Kwalifikacje do MŚ juniorów: Komplet zwycięstw polskich siatkarzy
Podopieczni Jakuba Bednaruka, jak burza przeszli fazę eliminacyjną do Mistrzostw Świata. Rozprawili się kolejno z Włochami (3:0) i z Austrią (3:0), a dziś pokonali reprezentację Francji.
Kwalifikacje do MŚ juniorów: Komplet zwycięstw polskich siatkarzy

W meczu przeciwko siatkarzom z Francji, trener Jakub Bednaruk postawił na zmienników. Mając już przed tym spotkaniem zapewniony awans na główną imprezę, dał odpocząć między innymi Aleksandrowi Śliwce czy Arturowi Szalpukowi. Zawodnicy rezerwowi pokonali swoich rywali w czterech partiach. Pierwsza padła łupem podopiecznych Jakuba Bednaruka 25:17. W drugiej musieli oni uznać wyższość swoich rywali (19:25), ale już kolejne dwie odsłony ponownie zapisali na swoim koncie. W trzeciej partii wygrali 25:19, a najbardziej zacięty okazał się set czwarty, który toczył się na przewagi (26:24).

 

Najwięcej punktów dla reprezentacji Polski zdobył w tym meczu Bartłomiej Lipiński, który zapisał na swoim koncie 26 „oczek”, w tym 18 po skutecznym ataku. Najlepiej atakującym tego dnia był jednak reprezentant Francji – Jean Patry, który zaatakował skutecznie 20 razy. Najlepszym serwującym był Bartłomiej Lipiński – 3 asy serwisowe, a najlepszym blokującym Mederic Henry (7 skutecznych bloków). W klasyfikacji blokujących najwyżej z Polaków znalazł się Bartłomiej Lipiński, który zatrzymał rywala 5-krotnie.

 

Polska – Francja 3:1 (25:17, 19:25, 25:19, 26:24)

 

 

Polska: Paweł Halaba, Dominik Depowski, Jakub Zwiech, Jakub Lewandowski, Jan Tomczak, Bartłomiej Lipiński, Kacper Piechocki (libero)

 

Francja: Jean Patry, Nohoari Paofani, Hugo Caporiondo, Stephen Boyer, Luka Basic, Mederic Henry, Julien Gatineau (libero) oraz Timothee Carle, Nicolas Szerszen, Thomas Nevot, Hugo Lecat (libero)

 

Dzięki trzem zwycięstwom w trzech meczach, polscy siatkarze z kompletem punktów wygrali swoją grupę, której potyczki odbywały się w Bełchatowie.

 

Klasyfikacja końcowa:

 

  1. Polska – 9 punktów
  2. Włochy - 6
  3. Francja - 3
  4. Austria – 0

 

 

Źródło: www.cev.lu, www.pzps.pl/opracowanie własne

 


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowaniaWarning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (_session) in Unknown on line 0