Szczery do bólu właściciel Atomówek - Szukaliśmy takich możliwości, żeby pozostawić drużynę na Wybrzeżu!
- Kilka firm oferowało swoją pomoc, ale po dokonaniu przeliczeń i przeanalizowaniu sytuacji widzieliśmy, że taki budżet może nam nie pozwolić nawet na środek tabeli - mówi szczerze, bo do bardzo prawdziwego kibicowskiego bólu, Kazimierz Wierzbicki, właściciel drużyn spod znaku Trefla, z którym rozmawiał, Karol Wasiek z portalu WP SportoweFakty.
Szczery do bólu właściciel Atomówek - Szukaliśmy takich możliwości, żeby pozostawić drużynę na Wybrzeżu!

- Przed rokiem stanęliśmy przed wyzwaniem budowy nowej przyszłości Atomu Trefla Sopot. Od tamtego czasu szukaliśmy rozwiązań dających możliwości dalszego rozwoju klubu. Po zrewidowaniu perspektyw, jakie mamy w obecnym położeniu i lokalizacji, podjęliśmy najlepszą dla klubu decyzję o połączeniu sił z Proximą Kraków. Otrzymaliśmy jasną propozycję wzmocnienia drużyny finansowo - wyjaśnia Kazimierz Wierzbicki.

Po chwili dodał: - Bardzo trudno jest utrzymać trzy drużyny na poziomie ekstraklasy. Rok temu z dalszego wspierania Atomu Trefla Sopot wycofał się sponsor strategiczny - Polska Grupa Energetyczna. Przyjęliśmy tę decyzję z szacunkiem. Dziękujemy PGE, że byli razem z nami przez kilka lat. Szukaliśmy takich możliwości, żeby pozostawić drużynę na Wybrzeżu. Kilka firm oferowało swoją pomoc, ale po dokonaniu przeliczeń i przeanalizowaniu sytuacji wiedzieliśmy, że taki budżet może nam nie pozwolić nawet na środek tabeli.

Jeden z najbogatszych Polaków, właściciel firmy Trefl S.A., odniósł się także do komentarzy oraz złości siatkarskich fanów na Pomorzu.

- Wiem, że po tej informacji pojawiły się różne komentarze kibiców. Rozumiem tę sytuację, ponieważ między fanami a klubem jest więź emocjonalna. Kibice zjeździli za drużyną miliony kilometrów, dając zespołowi ogromne wsparcie, więc naturalnym jest, że potrzebowali oni na zaakceptowanie tej decyzji więcej czasu. Zarząd klubu spotkał się z przedstawicielami Klubu Kibica i po pierwszych reakcjach, które dla nas były aż bolesne, przyszedł czas na spokojne rozmowy i zrozumienie

Właściciel siatkarskiej, jak i koszykarskiej ekipy spod znaku Trefla zapytany wprost: -"Teraz Kraków, kiedyś znowu Sopot?" Odparł dość lakonicznie...

- Zobaczymy, trudno powiedzieć. Coś więcej będzie można powiedzieć za rok, po rozegraniu sezonu w Orlen Lidze - podsumowuje tajemniczo Wierzbicki.

Za (WP SportoweFakty.pl) - Łukasz Klin, Siatkowka24.com


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowaniaWarning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (_session) in Unknown on line 0