Mają za sobą pierwsze bardzo ważne posiedzenie połączonego gremium! Wydział Szkolenia PZPS i Zespoł ds. wyboru trenera kadry narodowej mężczyzn, przeanalizowali kandydatury, które wpłynęły do związkowej centrali w związku z poszukiwaniami następcy trenera, S. Antigi.

Sternicy stwierdzili zgodnie, że wszystkie wymogi formalne chętni na stanowisko trenera reprezentacji Polski, spełnili bez kłopotów. Jednocześnie zaznaczyli, że w obecnej chwili najważniejszym kryterium wyboru będą bezpośrednie rozmowy z wybranymi kandydatami.

 

To było bardzo ważne i bardzo merytoryczne spotkanie grona ekspertów – powiedział Jacek Kasprzyk. Prezes PZPS, cytowany przez oficjalną stronę siatkarskiej centrali.

 

Po chwili kontynuując:  – Nim podejmiemy decyzję o wyborze trenera musimy dokonać rzetelnego bilansu złożonych ofert. Każdy z kandydatów jest kompetentny i ambitny. Związek interesują sukcesy  reprezentacji i jesteśmy przekonani, że również szkoleniowców pragnących pracować z naszą kadrą. Dokonamy rozważnego wyboru, które poprzedzą rzetelne analizy i takiemu celowi służyło dzisiejsze spotkanie z Wydziałem Szkolenia. Siatkówka to gra zespołowa i tej zasady trzymamy się w procesie wyłaniania nowego selekcjonera podsumował Kasprzyk.

 

Wkrótce powstanie wspólny raport z pierwszych obrad połączonych komisji. Najbliższe dni to wyłonienie głównych kandydatur szkoleniowców do rozmowy kwalifikacyjnych z członkami Wydziału Szkolenia PZPS i Zespołu ds. wyboru trenera kadry narodowej mężczyzn.

 

Za (pzps.pl) - Łukasz Klin, Siatkowka24.com


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowania