Zwycięski Jastrzębski Węgiel!
W meczu kończącym siatkarski weekend Jastrzębski Węgiel na wyjeździe pokonał Aluron Virtu Wartę Zawiercie w trzysetowym pojedynku.

Spotkanie rozpoczęło się od zepsutej zagrywki Smitha. Przejęcie piłki w polu zagrywki przez jastrzębian pozwoliło im na wyprowadzenie przewagi (0:3). Od początku meczu w ataku dobrze spisywali Muzaj i Oliva. Rozgrywający drużyny z Zawiercia po swojej stronie uruchomił de Leon Guimaraes da Silvę, jednak „pomarańczowi” nie pozwalali rywalom na przejęcie inicjatywy (3:8). Po punktowym bloku Lukasa Kampy przewaga wzrosła do siedmiu „oczek”. Zdecydowanie najbardziej wyrazistą postacią na boisku był Oliva, który pewnie wykorzystywał piłki wysyłane przez niemieckiego rozgrywającego.

Od początku drugiej partii punkty dla obu drużyn dostarczali gracze z Zawiercia, którzy punktowali zarówno na swoją korzyść, jak i na korzyść rywala przez popełniane błędy. Dzięki atakom Olivy jastrzębianie nie pozwalali gospodarzom odskoczyć na większą różnicę punktową (5:5). Jednak seria punktowych zagrywek de Leon Guimaraes da Silvy oraz seria ataków Boćka szybko przywołały obawy gości (11:5). Czas wzięty na żądanie szkoleniowca jastrzębian przełamał passę gospodarzy (12:11). Lukas Kampa uruchomił na środku Kosoka i Sobala, za których zasługą jego drużynie udało się wyrównać wynik oraz wyjść na prowadzenie (18:20). W końcówce seta po stronie gospodarzy pojawiły się błędy, które pozwoliły przyjezdnym na wygranie również tej partii.

W trzecim secie od początku toczyła się rywalizacja punkt za punkt. Po stronie gospodarzy skutecznie atakował Bociek, jednak Muzaj i Oliva również nie wstrzymywali rąk. Do tego dochodziły skuteczne zagrywki oraz dobra gra w bloku. Po dotkliwej porażce z kędzierzynianami w ekipie jastrzębian nie było widać słabości. Gospodarze do samego końca walczyli o przedłużenie rywalizacji, jednak zabrakło im skuteczności.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 0:3 (14:25, 21:25, 23:25)

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Bociek, Pająk, Swodczyk, Smith, Patak, De Leon, Koga (L)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kampa, Sobala, Kosok, Oliva, Quiroga, Popiwczak (L)