Pewne zwycięstwo graczy ONICO Warszawa!
ONICO Warszawa na otwarcie kolejnego sezonu w siatkarskiej ekstraklasie odniosła pewne zwycięstwo nad Łuczniczką Bydgoszcz.

Spotkanie pomiędzy drużynami z Bydgoszczy i Warszawy otworzył atakiem w lewego skrzydła Batagim. Po przeciwnej stronie siatki pewnie odpowiedział Georgiev, który kończył kolejne piłki wysyłane od Brizarda (2:3). Stołeczni bardzo dobrze weszli w to spotkanie szybko osiągając znaczną przewagę punktową (2:7). Po stronie bydgoszczan pojawiały się błędy w ataku, które efektywnie wykorzystywali rywale. Podopieczni trenera Bednaruka metodą małych kroczków doszli do wyrównania (14:14) po ataku Batagima. Do końca pierwszej partii toczyła się walka punkt za punkt, która zakończyła się szczęśliwie dla przyjezdnych.

Drugi set rozpoczął się od punktowego ataku Brizarda. Goście z Warszawy skuteczną grą na siatce w ataku i bloku wypracowali sobie dwupunktową przewagę (2:4). Po drugiej stronie siatki o punkty dla swojej drużyny walczył Ananiev doprowadzając do wyrównania (6:6). Dzięki asom serwisowym Włodarczyka przewaga drużyny prowadzonej obecnie przez Fabio Stortiego ponownie wzrosła (6:9). Do drugiej przerwy technicznej różnica wynosiła pięć punktów. Głównymi autorami tej różnicy byli Georgiev i Włodarczyk. Trener Bednaruk dokonywał roszad na boisku jednak w żaden sposób nie był w stanie przełamać passy gości.

Od punktowego bloku Nowakowskiego rozpoczął się trzeci set. Dłuższa przerwa pomiędzy setami nie zdekoncentrowała drużyny z Warszawy, która pewnie czuła się przy siatce. Bydgoszczanie starali się walczyć i odwrócić losy spotkania, jednak skuteczne akcje były przeplatane błędami, które przynosiły straty punktowe. Po błędzie Gryca różnica wynosiła już 3 punkty (10:13). Trener Bednaruk dalej poszukiwał rozwiązania problemów jego zawodników w rotacji składem, jednak rozpędzeni gracze ONICO Warszawa nie ulegali pewnie doprowadzając do swojego pierwszego zwycięstwa w sezonie 2017/2018.

Łuczniczka Budgoszcz – ONICA Warszawa 0:3 (22:25, 18:25, 18:25)

Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiev, Rohnka, Jurkiewicz, Gryc, Filipak, Sieńko, Kowalski (L), Szlacha, Batagim

ONICO Warszawa: Kwolek, Brizard, Wrona, Gorgiev, Nwakowski, Włodarczyk, Wojatszek (L)