Legenda polskiej siatkówki kolejny raz poruszyła młodzież
Prawie sto dzieci wzięło udział w spotkaniu oraz siatkarskich warsztatach z Dorotą Świeniewicz, które 11 kwietnia odbyły się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Piasecznie.
Legenda polskiej siatkówki kolejny raz poruszyła młodzież

W tym wyjątkowym dla lokalnej społeczności wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele miasta i gminy Piaseczno, Pan Burmistrz Zdzisław Lis oraz jego zastępcy: Daniel Putkiewicz oraz Hanna Kułakowska-Michalak oraz przewodnicząca komisji sportu Pani Anna Krasuska. Spotkanie w Piasecznie zostało zorganizowane dzięki przychylności GOSIR-u w Piasecznie oraz pomocy Roberta Wójtowicza. Zanim przed młodzieżą z Piaseczna pojawiła się Dorota Świeniewicz swoje wykłady wygłosili trener mentalny – Robert Pacierpnik, dietetyk – Monika Przyłudzka oraz fizjoterapeuta – Monika Słupińska. Zaangażowanie, skupienie oraz pasja z jaką aktywny udział w spotkaniach wzięły dzieci pokazuje, że takcie akcja jak ta w Piasecznie są polskiej młodzieży bardzo potrzebne.

 

Dorota Świeniewicz opowiedziała o początkach swojej kariery, kto zaprowadził ją na pierwszy trening oraz trudach pogodzenia wyczynowego uprawiania sportu z nauką w szkole. Zdradziła także jak olbrzymim wyzwaniem była gra w lidze włoskiej, w której w tamtym czasie występowała większość najlepszych zawodniczek na świecie. Młodzież mogła dowiedzieć się także o problemach, z jakimi boryka się zagraniczny sportowiec w najmocniejszej lidze na Starym Kontynencie. Była reprezentantka Polski opowiedziała także o tym jak z biegiem czasu, z wchodzeniem na coraz to wyższy poziom, zmieniało się podejście do żywienia, treningów oraz rozsądnego gospodarowania czasem wolnym.  

 

- Cieszę się, że tak wiele osób pojawiło się dzisiaj w Piasecznie. Liczba uczestników warsztatów, jak i słuchaczy jest dla nas najlepszą motywacją do jeszcze cięższej pracy. Szkoła Podstawowa nr 1 oraz cała otaczająca ją infrastruktura pokazują, że sport, sport młodzieżowy jest dla władz gminy i miasta Piaseczno bardzo ważny. W Piasecznie prężnie działa także siatkarska akademia Legii Warszawa, która szuka talentów z okolic powiatu piaseczyńskiego, i kto wie może to właśnie dzisiaj rozpocznie się czyjaś przygoda ze sportem na najwyższym poziomie? Teraz przed nami kolejne etapy akcji „Włącz Aktywność”, które odbędą się w Sulejówku, Brennej oraz Wadowicach – powiedział Marcin Strządała, główny organizator spotkań z Dorotą Świeniewicz.

 

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, partnerem głównym jest Martes Sport, partnerami są: Jurajska oraz Fundacja Marvit Smak Życia. Ogólnopolscy patroni medialni: TVP Sport, Przegląd Sportowy.


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowania