W Puławach zainaugurowano akcję „Włącz Aktywność z Dorotą Świeniewicz
10 kwietnia w Puławach rozpoczęła się tegoroczna edycja akcji „Włącz Aktywność”. Tym razem młodzież do uprawiania siatkówki przekonywała Dorota Świeniewicz, 325-krotna reprezentantka Polski w siatkówce.
W Puławach zainaugurowano akcję „Włącz Aktywność z Dorotą Świeniewicz

Puławy to sportowe miasto, w którym każda osoba interesująca się aktywnością fizyczną/sprotem znajdzie coś dla siebie. Drugoligowa drużyna piłkarska – Wisła Puławy, jedna z najlepszych drużyn piłki ręcznej – Azoty Puławy to, to najbardziej znane ekipy z tego miasta. Prężnie działają także kluby młodzieżowe – siatkarska UKS Dziewiątka, Wisełka 1 (Piłka Nożna i Lekkoatletyka) czy Bursa, w której uczą się adepci piłki ręcznej.

 

Samo spotkanie z Dorotą Świeniewicz rozpoczęło się od prelekcji trenera mentalnego – Kingi Kluz, w przeszłości znakomitej tancerki, która w trakcie swojej kariery może pochwalić się zdobyciem między innymi mistrzostwa świata w tańcu nowoczesnym. Ta starała się pokazać dzieciom z Puław, że równie ważnym jak trening swojego ciała jest trening mentalny. Kinga Kluz pokazała na swoim przykładzie, że wyciągnięcie wniosku z porażki jest niezwykle istotne i w przyszłości może prowadzić do osiągnięcia sukcesów. Niezbędne w tym przypadku jest wsparcie nie tylko kolegów/koleżanek z drużyny, ale także najbliższej rodziny. Następnie młodzież mogła wysłuchać ciekawej opowieści na temat prawidłowego odżywiania oraz utrzymywania odpowiedniej postawy swojego ciała. Monika Przyłudzka pokazała ile kostek cukru mieści się w jednej puszce gazowanego napoju czy zmieszała cukier, sól oraz olej, dobitnie pokazując co znajdziemy w środku naszego ciała po wizycie w barach typu fast food.

 

Wreszcie przyszedł czas na spotkanie z legendą polskiej siatkówki – Dorotą Świeniewicz, która opowiedziała między innymi o trudnych początkach w sporcie. Na starcie swojej przygody z siatkówką przyszła gwiazda europejskich parkietów została z powodu (zdaniem trenerów) niewystarczających warunków fizycznych skreślona, nie wróżono jej wielkiej kariery. Była zawodniczka m.in Despar’u Perugia opowiedziała również o pozytywach jakie niesie ze sobą życie zawodowej siatkarki, podróżach czy zawiązywaniu przyjaźni z zawodniczkami z całego świata. Zdradziła także, że najcenniejszym medalem w jej kolekcji jest złoty medal z Mistrzostw Ęuropy w 2005 roku, który wywalczyła po wyleczeniu poważnej kontuzji jaką było złamanie nogi. Aktywne były także same dzieci, które zadały Dorocie Świeniewicz wiele ciekawych, interesujących pytań, między innymi o wsparcie rodziców, myśli pojawiające się podczas zakończenia kariery czy planów na przyszłość.

 

Kolejnymi miastami na mapie „Włącz Aktywność z Dorotą Świeniewicz” będą: Piaseczno (11 kwietnia), Sulejówek (12 kwietnia), Brenna (29 maja) oraz Wadowice (30 maja). Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, partnerem głównym jest Martes Sport, partnerami są: Jurajska oraz Fundacja Marvit Smak Życia. Ogólnopolscy patroni medialni: TVP Sport, Przegląd Sportowy.


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowania