Pewnie zwycięstwo ekipy z Olsztyna!
W meczu 3. kolejki PLusLigi olsztynianie podejmowali u siebie druzynę z Bielska - Białej. Spotkanie w pełni przebiegało pod dyktando gospodarzy.  
Pewnie zwycięstwo ekipy z Olsztyna!

Spotkanie rozpoczęło się od punktowego ataku Krikuna. Na ten atak szybko odpowiedział Andringa. Bielszczanie skutecznie zagrywali, natomiast rywale mieli problemy z tym elementem. Na środku siatki dobrze spisywał się Kochanowski. Drużyna gości skutecznie powiększała swoją przewagę dzięki atakom Peacocka i Krikuna. W drużynie gospodarzy jaśniejszą postacią był Rousseaux. Niestety popełniali oni zbyt wiele błędów i mimo gonienia wyniku w końcówce seta to goście ostatecznie wygrali tą partię.

 

Drugi set również rozpoczął się od ataku Krikuna jednak tym razem to gospodarze szybko przejęli stery i starali się narzucać bielszczanom swój rytm gry, co poskutkowało trzypunktowym prowadzeniem na pierwszej przerwie technicznej. Po stronie gości pojawiło się wiele błędów w ataku, co na swoją korzyść wykorzystywali gospodarze. Olsztynianie dobrze grali w bloku, a kolejne punkty w ataku dopisywał na swoje konto Kochanowski.

 

Po dłuższej przerwie olsztynianie pewnie weszli w spotkanie nie tracąc koncentracji po pewnie wygranych dwóch setach. Podopieczni trenera Santilliego szybko wypracowali sobie przewagę. Rewelacyjnie w ataku spisywał się Rousseaux. Po stronie gości nastała niemoc. Trener Chudnik rotował składem, jednak nie przynosiło to oczekiwanych efektów. Set zakończył punktowym blokiem Scheerhoom.

 

W ostatnim secie pewnie rozpczęli gospodarze, jednak szybko popełnili błędy, co pozwoliło bielszczanom przejąć piłkę i punktować na siatce. Ich dominacja jednak nie trwała długo, ponieważ podopeczni trenera Santilliego szybko wrócili do swojej gry. Obaj szkoleniowcy dokonywali kosmetycznych zmian w skłądzie szukając szans na wygraną. Ponownie ostatnia piłka należałą do Hadravy

 

Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko – Biała 3:1 (23:25, 25:13, 25:11, 25:23)

 

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava (16), Pliński (7), Andringa (10), Kochanowski (19), Scheerhoorn (1), Woicki (3), Rousseaux (15), Buchowski (1)

BBTS Bielsko – Biała: Tarasow (7), Siek (7), Bucki (1), Janeczek (4), Gaca (7), Cedzyński (2), Peacock (1), Krikun (18), Macionczyk (1)


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowania