Reprezentacja Polski juniorów lepsza od Aluron Virtu Warty Zawiercie
Ekipa I ligowca miała okazje zmierzyć się w spotkaniu sparingowym z Kadrą juniorów, która przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Meksyku. Pojedynek odbył się w Wałbrzychu, a trenerzy obu drużyn ustalili mecz na pięć setów.

Od pierwszej partii tego pojedynku było widać, że obie ekipy są na innym etapie przygotowań. Dla zespołu z Zawiercia to dopiero początek przedsezonowych spotkań, toteż trener Warty – Dominik Kwapisiewicz dał szansę wszystkim swoim zawodnikom. W premierowym secie lepiej zaczęli ligowcy (12:8), jednak końcówka należała do młodej kadry prowadzonej przez Jakuba Bednaruka (25:23).

Druga odsłona to bardzo jednostronne widowisko. Reprezentacja Polski juniorów nie dała żadnych szans ekipie z Zawiercia, pozwalając I ligowcom na zdobycie zaledwie 14 punktów. Trener Kwapisiewicz przed tym setem zmienił niemal całą wyjściową „szóstkę”.

Trzeci set rozpoczął się od wyrównanego boju punkt za punkt. Po dwóch rozegranych setach w wykonaniu Jarosława Maciończyka, został on zmieniony przez Mateusza Leszczawskiego. Błędy popełniane przez Wartę Zawiercie sprawiły, że Kadra Polski znowu odskoczyła na bezpieczną przewagę (20:14). Rywale walczyli jednak do samego końca, doprowadzając do gry na przewagi, gdzie lepsi okazali się juniorzy (29:27).

Przedostatnia partia to pełna kontrola w grze zespołu dowodzonego przez Jakuba Bednaruka. Zmiany „szóstkowe” trenera Kwapisiewicza nie wiele dały, a po drugiej przerwie technicznej Polscy juniorzy wypracowali sobie zaliczkę, którą dotrzymali do samego końca (25:19). Dla Zawiercian ostatnią szansą na wygranie seta był tiebreak.

Tak bowiem przed spotkaniem ustalili szkoleniowcy obu drużyn, iż ostatnia partia odbędzie się w formie tiebreaka. W nim po raz kolejny swoją wyższość pokazali juniorzy z Kadry narodowej (15:10). O ile set pierwszy i trzeci to wyrównane boje, pozostałe partie kończyły się zazwyczaj zdecydowanym zwycięstwem reprezentantów Polski.  To jednak nie zasmuciło przegranych, którzy zdają sobie sprawy z wczesnego etapu przygotowań do sezonu.

- To jest dopiero pierwszy nasz sparing, podchodzimy do niego bardzo spokojnie. Dopiero od tygodnia trenujemy w szóstkach, a dzisiejszy sparing był takim przetarciem dla nas (…).Wiadomo, jak to jest w pierwszym meczu po miesiącu ciężkich treningów. Dobre akcje przeplataliśmy słabszymi, ponieważ w nogach odczuwamy jeszcze ciężkie treningi, które mieliśmy do tej pory. Nie ma, co się martwić o wynik, ponieważ w tym meczu chcieliśmy po prostu zagrać w siatkówkę. Było to pierwsze nasze granie w sezonie, a w następnych tygodniach kolejne sparingi. ­– mówił po meczu środkowy Warty, Michał Mysera.

Warta Zawiercie – Reprezentacja Polski juniorów 0:5 (23:25,14:25,27:29,19:25,10:15)

Źródło: aluronwarta.pl

Polecamy także

Olieg Achrem - Sprawia mi to ogromną przyjemność, że mogę uczestniczyć w tym projekcie
Dziwna decyzja w Katowicach! Mecz GKS-u z Aluron Virtu Wartą Zawiercie meczem podwyższonego ryzyka
KS Aluron Warta wygrywa turniej w Zawierciu!
Puchar Prezydenta Zawiercia z mocną obsadą
Aluron Virtu Warta Zawiercie na Tour de Pologne!
Siatkowka24.com Patronem Medialnym Aluron Virtu Warty Zawiercie!
Jastrzębie gotowe do sezonu! Zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla nad PGE Skrą Bełchatów!
XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia: Jastrzębie pokazały pazur i pokonały Berlin Recycling Volleys!
XII Memoriał Ambroziaka: Trefl z problemami finansowymi ale i kapitalną grą!
XII Memoriał Ambroziaka: Łuczniczka Bydgoszcz na "piątkę"!