Komplet punktów dla gdańszczan!
Podopieczni trenera ANastasiego wywożą do Gdańska komplet punktów. Gracze z Zawiercia nie byli w stanie znaleźć żadnych argumentów na grę przyjezdnych.
Komplet punktów dla gdańszczan!

Spotkanie niefortunnie rozpoczęło się od zepsutej zagrywki Żuka. Po przeciwnej stronie siatki pojawiła się seria ataków, które pozwoliły gościom na zbudowanie prowadzenia (2:6). Mocną stroną gdańszczan był również blok, ale pojawiały się też pojedyncze punkty zdobyte bezpośrednio z zagrywki. Po chwili różnica wynosiła już osiem „oczek” (8:16). Gospodarze nie byli w stanie postawić się rywalom, którzy pewnie zakończyli pierwszą partię.

 

Drugiego seta otworzył skutecznym atakiem Schulz, a po punktowej zagrywce Grzyba gdańszczanie mieli już dwa punkty przewagi. Po stronie graczy z Zawiercia również pojawił się as serwisowy. Po serii punktowych ataków gospodarze wyszli na prowadzenie (14:13), jednak był to chwilowy zryw, ponieważ przyjezdni szybko opanowali sytuację i do końca partii utrzymywali bezpieczną różnicę.

 

Po dłuższej przerwie z wysokiego poziomu nie schodzili gdańszczanie, którym zależało na szybkim zakończeniu spotkania i wywiezieniu z Zawiercia kompletu punktów. Za sprawą brazylijskiego przyjmującego gospodarzom udało się zniwelować różnicę. Jednak szybko zareagował trener Anastasi dokonując zmian w składzie, które szybko zaowocowały. W grze na przewagi mocniejsi okazali się być gdańszczanie.

 

Aluron Virtu Warta – Trefl Gdańsk 0:3 (12:25, 19:25, 24:26)

 

Aluron Virtu Warta: Swodczyk (11), Długosz (2), Żuk (3), Kaczorowski (2), Smith (5), Koga (L) oraz de Leon Guimaraes da Silva (8), Bociek (4), Pająk (2)

Trefl Gdańsk: Nowakowski (7), Grzyb (4), Schulz (11), Szalpuk (10), Mika (11), Kozłowski (4), Olenderek (L) oraz McDonnell (2)

 


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowania