Drugi tie-break w drugi dzień Memoriału Wagnera
Rosjanie nie bez trudów pokonali dopiero po tie-break'u reprezentację Kanady dowodzoną przez Stephana Antigę. Mecz był zacięty i obie ekipy stworzyły wspaniałe widowisko siatkarskie w Tauron Arenie. Po dwóch pewnie wygranych setach przez Rosję nikt w hali się nie spodziewał, że role mogą się jeszcze odwrócić, a siatkarze z Kraju Klonowego Liścia doprowadzą do piątej partii. Kibice dziękowali zawodnikom za cudowne emocje, a gracze z kolei za fenomelny doping i genialną atmosferę.

Rosja weszła w mecz bardzo dobrze i nie pozwoliła rozwinąć się reprezentacji Kanady. Na pierwszym czasie technicznym siatkarze z Rosji zameldowali się z trzypunktowym prowadzeniem. Po bloku Maksima Michajłowa i kontrze Kurkaeva z przechodzącej piłki Rosja zdominowała boisko (14:8). Podopieczni Stephana Antigi zaczęli gonić wynik i gra w ich wykonaniu zaczęła się coraz lepiej układać (14:10). Gdy Sborna górowała już sześcioma oczkami nad swoimi przeciwnikami, trener Szlapnikow wprowadził podwójną zmianę i tym samym na boisku zameldowali się Grankin z Poletaevem. Kurkaev pewnym atakiem ze środka konczy pierwszą odsłonę meczu. (25:17)

Reprezentacja Klonowego Liścia wróciła do walki i od samego początku postawiła trudne warunki Rosjanom (1:5). W kolejnych akcjach Arthur Szwarc zaatakował z krótkiej i na tablicy wyników pojawił się wynik 3:7! Kanadyjczycy wyraźnie odskoczyli swoim rywalom, ale przy zagrywce Siergieja Grankina nasi sąsiedzi zaczęli odrabiać straty (12:15). Nicholas Hoag nie pozostawił złudzeń przeciwnikom, kto zdominował boisko w tym secie i efektownie zdobył 17. punkt dla swojej drużyny (12:17). Jurij Biereżko wszedł na zagrywkę i posłał asa, a zaniepokojony obecną sytuacją Antiga wziął czas dla swojej ekipy (15:17). Lucas van Berkel swoją nieudaną zagrywką pozwala Sbornej zbliżyć się na jeden punkt. Rosjanie wrócili z dalekiej podróży i zdołali objąć dwupunktową przewagę nad Kanadą po bloku Kurkaeva i Poletaeva. Efektownym blokiem Rosjanie zakończyli drugą partię. (25:22)

Podopieczni Siergieja Szlapnikowa lepiej rozpoczęli trzecią osłonę, choć to Kanada zdobyła dwa oczka przewagi. (7:9). Efektownym atakiem z drugiej linii popisał się zawodnik Onico Warszawa Sharon Vernon Evans. Po długiej akcji Rosjanie popełniają błąd i podopieczni Antigi cieszą się z trzynastego punktu. (10:13). Dobrą passę gości z Ameryki Północnej przerwał Jurij Biereżko (14:16). W ostatnich akcjach liderem drużyny rosyjskiej stał się Kurkaev, który zdobył dwa punkty atakiem ze środka. (20:22). Niefortunnie Rosjanie dotknęli siatkę w ostatniej akcji seta i Kanada przedłużyła swoje szanse w dzisiejszym spotkaniu.

Widać, że Kanada nie powiedziała ostatniego słowa w tym pojedynku i już od samego początku nie daje szans na zbudowanie większej przewagi rywalom (1:2). po długiej przerwie Rosja wyszła na prowadzenie (8:6). Sytuacja zmieniła się diametralnie, siatkarze z Kraju Klonowego Liścia zmusili przeciwników do błędów i to oni cieszą się z trzech punktów przewagi. (11:14). Skutecznym atakiem Wołkowa Rosjanie zbliżyli się do rywali na dwa oczka (14:16). Podopieczni Szlapnikowa zaczęli gonić rywali, a rosyjska ściana pojawiła się znikąd przed Evansem. (17:18) Niezaprzeczalny lider kanadyjskiej drużyny Vernon Evans zdobył ostatni dwudziesty piąty punkt w tym secie. (21:25)

W tie-break’u oba zespoły wniosły się na szczyt swoich możliwości i prezentują swoją najlepszą siatkówkę. Rosjanie złapali Sharona Vernona Evansa blokiem, a później Wołkow skończył przechodzącą, dzięki czemu nasi wschodni sąsiedzi objęli prowadzenie. (6:4) Trener Antiga prosi o drugi czas dla swojej ekipy. (7:4) Po wielu próbach Kanadzie w końcu udało się zablokować Volvicha. (10:8). Walka toczyła się punkt za punkt i o zwycięstwie musiała rozstrzygnąć końcówka. O wygranej Rosjan przesądził finalny atak ze skrzydła w wykonaniu Dmitrija Wołkowa. (20:18)