setów. To już niemal tradycja, że Stal wszystkie swoje mecze wygrywa po tiebreakach na początku tego sezonu.

Pięciosetowy mecz odbył się także dzień później w Wałbrzychu, gdzie miejscowa Victoria podejmowała TSV Sanok. Obie ekipy zajmują jak dotąd miejsca w dolnych rejonach tabeli, a więc można było spodziewać się twardego boju, który zakończył się minimalnym zwycięstwem gości. O tym, że był to niesamowicie wyrównany mecz świadczą wyniki poszczególnych setów.

W tej kolejce pauzował Exact Systems Norwid Częstochowa.