KMŚ - Maja zatańczy z gwiazdami, ale tym razem w Kobe!
- Staram się podchodzić do wszystkiego powoli, małymi krokami - mówiła w rozmowie z portalem Siatkowka24.com, Maja Tokarska, środkowa gospodyń Klubowych Mistrzostw Świata, czyli wicemistrza Japonii, Hisamitsu Seiyaku Springs Kobe. Przed nią ostatni ważny akcent premierowego sezonu w Azji, czyli wspomniany prestiżowy turniej.
KMŚ - Maja zatańczy z gwiazdami, ale tym razem w Kobe!

- Dużej chęci do trenowania po powrocie do Japonii, to będzie ciężkie 5 tygodni które chcę przepracować jak najlepiej, a później jak najlepszych występów podczas Klubowych Mistrzostw Świata - mówiła mi pochodząca z Gdańska siatkarka. Tego oczywiśćie życzymy, bo turniej zapowiada się arcyciekawie, a patrząc z punktu widzenia gospodyń, to czeka je bardzo, bardzo trudne, ale nie niemożliwe do wykonania zadanie.


Ligowe potęgi z Japonii, Brazylii i Turcji, po raz pierwszy w historii zagoszczą w Azji na Mistrzostwach Świata kobiet w siatkówce FIVB. Była środkowa sopockich Atomówek w grupie A zagra z Rexona-SESC Rio (Brazylii), VakifBank Stambuł (Turcji) i Dinamo Moskwa (Rosji). Drugą grupę - B tworzą zespoły: Volero Zurich (Szwajcarii), NEC Red Rockets (Japonia), Osasco Volei Clube (Brazylia) oraz drugi gigant znad Bosforu, Eczacibasi VitrA ze Stambułu (Turcja).


Początkowo rywalizacja będzie toczyć się w grupach, systemem każdy z każdym. Następnie po dwa najlepsze zespoły zagrają w półfinałach, a pozostałym pozostanie walka o miejsca 5-8. Ogólnie rzecz ujmując formuła tradycyjna, do której zawodniczki oraz kibice są już dobrze przyzwyczajeni.


Hisamitsu Springs będzie grał w czwartym turnieju z Women's Club World Championship w tym roku. Jak wychowanka Gedanii oraz jej koleżanki prezentują się w historii turnieju? Po piątym miejscu w (2014) i (2015) roku w Zurychu, a szósta lokatą w październiku (w Manili w 2016 roku) Mistrzynie V-ligue, czyli NEC Red Rockets, zagrają pierwszy raz w tak prestiżowym turnieju.


Oba japońskie kluby mają zaprezentować to z czego są znane - szybkie granie z jednej nogi, ale i doskonałą obronę. Hisamitsu naszej rodaczki rozpocznie swoją pięciodniową przygodę 9 maja z Rexona-SESC Rio w grupie A, podczas gdy ich ligowe rywalki, NEC Red Rockets zadebiutuje w grupie B przeciwko Osasco Volei Clube.


Terminarz Hisamitsu Seiyaku Springs Kobe (Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarek, w Kobe):
9 maja (wtorek)
12:00: Himatsu Springs - Rexona SESC
10 maja (środa)
12:00: Himatsu Springs - Dynamo Moskwa
12 maja (piątek)
11:00: VakifBank Stambuł - Himatsu Springs Kobe
13 maja (sobota)

O miejsca 5-8
Godz. 03:00 - 3A - 4B
Godz. 05:45 - 3B - 4A

Półfinały
08:30 - 1A - 2B
Godz. 12:00 1B - 2A

14 maja (niedziela)
Godz. 02:30 O 7. miejsce 
Godz. 05:00 O 5. miejsce
Godz. 7:30 O 3. miejsce
Godz. 12:00 Finał

*Wszystkie informację dotyczące Klubowych Mistrzostw Świata w Kobe oraz poczynań Polki, Mai Tokarskiej znaleźć będzie można na clubworldchampionships.2017.women.fivb.com

Inf. własna, (FIVB.ORG) - Łukasz Klin, Siatkowka24.com


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowaniaWarning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (_session) in Unknown on line 0