Anna Grejman o trudach sezonu
Polskie siatkarki w finale II dywizji World Grand Prix uległy reprezentacji Holandii 0:3. O meczu z „Pomarańczowymi” i trudach dotychczasowego sezonu reprezentacyjnego, opowiedziała Anna Grejman.

W kadrze seniorek zadebiutowała w 2013 roku, kiedy drużynę prowadził jeszcze Piotr Makowski, ale wydaje się, że to właśnie teraz nadszedł czas 22-letniej siatkarki. Pod nieobecność Katarzyny Skowrońskiej oraz Anny Werblińskiej, wspólnie z Anną Kurnikowską wsparła polskie przyjęcie podczas rozgrywek World Grand Prix.

 

Mimo że występ w II dywizji popularnych rozgrywek, polskie siatkarki zakończyły porażką, trzeba przyznać, że podopieczne Jacka Nawrockiego dały z siebie wszystko i dzielnie walczyły o powrót do grona najlepszych siatkarek na świecie. Bój o powrót do elity przegrały z Holenderkami, które już w zeszłym roku były o krok od elity (w finale II dywizji przegrały wtedy 2:3 z Beligjkami). Co o meczu z Holenderkami mówi Anna Grejman? „Ciężko jest cokolwiek powiedzieć, jeśli się przegrywa w takim stylu. Jest masę elementów, które należy poprawić” – twierdzi przyjmująca.

 

Jednocześnie, młoda siatkarka przyznaje, że powoli zaczyna już odczuwać dużą liczbę meczy i wysokie obroty, na jakich przyszło jej grać w tym sezonie: „W sezonie ligowym nie pograłam za wiele i teraz trochę fizycznie „siadłam”. Na kadrze grałam w każdym meczu w pełnym wymiarze czasu i organizm po prostu nie wytrzymał”. Czy zatem w tym tkwi przyczyna słabszej dyspozycji podczas meczu z „Pomarańczowymi”?

 

Według Anny Grejman, przyczyn porażki z Holenderkami jest wiele, a słabsza dyspozycja Polek mogła wynikać również z presji i wagi tego spotkania. Wcześniej, polskie siatkarki grały z Holenderkami mecze sparingowe i radziły sobie w nich znacznie lepiej, niż podczas niedzielnego spotkania w Lublinie: „ W Lublinie grałyśmy przy pełnych trybunach, a wiadomo, jak ciężko się gra w takiej sytuacji. Osobiście zależało mi, żeby pokazać się z jak najlepszej strony, co zupełnie nie wyszło” – przyznaje siatkarka.

 

Przed reprezentacją Polski teraz trochę odpoczynku. Barwy narodowe, polskie siatkarki  założą teraz podczas wrześniowych Mistrzostw Europy. Zgrupowanie przed najważniejszą imprezą sezonu rozpoczną 12 sierpnia.

 

Źródło:

http://eurosport.onet.pl/siatkowka/world-grand-prix/anna-grejman-nie-wytrzymalam-fizycznie-trudow-world-grand-prix/y3rg2n/opracowanie własne

 

 


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowaniaWarning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (_session) in Unknown on line 0