Jastrzębski Węgiel górą w kolejnym meczu Ligi Mistrzów!
Po dwóch rozegranych spotkaniach w Lidze Mistrzów CEV siatkarzy zawodnicy Jastrzębskiego Węgla z kompletem punktów prowadzą w grupie C. U siebie w hali podopieczni trenera Slobodana Kovaca pewnie pokonali Mistrzów Belgii, drużynę VC Greenyard Maaseik 3:0.

Spotkanie rozpoczął zagrywką Jan Zimmermann. Po niezwykle wyrównanym początku gospodarze odskoczyli na trzypunktowe prowadzenie po błędach własnych zawodników z Belgii. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla znakomicie prezentowali się w pasywnym bloku i obronie, co pozwoliło na odskoczenie rywalom na pięć „oczek”. W środkowej fazie seta przewaga Jastrzębian utrzymywała się. Na wyróżnienie w polu serwisowym zasługiwał Tomasz Fornal, który serwując kierunkowo i skuteczne pozwalał na trzymanie rywali „na dystans”. W końcówce świetnie w ataku grał Dawid Konarski (83% w ataku), a goście popełniali błędy co spowodowało, że pierwszy set skończył się wynikiem 25:17 dla Jastrzębskiego Węgla.

Początek drugiego seta to ponownie wyrównany początek z jednej i drugiej strony. Znakomite akcje w ataku obu drużyn bilansowała ilość popsutych zagrywek. W końcu po trudnej zagrywce Jurija Gladyra Jastrzębianie mogli odskoczyć na trzy punkty. W dalszej części zawodnicy gospodarzy utrzymywali pięciopunktową przewagę za sprawą znakomicie dysponowanego atakującego Dawida Konarskiego. Po spornej akcji, w której siatkarze z Belgii doszukiwali się dotknięcia siatki przewaga Jastrzębian stopniała do dwóch punktów. W końcówce seta dobre zagrywki Tomka Fornala oraz blok gospodarzy pozwolił odskoczyć na cztery „oczka”. Po serwisie w siatkę Rasmusa Nielsena gospodarze mieli pierwszą piłkę setową, którą wykorzystali po pojedynczym bloku Christiana Fromma.

Trzeci set spotkania miał podobny przebieg do poprzednich dwóch partii, w których to początkowa faza seta to walka punkt za punkt. Z obu stron szły co raz mocniejsze ataki, jednak w szeregi Jastrzębian wkradła się seria popsutych zagrywek. W środkowej fazie seta nadal trwała punkt za punkt, jednak w końcu po złej zagrywce Zimmermanna oraz w ataku w siatkę Andri Aganitsa Jastrzębianie odskoczyli na dwa punkty. Jednak po skutecznej akcji Mistrzów Belgii oraz ataku w kontrze Ramsusa Nielsena na tablicy widniał wynik remisowy (18:18). Wkrótce gospodarze odzyskali dwupunktowe prowadzenie, które w końcówce seta powiększyli do trzech „oczek”. Mecz zakończył as serwisowy Jakuba Buckiego.