Zwycięski Espadon Szczecin!
Wyrównany pojedynek odbył się w radomskiej hali. W trudnych sytuacjach jednak lepiej poradzili sobie gracze Espadonu Szczecin, którym udało się wywieźć z Radomia komplet punktów.

W Radomiu toczyło się wyrównane spotkanie, jednak od początku minimalną przewagę utrzymywali radomianie. Różnica wzrosła do 5 punktów, jednak czas, o który poprosił trener Gogol pozwolił jego podopiecznym przerwanie passy gospodarzy. Zaczęło się odrabianie strat i walka punkt za punkt, z której lepiej wyszli gracze ze Szczecina.

Niesieni dobrą energią po wywalczonym zwycięstwie w pierwszej partii, zawodnicy ze Szczecina, pewnie rozpoczęli drugiego seta. Od samego początku utrzymywali koncentrację i dopisywali do swojego konta kolejne punkty. W drużynie z Radomia pojawiła się niemoc. Gracze prowadzeni przez trenera Prygla nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom, którzy pewnie brnęli po kolejne zwycięstwo.

Po dziesięciominutowej przerwie w Radomiu walka toczyła się punkt za punkt (4:). Jednak szybko swoją dominację zaczęli pokazywać gospodarze, którzy wypracowali sobie dwupunktową przewagę i nie pozwalali przyjezdnym zbliżyć się do ich wyniku.

Podopieczni trenera Gogola nie tracili koncentracji, mimo przegranego seta. Wydawałoby się, że pewne zmierzają po zwycięstwo (6:10), jednak radomianie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Zmian dokonał trener Prygiel, a na parkiecie pojawił się Ostrowski. Obie ekipy walczyły o każdą piłkę. W końcówce seta pojawiła się sporna sytuacja, gdzie punkt ostatecznie powędrował na konto gospodarzy. To jednak nie wytrąciło z równowagi graczy ze Szczecina.

Cerrad Czarn Radom – Espadon Szczecin 1:3 (26:28, 16:25, 25:21, 26:28)

Cerrad Czarn Radom: Teryomenko (4), Ostrowski (1), Żaliński (9), Ziobrowski (3), Filip (15), Droszyński (1), Huber (7), Fornal (17), Watten (L)

Espadon Szczecin: Gałązka (1), Duff (5), Malinowski (16), Wika (13), Tervaportti (7), Gawryszewski (9), Jaskuła (L) Murek L)