ORLEN Liga: Bielszczanki zdobyły Podpromie!
Podopieczne Leszka Rusa dzięki zwycięstwu nad Developresem SkyRes Rzeszów, zachowały szanse na zajęcie trzeciego miejsca na mecie rundy zasadniczej!

Pierwszy set tego spotkania rozpoczął się od wyrównanej gry po obu stronach siatki. Do pierwszej przerwy technicznej żadna z drużyn nie mogła “odskoczyć” na większą liczbę punktów. W pewnym momencie siatkarski Bielska-Białej zdobyły dwupunktowe prowadzenie (4:6), ale tylko na chwilę, bowiem już w kolejnych dwóch akcjach stratę zniwelowały podopieczne nowego trenera Mariusza Wiktorowicza (6:6). Po autowym serwisie Małgorzaty Lis, na pierwszej przerwie technicznej prowadziły siatkarki Aluprofu Bielsko-Biała (7:8). Po chwili oddechu, gra znowu toczyła się podobnie jak przedtem. Trzy punkty przewagi przyjezdne wypracowały przy stanie 10:13 po świetnym ataku Natalii Strózik. Na drugą przerwę techniczną siatkarki BKS Aluporfu Bielsko-Biała schodziły z dwoma punktami przewagi (14:16), dzięki spektakularnemu atakowi Małgorzaty Lis ze środka siatki! Większą przewagę udało im się uzyskać kilka akcji później - podwójny blok zatrzymał Ewę Śliwińską i na tablicy wyników widniał wynik 17:21. Choć wydawało się, że bielszczankom nic już w tym secie nie grozi, gospodynie spotkania nie zamierzały spocząć na laurach - stopniowo odrabiały straty, a przy stanie 21:23 zablokowana została znakomicie grająca dziś Natalia Strózik! Ten punkt (22) był jednak ostatnim, jaki zdobyły gospodynie. Set zakończył się wynikiem 25:22 dla zespołu z Bielska-Białej.

Druga odsłona tego pojedynku rozpoczęła się zupełnie inaczej niż poprzednia. Podbudowane dobrą grą z końca pierwszej partii - rzeszowianki znakomicie rozpoczęły tego seta! Za sprawą niezwykle kąśliwej zagrywki Adrianny Budzoń, gospodynie szybko zdobyły kilka punktów przewagi (5:0). Kolejną świetną serwującą tego dnia okazała się Emilia Mucha, która przy stanie 6:2 posłała asa serwisowego. Doskonała gra, przede wszystkim w polu serwisowym, pozwoliła rzeszowiankom na chwilę oddechu i prowadzenie 8:2. Choć przyjezdne nieco zniwelowały straty, kilkupunktowe prowadzenie cały czas utrzymywały gospodynie. Po skutecznym ataku Emilii Muchy, na drugą przerwę techniczną rzeszowianki schodziły aż z jedenastoma punktami przewagi (16:5)! Taką różnicą punktową zakończyła się też ta partia - autowa zagrywka Natalii Bamber-Laskowskiej zapisała ostatni punkt tego seta na konto gospodyń. Po dwóch partiach był zatem remis.

Początek tej partii przypominał za to odsłonę pierwszą. Seta otworzył znakomity atak Emilii Muchy (1:0) i choć drugie “oczko” również powędrowało na konto gospodyń (po ataku Pauli Szeremety), po chwili rywalki dogoniły, a gra toczyła się równo, punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły gospodynie, ale już tylko 8:7. Prawdziwa walka w tym secie rozpoczęła się tuż po krótkiej przerwie. O swoich świetnych serwisach przypomniała sobie Adrianna Budzoń i po chwili na tablicy wyników widniał rezultat 13:8! Wydawało się, że rzeszowianki spokojnie utrzymają to prowadzenie do końca partii, ale nastąpił typowy dla kobiecej siatkówki zwrot akcji… W aut zaatakowała Dominika Nowakowska, a tuż po niej podobny błąd popełniła Paula Szeremeta (13:11). Zagrywki nie przyjęła Lucyna Borek i w Rzeszowie ponownie tego popołudnia był remis (13:13). Na drugiej przerwie technicznej prowadziły już przyjezdne (15:16). Kiedy zablokowana została Ewa Śliwińska, o czas poprosił Mariusz Wiktorowicz (18:20). Set zakończył się wynikiem 25:21 dla Aluprofu Bielsko-Biała, a w całym meczu było już 2:1 dla przyjezdnych.

W kolejnym secie kontynuowały one dobrą grę z końca trzeciej partii. Już na samym początku udało im się zdobyć kilka punktów przewagi nad rywalkami. Skuteczny atak Heleny Horki dał prowadzenie 5:3. Podobnie jednak jak poprzednie, ten set także obfitował w zmienność wydarzeń. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już gospodynie (8:7). Po kolejnych świetnych zagrywkach Adrianny Budzoń rzeszowianki zyskały trzy “oczka” przewagi nad rywalkami (10:7)! Po drugiej stronie siatki świetnie grała jednak Paula Szeremeta i głównie za jej sprawą, bielszczanki po raz kolejny tego dnia rozpoczęły odrabianie strat. Po świetnej zagrywce Szeremety, przyjezdne odrobiły straty (14:14). Po ataku Natalii Strózik, bielszczanki prowadziły na drugiej przerwie technicznej (15:16). Gra ponownie toczyła się punkt za punkt, a sygnał do walki o zwycięstwo 3:1 bielszczanki dały swoim rywalkom po 20. punkcie. Spotkanie zakończył atak ze środka Małgorzaty Lis (23:25). Przyjezdne pokonały gospodynie 3:1.

Developres SkyRes Rzeszów - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (22:25; 25:14; 21:25; 23:25)

Developres SkyRes Rzeszów: Kazała, Nowakowska, Hawryła, Warzocha, Śliwińska, Budzoń, Szeremeta, Filipowicz Karolina, Głaz, Stronias, Mucha, libero: Borek.

BKS Aluprof Bielsko-Biała: Horka, Lis, Bamber-Laskowska, Pelc, Muhlsteinova, Trojan, Strózik, Beier, Wilk, Klein, Łyszkiewicz, libero: Wojtowicz.

Polecamy także

W Bydgoszczy
Będzie hit w Rzeszowie! Qulka dołączy do ekipy Maga z Urbino!?
Lorenzo Micelli robi małe
ORLEN Liga: rzeszowianki z brązem!
Klaudia Kaczorowska dla siatkowka24.com: Mamy swoje cele i plany
Klamka zapadła, 2 lata maga z Urbino, z rzeszowskimi Developerkami!
ORLEN Liga: Mistrz póki co jeszcze lepszy od ucznia, sroga lekcja Lorenzo dla Atomówek!
Micelli My krok po kroku realizujemy kolejne cele, szykujemy się do kolejnych wyzwań!
Trener Jacek Skrok - reaktywacja! Bohater ostatnich dni wspierał swoje siatkarki!
Sensacyjny transfer na Podpromiu prosto z Italii! Rzeszowski klucz do medalu?!
Sensacja w Łodzi! Developerki z kompletem punktów w Atlas Arenie!
ORLEN Liga: MKS Dąbrowa Górnicza wzięła odwet za październikowy walkower!
ORLEN Liga: SkyRes dalej na zwycięskiej drodze