Trzy punkty dla Cuprum Lubin!
Po tie - breaku, który gracze z Lubina wygerali w środę w Szczecinie dzisiaj spokanie przeciwko drużynie z Kielc przebiegało według zasad gospodarzy.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt. Łapszyński popełnił trzy kolejne błędy w ataku i na pierwszej przerwie technicznej na prowadzenie wyszli gospodarze. Po krótkiej przerwie zawodnik nie był w stanie wrócić do swojej dobrej gry, a w drużynie gospodarzy świetnie spisywał się Taht. Po przerwie wziętej na żądanie szkoleniowca kieleckiego zespołu było widać poprawę w grze Pawlińskiego i Wachnika, co pozwoliło gościom na odrabianie strat.

W drugiej partii gracze w Lubina pewni siebe po wygranym pierwszym secie szybko zbudowali sobie pewną przewagę (12:4). Gra lubinian dobrze funckjonowała we wszystkich elemntach siatkarskiego rzemiosła, co nie pozwalało kielczanom na rozwinięcie skrzydeł. Różnica punktowa wzrosła do 10 "oczek"! Dalsza część seta była formalnością dla Miedziowych.

W trzecim secie od punktowych bloków pewnie rozpoczęli lubinanie. Od początku partii uruchomili wszystkie elementy. Bardzo dobrze grał Gunia, którego as serwisowy dał gospodarzom pięciopunktowe prowadzenie. Po drugiej stronie w ataku drużynę reprezentowali Nalobin oraz Superlak. Po drugiej przerwie technicznej różnica się zwiększała do momektu kiedy na boisku pojawił się Szymański i posłał punktowe ataki. Było jednak za późno na odwórcenie losów meczu, któy zakończył atak Kaczmarka.

Cuprum Lubin – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:23, 25:12, 25:21)

Cuprum Lubin: Kaczmarek (9), Pupart (7), Michalski (1), Taht (11), Gunia (9), Hain (13)

Dafi Społem Kielce: Szymański (3), Stępień (3), Schamlewski (4), Wachnik (7), Nalobin (7), Pawliński (3), Superlak (5), Łapszyński (10), Morozau (2)