Prezes Got Budowlanych - Warto promować Łódzkie!
- Potrzebujemy dziewcząt, które chcą walczyć, chcą pracować i dbać o dobrą atmosferę w drużynie. Nie chodzi nam o zawodniczki o głośnych nazwiskach, a o takie, które będą nam odpowiadały nie tylko sportowo, ale i charakterologicznie - podkreśla w rozmowie z "Dziennikiem Łódźkim" - Marcin Chudzik, prezes wicemistrzyń ORLEN Ligi z Łodzi.
Prezes Got Budowlanych - Warto promować Łódzkie!

- Teraz właśnie pracujemy ze zdwojoną energią. Za nami bardzo udany sezon. Dziękuję za wspólną pracę dziewczynom, trenerom, władzom miasta, sponsorom i kibicom. Kończyliśmy ligę z największą frekwencją w Polsce. Po wielkim sukcesie i zbudowaniu dobrej drużyny musimy zrobić wszystko, by utrzymać ją na tym samym poziomie na następny sezon - czytamy w wywiadzie dla lódzkiej prasy.

- Ja, razem ze sztabem trenerskim, siadamy i głównie z pierwszym trenerem Błażejem Krzyształowiczem, analizujemy kandydatury i na tej podstawie podejmujemy decyzję. Tak samo będzie w tym sezonie. Rozmowy są już rozpoczęte. W najbliższych dniach pojawią się pierwsze nazwiska nowych zawodniczek - wyjaśnia rozmówca dziennika

W szeregach wicemistrzyń Polski z Atalas Areny praca wre na dobre, o czym świadczą takie wypowiedzi prezesa Marcina Chudzika, dotyczące składu na sezon 2017/2018, jak i kierunki poszukiwań wzmocnień sterników KSB.

- Generalnie większość drużyny stanowić będą Polki. Natomiast rozmawiamy też z zawodniczkami zagranicznymi, głównie w kontekście zastępstwa Heike Beier - zdradza Chudzik.

Po chwili dodając: - Rozmawiamy z zawodniczkami z Serbii, Bułgarii i Niemiec. Chociaż nie tylko, bo są kandydatki innych narodowości. Wolałbym tych tajemnic na razie nie ujawniać. Podanie nazwiska wywołuje natychmiast ambaras i problem. Czasami tak bywa. Wolę podać nazwisko, jak będą już dogadane warunki, kontrakt gotowy do podpisu - ucina trudne wątki młody i ambitny sternik siatkarek z "betkami"

Klub walczy o kolejnych ważnych sponsorów głównych, jak i do pozostałego grona...

- Chciałbym nasz budżet trochę zwiększyć w porównaniu do minionego sezonu. Wiadomo, że trwają rozmowy, ale są ciężkie. Z drugiej zaś strony wiadomo, że taki nasz sukces pomaga w negocjacjach. Otwiera wiele drzwi. Obok rozmów z zawodniczkami, prowadzę rozmowy z potencjalnymi sponsorami. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach naszych nowych sponsorów i partnerów też przedstawimy. - zdradza w wywiadzie włodarz klubu.

- Grot jest naszym sponsorem tytularnym i umowa obowiązuje jeszcze rok. Być może dojdzie jeszcze jeden człon w nazwie. Pracujemy nad tym. Jeśli już jesteśmy przy sponsorach mogę powiedzieć, że wszyscy dotychczasowi sponsorzy i partnerzy zostają z nami. Najważniejsi sponsorzy to: Urząd Miasta Łodzi, Grot, Technitel, Mosty Łódź, Cementownia Warta, Termy Uniejów, Centrum Elektryczne Ania. Chcemy to szacowne grono zwiększyć. Aby utrzymać zespół na tym poziomie, budżet musi być trochę wyższy. Mocno nas wspiera Urząd Miasta Łodzi, doceniamy to, ale też liczymy na większe wsparcie - wyjaśnia szczegółowo, zaskakująco otwarcie prezes, Marcin Chudzik na łamach lokalnej prasy.

Wiemy też z lektury wywiadu, że sztab trenerski łodzianek się powiększy o jedną osobę. Dowiedzieć się możemy, że Grot Budowlane nadal większość ligowych potyczek, no i oby też w Europie, rozgrywać będzie w Atlas Arenie, aż do chwili oddania przez władze miasta oraz MOSiRu nowego obiektu sportowego w mieście.

Boss sreberek z Atlas Areny wypowiedział się (chyba trochę za wcześnie), na temat przyszłości, MVP sezonu zasadniczek ORLEN Ligi Kai Grobelnej...

- Priorytetem dla nas było utrzymanie Kai Grobelnej, która była MVP minionego sezonu, zdobyła 12 statuetek dla najlepszej zawodniczki meczu. Mogę zdradzić, że Kaja przystała na nasze warunki i zostaje w drużynie na następny sezon. Czytamy w materiale, ale czy oby na pewno?!

Według bardzo dobrych źródeł Siatkowka24.com, strony są rzeczywiśćie bardzo blisko wzajemnego porozumienia, ale ze strony reprezentantki Belgii polskiego pochodzenia nie ma jeszcze ostatecznego podpisu pod nową umową o pracę.

(dzienniklodzki.pl) - Łukasz Klin, Siatkowka24.com


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowaniaWarning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (_session) in Unknown on line 0