ORLEN Liga: Starcie beniaminków- komplet punktów został w Toruniu.
W pierwszej kolejce ORLEN Ligi siatkarki Giacomini Budowlanych Toruń podejmowały na własnym boisku ŁKS Commercecon Łódź. W starciu beniaminków lepiej zaprezentowały się gospodynie. Zapisały na swoim koncie komplet punktów.

Większość przedmeczowych prognoz donosiła, że spotkanie to będzie pojedynkiem atakujących obydwu zespołów- Kowalińskiej z Pavan. Rzeczywiście gra opierała się w dużej części na barkach tych siatkarek. Jednak Izabela Kowalińska nie dała rady wobec bardzo dobrej zagrywki zawodniczek z Torunia. Zbyt wiele błędów w przyjęciu przekreśliło szanse Łodzianek w pierwszym secie (25:18).

Początek drugiej partii dawał więcej nadziei na bardziej wyrównane widowisko. Jednak nie na długo, bo gospodynie szybko wróciły do rytmu gry z pierwszego seta. Siatkarki z Torunia miały kilka wybloków, które szybko zamieniły na punkty z kontrataków.

Trzeci set potoczył się już zupełnie pod dyktando torunianek. Rozgrywająca drużyny gości jeszcze bardziej oparła grę na Izabeli Kowalińskiej. Tym samym pomogła swoim rywalkom- te jeszcze poprawiły grę w bloku i dawały sobie szanse na skuteczne kontry. Trzecią i ostatnią partię wygrały 25:15.

Giacomini Budowlani Toruń - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:18, 25:21, 25:15)

Budowlani: Paulowa, Lewandowska, Wójcik, Gierak, Ryznar, Pavan, Martinez (libero) oraz Nowak,

ŁKS: Kwiatkowska, Osadczuk, Bryda, Sielicka, Muhlsteinova, Kowalińska, Szyjka (libero) oraz Oleksy, Leszek