Komplet punktów dla gdańszczan!
Podopieczni trenera ANastasiego wywożą do Gdańska komplet punktów. Gracze z Zawiercia nie byli w stanie znaleźć żadnych argumentów na grę przyjezdnych.

Spotkanie niefortunnie rozpoczęło się od zepsutej zagrywki Żuka. Po przeciwnej stronie siatki pojawiła się seria ataków, które pozwoliły gościom na zbudowanie prowadzenia (2:6). Mocną stroną gdańszczan był również blok, ale pojawiały się też pojedyncze punkty zdobyte bezpośrednio z zagrywki. Po chwili różnica wynosiła już osiem „oczek” (8:16). Gospodarze nie byli w stanie postawić się rywalom, którzy pewnie zakończyli pierwszą partię.

Drugiego seta otworzył skutecznym atakiem Schulz, a po punktowej zagrywce Grzyba gdańszczanie mieli już dwa punkty przewagi. Po stronie graczy z Zawiercia również pojawił się as serwisowy. Po serii punktowych ataków gospodarze wyszli na prowadzenie (14:13), jednak był to chwilowy zryw, ponieważ przyjezdni szybko opanowali sytuację i do końca partii utrzymywali bezpieczną różnicę.

Po dłuższej przerwie z wysokiego poziomu nie schodzili gdańszczanie, którym zależało na szybkim zakończeniu spotkania i wywiezieniu z Zawiercia kompletu punktów. Za sprawą brazylijskiego przyjmującego gospodarzom udało się zniwelować różnicę. Jednak szybko zareagował trener Anastasi dokonując zmian w składzie, które szybko zaowocowały. W grze na przewagi mocniejsi okazali się być gdańszczanie.

Aluron Virtu Warta – Trefl Gdańsk 0:3 (12:25, 19:25, 24:26)

Aluron Virtu Warta: Swodczyk (11), Długosz (2), Żuk (3), Kaczorowski (2), Smith (5), Koga (L) oraz de Leon Guimaraes da Silva (8), Bociek (4), Pająk (2)

Trefl Gdańsk: Nowakowski (7), Grzyb (4), Schulz (11), Szalpuk (10), Mika (11), Kozłowski (4), Olenderek (L) oraz McDonnell (2)