Marcin Strządała: Chcemy stworzyć lepszą jakość wokół cyklu Plaża Open
Zapraszamy do lektury wywiadu z Marcinem Strządałą, główny organizatorem projektu Plaża Open 2017!
Marcin Strządała: Chcemy stworzyć lepszą jakość wokół cyklu Plaża Open

Na początek chciałbym zapytać, jak przebiegają przygotowania do startu tegorocznej edycji Plaży Open?

 

Witam wszystkich, jak przygotowania? W porządku. Mamy co robić, pewnie jak każdy organizator wie „im dalej w las tym więcej drzew” i tak też jest z organizacją naszego Open’a. Przygotowania jak co roku rozpoczynamy trzy tygodnie po zakończeniu finału, nie inaczej było w 2016 roku, gdy pod koniec sierpnia zajęliśmy się przygotowywaniem ofert dla partnerów, następnie ogólnopolska trasa spotkań, rozmowy z miastami oraz partnerami, które swoim zaangażowaniem budują jakość naszego wydarzenia. W międzyczasie organizowaliśmy kilka szkoleń aby określić priorytety i wyciągnąć odpowiednie wnioski, Założyliśmy kolejny plan rozwoju, po to by już od marca włączyć piąty bieg i doszlifować tegoroczną edycję na błysk.

 

Tegoroczna edycja odbędzie się w tych samych miastach, co rok temu. Plaża Open stawia na stabilizację?

 

Stabilizacja jest bardzo wartościowa dla organizatora i faktycznie musimy bardzo ciężko pracować, aby ją osiągnąć. Samprojekt Plaża Open kiedy powstawał miał swoje marzenia, zmieniliśmy je na cele, a na realizację przeznaczyliśmy pierwsze trzy lata. Zależało nam na promocji naszego pomysłu stąd też wymiar rekreacyjny i zabawa z siatkówką plażową. Po pewnym czasie nabraliśmy doświadczenia, zyskaliśmy ogólnopolski zasięg i zainteresowaliśmy media, to był nasz główny cel. Osiągnęliśmy go w 2013 roku, kiedy to Plaża Open pojawiła się na antenie Telewizji Polskiej, a artykuły można było przeczytać w Przeglądzie Sportowym. W kolejnych latach 2013-2015 założeniem była rozpoznawalność, dlatego postawiliśmy na dużą ilość turniejów połączoną z transmisjami. Trzeci etap jest przed nami, chcemy stworzyć lepszą jakość wokół cyklu, stąd zmniejszona liczba Miast Partnerskich. Ze względu na bardzo ciężką pracę wokół organizacji 10 turniejów rangi Mistrzostw Polski, nie chcieliśmy aby zmęczenie osobowe, które towarzyszy przygotowaniom i realizacji przekładało się na organizację, w tym roku dzięki usilnym staraniom, które rozpoczęły się już w 2014 roku udało się zwiększyć pulę nagród finansowych dzięki czemu zostaliśmy organizatorem największej ilości turniejów mistrzostw polski, najwyższej trzygwiazdkowej rangi. To bardzo trudne przedsięwzięcie wymagające całorocznej pracy, której chcemy sprostać.

 

Jak przebiegały tegoroczne rozmowy z partnerami, sponsorami etc. Było łatwiej niż rok wcześniej czy wręcz przeciwnie?

 

Rozmowy z Partnerami czy też Sponsorami nie należą do łatwych, każdy organizator, siatkarka czy siatkarz plażowy doskonale o tym wie. Plaża Open chce wzmocnić swoją rozpoznawalność poprzez współpracę z mediami. Jeżeli masz za sobą media, wówczas możesz zaoferować bogatszą ofertę, często wiąże się to z kilkuletnimi staraniami o przychylność potencjalnego Partnera dla projektu i wypracowanym zaufaniem jak również opinią krążącą w środowisku opinią, jeżeli będziemy sobie pomagać , wspierać, motywować i wzajemnie dopingować to tylko z obopólną korzyścią. „Strzały w kolano” i buńczuczne zachowania nie tworzą przyjaznej atmosfery, bo przecież partner czy sponsor na to patrzy.

 

Plaża Open jest marką, która przeszła bardzo długą drogę. Co miałeś w głowie organizując po raz pierwszy turnieje plażówki?

 

Pasję. Faktycznie od organizacji pierwszego turnieju minęło osiem lat, wówczas w 2010 roku będąc jeszcze zaangażowany w rozwój sportu akademickiego wspólnie z kolegami z AZSu Cieszyn Kasią, Asią i Pawłem zachciało nam się z pełną pasją organizacji turnieju siatkówki plażowej. W okresie wakacji przygotowaliśmy turnieje rekreacyjne w Cieszynie, Ustroniu i Bielsku-Białej, i w ten sposób swoją pasję do organizacji imprez sportowych skoncentrowaliśmy na siatkówce plażowej. Od 2010 roku sporo się zmieniło, mieliśmy w składzie ponad 40 osób, które oddały projektowi bardzo wiele jak chociażby Tomek. Trzon organizacyjny, składający się bardzo wartościowych ludzi, którzy z projektem są na dobre i na złe pozostał niezmieniony. Nie byłoby Plaży Open bez Kasi, Asi, Filipa, Marcina, Żanety i Piotra, którzy z projektem są związani od początków powstawania.

 

Jak wygląd kwestia logistyki, przewiezienia wszystkiego z jednego miasta do drugiego, nierzadko oddalonego o kilkaset kilometrów.

 

Plaża Open to projekt zlokalizowany w całej Polsce z czego się bardzo cieszymy ponieważ możemy dotrzeć z promocją siatkówki plażowej do miast w każdej części naszego kraju. Bardzo przyjemnie organizuje się turnieje w Zamościu oraz Białymstoku, gdzie siatkówka plażowa  zaczyna odgrywać coraz ważniejsza rolę. Miejscem pełnym piachu jest Letni Stadion PGE w Gdańsku-Brzeźnie, to wymarzone miejsce do rozpoczęcia naszego cyklu. Rybnik to Śląsk, a Śląsk zawsze mocno stoi siatkówką plażową, łódzkiej Manufaktury specjalnie nie musimy promować, ponieważ miejsce to promuje się własną marką, poza tym do Łodzi każdy ma blisko. Faktycznie, logistycznie to bardzo duże przedsięwzięcie. zważywszy na fakt, że miejsca w których stawiamy nieckę z pachem, trybuny i pełną infrastrukturę wymagają od nas wytężonej pracy. Sprawne operacje logistyczne nie byłby możliwe bez wsparcia najlepsze firmy logistycznej w naszym kraju – GEODIS. Zależy nam na tym, aby zarazić ludzi pozytywna atmosferą jaka towarzyszy turniejom siatkówki plażowej i pokazać, że w „plażówkę” może zagrać każdy. Nie byłoby to możliwe bez organizacji licznych turniejów w całej Polsce i zaangażowaniu takich portali jak na przykład www.napiachu.pl.

 

Sport, w tym wypadku siatkówka plażowa nie może istnieć bez wsparcia mediów. Plażę Open bardzo mocno wspierają TVP Sport oraz Przegląd Sportowy.

 

Zgadza się. Tak jak wspomniałem współpracujemy z ogólnopolskimi mediami już od 2013 roku. Musimy włożyć w tą kooperację spore nakłady finansowe, jednak traktujemy to jako rozwój i inwestycję w siatkówkę plażową. Finasowanie transmisji telewizyjnej jest jednak w pełni uzasadnione, ponieważ wiąże się z realizacją „na żywo”, zaangażowaniem około 30 osób technicznych, do tego należy dodać koszty transportu, zakwaterowania ekipy, wyżywienia oraz pokrycia kosztów wydawców, realizatorów, producenta, komentatora, reportera czy też transpondera czyli sygnału na żywo. Podobnie jest z Przeglądem Sportowym, za realizacją materiałów stoją konkretne osoby, które otrzymują wynagrodzenia, a że Przegląd ma swoją markę to także kosztuje nie mało.

 

Jakie firmy w tym roku będą współpracowały z Plażą Open?

 

Projekt Plaża Open pozyskał bardzo prestiżowego i wartościowego Partnera Generalnego, dzięki czemu mogliśmy zwiększyć pulę nagród, a także przygotować  atrakcje towarzyszące jak występy kabaretów w dwóch miastach, które podczas ubiegłorocznej gali Plaża Open zasłużenie zdobyły nagrody na najlepszą organizację. W Białymstoku wystąpi kabaret Zachodni, a w Zamościu publiczność rozbawią przyjaciele Plaży Open, kabaret Łowcy.B ze swoim nowym programem. Nie moglibyśmy sobie pozwolić na wyróżnienia tych miast bez wsparcia naszego tegorocznego Partnera Generalnego to dla nas wielki zaszczyt, że nasz projekt Plaża Open znalazł się w portfolio takich wielkich wydarzeń jak Memoriał Kamili Skolimowskiej, … teraz przed nami ciężka praca aby przygotować tegoroczną edycję z jak najlepszej strony. Plaży Open na pewno nie byłoby bez partnerów, którzy są z nami już od wielu lat. Jestem bardzo wdzięczny firmie MARTES SPORT, producentowi odzieży sportowej i właścicielowi największej sieci sklepów sportowych w Polsce czy producentowi znakomitej wody JURAJSKA – marki, której środowisku siatkarskiemu nie trzeba przedstawiać.

 

Niezwykle istotna i ważna dla zawodników kwestia, to podniesienie puli nagród. Zawodnicy/zawodniczki mieli sporo uwag co do wysokości nagród finansowych.

 

Jest to trudny temat, jednak nie spotkałem się ani razu z uwagami ze strony zawodniczek, choć temat ten w ostatnich latach był bliski zawodnikom. Może i słusznie, ponieważ były dysproporcje w wynagrodzeniach pomiędzy sędziami, a sportowcami… Ci najważniejsi czyli sportowcy są traktowani po macoszemu, biorąc pod uwagę, że całe wydarzenie koncentrowało i koncentruje się na nich. Turniej Plaża Open powstał na osiedlowym boisku, nikt nie dał mi do ręki miliona złotych i powiedział: zrób turnieje siatkówki plażowej. Każdą złotówkę wypracowałem prośbami o współpracę prezentując możliwości jakie ma do zaoferowania Plaża Open. To interesuje partnerów i miasta, które chcą aby ich miasto, ich produkt był jeszcze bardziej rozpoznawalny. Za produktem Partnera muszą iść wyniki sprzedaży, każdy partner z przekazanej złotówki musi mieć wymierne korzyści, dlatego nie jest łatwo z ich pozyskaniem.

 

Na co, poza gratyfikacją finansową, mogą liczyć najlepsze pary cyklu?

 

Siatkarkom i siatkarzom chcemy różnymi sposobami dać przysłowiową „wędkę”, chociażby w postaci katalogu zawierającego nasze pełne „know-how” aby wzmocnić indywidualne oferty, współpracujemy z wartościowymi patronami medialnymi, którzy zaangażowali się w projekt Plaża Open. Jesteśmy bardzo przychylnie nastawieni do pomocy, wystarczy tylko zwrócić się do nas ze swoim pomysłem, propozycją. Jestem szczęśliwy, że bliższa współpraca wywiązała się ze wspaniałymi siatkarkami, które pytają, proponują ciekawe rozwiązania prezentując swoje oferty, a przede wszystkim pomagają w rozwoju naszego projektu dobrym słowem. Z takim osobami współpracujemy z serdecznością, rewanżując się promocją w Przeglądzie Sportowym czy też udziałem w telewizyjnym studio. Jesteśmy otwarci, bo to przecież Plaża OPEN!

 

Jak to jest z tą siatkówką plażową w naszym kraju? Wygląda to lepiej, sport ten idzie do przodu?

 

Przede wszystkim chcemy aby olimpijska dyscyplina z ponad dwudziestoletnim stażem. przestała być odbierana przez ludzi jako „turnieje piłki plażowej”. Oczywiście olimpijski medal wywalczony w RIO pomógłby w promocji siatkówki plażowej, jednak z medalem jest tak, że sława i pierwsze strony gazet są chwilowe, zazwyczaj pierwsze dwa tygodnie, później wraca codzienność i temat dyscypliny cichnie, tak było chociażby z p. Oktawią Nowacką, medalistką z Rio w pięcioboju nowoczesnym. W jej przypadku były pierwsze strony gazet, a później została ciężka praca na treningach. Dlatego nie możemy z utęsknieniem czekać na olimpijski medal, który poruszy ziemię i zrobi z siatkówki plażowej dyscyplinę znacznie bardziej rozpoznawalną. Wiele pracy w upowszechnianie siatkówki plażowej wkładają również organizatorzy bardzo dobrych turniejów. Wzór dla wszystkich stanowią takie zawody jak: Plaża Gotyku, organizowana z wielkim zaangażowaniem Obłędna Plaża czy też turniej Mistrzostw Polski w Przysusze. Warto pamiętać również o każdym mniejszym turnieju, od osiedlowego po cykle wojewódzkie. Pomaga w tym portal napiachu.pl, kolejnym bardzo dobrym przykładem jest także śląski tour organizowany przez Piotrka Kapę, który stworzył jeden wspólny kalendarz z jedną spójną grafiką dla całego województwa. Takie działania służą większej rozpoznawalności siatkówki plażowej i wieloletnia oddolna inicjatywa pozwoli nam wszystkim stworzyć solidną markę jaką może być siatkówka plażowa. Siatkówka plażowa, to dyscyplina niszowa i potrzebuje wielu lat pracy aby mogła wypracować swoją markę. To sytuacja podobna do tej, którą przechodzili wybitni sportowcy. Najlepsza polska siatkarka w historii, Małgorzata Glinka musiała ciężko pracować na to by stać się jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Katorżnicza praca trwała 25 lat, żeby do końca życia nie zostać Małgorzatą,tylko być Glinką. Zastanawiam się również czy kilka milionów złotych przeznaczonych na organizację zawodów rangi World Tour, nie można było lepiej wykorzystaćw naszym kraju? Wydaje mi się, że głównemu sponsorowi zawodów PKN ORLEN powinno zależeć bardziej na promocji w naszym kraju, aniżeli fundowaniu olbrzymich nagród finansowych zagranicznym parom.

 

W tym roku oprócz Plaży Open odbędzie się kilka ważnych turniejów, między innymi Obłędna Plaża w Zbąszyniu, tak więc jak najbardziej będzie gdzie grać.

 

Tak jak wspomniałem wyżej. Szanuje i doceniam każdy turniej. Zbąszyń i pełne zaangażowanie pana Dyrektora Tomka służą wielu osobm za wzór. Chciałbym aby wśród organizatorów dominowała wzajemna pomoc, a nie rywalizacja. Siatkówka plażowa jest nam wszystkim bliska, nie inaczej jest w Zbąszyniu. Miałem przyjemność spotkać się z Panem dyrektorem wymieniliśmy się pomysłami, co zrobić, żeby nasze projekty były jeszcze bardziej atrakcyjne włącznie z katalogami sponsorskimi. Tak właśnie powinna wyglądać współpraca.

 

Sukcesy polskich par na arenie międzynarodowej pomagają organizatorom wewnątrzkrajowych zawodów?

 

Odpowiedź jest prosta, oczywiście, że tak! Wspomniałem o tym wcześniej, jednak jeżeli mielibyśmy się zagłębić w ten temat do mógłbym stwierdzić z obserwacji, że sukcesy par na międzynarodowych turniejach nawet jeżeli osiągają tytuły mistrzowskie w dalszym ciągu nie są traktowane priorytetowo w polskich mediach. Nierzadko w blokach sportowych, emitowanych po głównym wydaniu programu informacyjnego takie newsy są marginalizowane, a informacje ukazują się pod koniec programu. Praca nad zwiększeniem medialności siatkówki plażowej to okres trwający wiele lat i angażujący mnóstw sił. Jednak jestem przekonany, że potencjał tej dyscypliny jest ogromny. Siatkówkę plażową ogląda się bardzo przyjemnie, dodając atrakcyjną oprawę i atmosferę budzimy w kibicach pozytywne wakacyjne emocje. Jako organizator nie chciałbym się koncentrować tylko na rozgrywkach, to nie może być monotonne widowisko, nasze turnieje musimy wspierać takimi akcentami jak konkursy, pokazy, mecze gwiazd i animacji. Chcemy by kibic, czyli bardzo często mieszkaniec miasta mógł się z nami bawić i tak będzie na Plaży Open. Animacje oraz wydarzenia towarzyszące to ważny punkt programu naszego cyklu i na to miejsce w naszych turniejach musi się znaleźć. Wszystko to, o czym powiedziałem przyciąga media (mecz gwiazd), kibiców (konkursy), sponsorów (dedykowane animacje), a to z kolei przekłada się na coraz większe zainteresowanie, wypełnione trybuny i pozytywną promocję siatkówki plażowej.

 

Jakie cele stawia sobie Marcin Strządała na najbliższe tygodnie/miesiące?

 

Rodzina.


Polecamy także


Cieszyn pierwszym etapem Olimpijskich Warsztatów w siatkówce plażowej
Kinga Kołosińska: Kluczem do Tokio będzie nasza stabilna forma!
Janiak/Brożyniak powrócili! Znów najlepsi w Plaży Open!
Królowe Plaży Open zdetronizowane!
Aleksandrs Samoilovs dla siatkowka24.com: Nigdy nie grałem w tak ciekawym otoczeniu, jak w Ostrawie
Klasyfikacja generalna Młodej Plaży 2018
Marcin Strządała: Stabilizacja wynika z zaufania, jakim zostaliśmy obdarzeni
Kamil Kwasowski i Bartosz Janeczek wygrywają pierwszy turniej Beskidzkiej Plaży!
Wystartowały III Otwarte Mistrzostwa Śląska w siatkówce plażowej im. Rufina Dudy
Młoda Plaża 2018: Wysoki poziom inauguracji w Wiśle
Głód plażówki dał o sobie znać - wystartowała Młoda Plaża 2018!
Przysucha znika z plażowej mapy Polski
Kantor i Łosiak na szczycie!
Złota blondwłosa Laura... zostanie mamą! (Foto)
Zmarł Piotr Koczan
Na początek Sulejów, jest pierwszy plażowy SMS!
Chcesz uczyć się plażówki od najlepszych, Dorota Strąg zaprasza na treningi!
Wietnam, Tokio, Singapur, wycieczka do okola świata?! Nie, to terminarz plażowiczek!
Poważne zmiany u plażowych asów trenera Grzegorza Klimka!
Piękna Manon Nummerdor-Flier żegna się z plażówką (FOTO)
Nowa siła w kobiecej siatkówce plażowej!? Dorota Strąg ma nową partnerkę?!
U plażowiczek dobre zmiany na finiszu światowego sezonu!? (FOTO)
Dorota Strąg, srebrna medalistka MP - Nie będzie łatwo zmienić całe swoje życie
Brawo On! Polak, Bartosz Łosiak doceniony przez Beach World Tour i FIVB Beach Volleyball
Hamburg - FIVB World Tour Finals bez medalu, ale sezon na plus dla Kantora i Łosiaka!
Srdjan Veckov dla siatkowka24.com: Wszyscy potrzebujemy czasu
Wonder Woman z pazurem i charakterem, czyli Karolina Baran, w szczerej do bólu rozmowie z Siatkowka24.com!
CEV w Larnace - Sreberka Kinia i Jago! Gratulujemy!
#PomocProstoZpiasku, czyli Nie musisz być bogaty, aby pomóc. Wystarczy chęć i dobre serce!
Siatkowka24.com wraz z "Blaszkami", plażowiczkami oraz plażowiczami #Biegnijnaratunek
Mariusz Prudel po przegranym meczu z Łotyszmi Plavins/Regza
Ćwierćfinały i półfinały na plaży w Olsztynie
Drugi dzień zmagań na plaży w Olsztynie
Gwiazdy światowej siatkówki plażowej rozpoczęły turniej w Olsztynie
Piotr Łukasik: „. To są chwile, dla których warto uprawiać sport”
Magda z Izą najlepsze podczas jubileuszu Manufaktury z Plażą Open, teraz czas na Rybnik!
Przysucha odleciała! Magiczne zakończenie turnieju
Ogromne emocje w Prysusze, jedni z faworytów za burtą!
Pierwszy dzień zmagań w Przysusze za nami
Przed nami Lewiatan Beach Ball Przysucha 2017
Zamość - Medalowe runo Tatarkowo - Cebitowych teamów!
Katarzyna Kociołek: Ogromny wysiłek w Duisburgu, zwieńczony jeszcze większym sukcesem
Sebastian Sobczak: Turniej w Przysusze jest niepodważalnie najlepszym w Polsce
Austria 2017: Wszystko już wiemy! Łatwo nie będzie, ale wszystko jest możliwe!
Piłkarz z pasją do siatkówki plażowej, czyli Ivan Perisić!
Beach Ball i jego gwiazdy pomogą 2-letniej Wiktorii
Plaża Open: Bohaterki z Gdańska wystąpią w Zamościu!
Plaża Open: Finaliści turnieju w Gdańsku powalczą o kolejny triumf!
Tatarkowe barwy ponownie na piaskowym podium! (Foto)
Marcin Prus dla Plaża Open: Najważniejsza jest świetna zabawa!
Plaża Open: Trzydniowy pobyt w Hotelu Król Kazimierz, oraz cztery bilety na mecz otwarcia Mistrzostw Europy dla kibiców roku 2017!
Leśna Wola - Tatarki znowu podzieliły pudło między sobą! Szałankiewicz jest the Best!
Kinga Kołosińska jedną z najgorętszych siatkarek plażowych olimpiady w Rio!
Kozienice - Nasze pary zdominowały piasek i podium!
Beach Ball i jego gwiazdy pomogą 2-letniej Wiktorii
"WIESZ, ŻE Z ASIĄ DALEJ JESTEŚMY AKTUALNYMI MISTRZYNIAMI SWATA DO LAT 18?", CZYLI WCHODZIMY DO ŚWIATA KATARZYNY SZAŁANKIEWICZ!
Smerf Maruda, czyli Magdalena Saad, o kibicach, mężczyznach, gofrach oraz... żelkach!
9 godzin na obcasach i... ledwo domykająca się torebka, czyli Iza Soja, jakiej nie znacie!
Plażowe OnTour! Dziewczyny na medal, turniej organizacyjnie i sportowo, jak złoto! [FOTO]
AMP - Pietroczuk team w natarciu!
Małgorzata Glinka: Siatkówka plażowa jest niezwykle atrakcyjnym sportem
Kasia Szałankiewicz pisze dla Siatkowka24.com!
Obłędna Plaża wzruszeń i emocji, no i oby tak do końca [Komentarz]
Dzikowicz i Parcej w złocie na Lotto Plaży Wolności! Teraz przystanek Toruń!
Plac Wolności w Poznaniu zamienił się w plażę! Turniej el. MP już wkrótce!
WT - W stolicy Warmii i Mazur formuła „grup hybrydowych”!
Natalia Miłosz/Magdalena Walczak i Mateusz Pazgan/Wojciech Sumara najlepszymi parami Młodej Plaży 2017!
Mocne otwarcie sezonu Tatarków! Srebrne Marta w Wiśle, a Karolina w Lublinie!
Obłędna Plaża - Akademiczki z CebitGroup UW oraz Tatarki z kadry najlepsze w Zbąszyniu!
Beskidzka Plaża 2017 Wisła: Ranking prawdę ci powie!
Beskidzka Plaża 2017: Rekordowa liczba par zagrała w Wiśle!
Młoda Plaża 2017: Dominatorzy z Wadowic górą w Wiśle
Obłędna Plaża 2017: Trwa wielkie granie w Zbąszyniu!
Finałowy turniej Młodej Plaży rozpoczęty!
Muzyczne atrakcje na Lewiatan Beach Ballu
Obłędna Plaża wystartowała!
Plażowiczki na start, a Tatarki po nowemu! Znamy składy na sezon 2017!
Młoda Plaża: Klasyfikacja punktowa po turnieju w Wadowicach
WT Rio - Brawo chłopaki! Srebrny sen Kantora i Łosiaka!
Udana inauguracja Beskidzkiej Plaży w Wadowicach!
Młoda Plaża: Natalia Miłosz/Magdalena Walczak oraz Wojciech Sumara/Mateusz Pazgan bezkonkurencyjni w Wadowicach!
Ranking Młodej Plaży 2017, po turnieju w Cieszynie
Obłędna Plaża 2017 zbliża się wielkimi krokami!
Młoda Plaża 2017 rozpoczęta! Cieszyn na start!
Rusza Młoda Plaża 2017!
Monika Brzostek radzi - Bardzo lubię jogę i pilates, a już te w wersji dla kobiet w ciąży to rewelacja!
Brązowe chłopaki z Xiamen - Wszystkim nam przyświecają wspólne cele!
"Największa moc potrzebna będzie podczas turniejów – Katarzyna Kociołek, w szczerej rozmowie z Siatkowka24.com!
Beach Ball w Przysusze z ofertą dla najmłodszych
WT XIAMEN - Brązowe otwarcie sezonu Rudiego i Szałana! (Zdjęcia)
Za pasją na Teneryfę! Siatkówka plażowa nie zna granic!
Tegoroczne rozgrywki w Przysusze z rangą Pucharu Polski
Mateusz Radojewski dla Siatkowka24.com - Byłem tak zszokowany, że musiałem zjechać na pobocze!
World Tour w Iranie - Dwa duety znad Wisły i... trzy gwiazdki! Babki z piasku od marca!
Oddech ulgi, bo World Tour jednak ponownie w Olsztynie!
Fort Lauderdale - Obiecujący start Polaków, para Fijałek i Bryl
Panowie po nowym rozdaniu, jak i z dużymi nadziejami!
Jesteśmy z Wami! Brawo Kasia Kociołek, znamy skład kadry narodowej plażowiczek!
Lubelski Globus także dla Kingi Kołosińskiej oraz Moniki Brzostek, Gratulujemy!
Kądzioła - Nadszedł czas na zmianę! Zamierzam występować na polskim podwórku!
Śmiać się czy płakać?! I Ty możesz zostać Reprezentantką Polski!
Niemiecka przygoda Martna Olejnaka - czas start!
PLAŻA OPEN 2017 znamy rozkład jazdy nowego sezonu! VIDEO
Kołosińska/Brzostek, ekskluzywnie i świątecznie dla Siatkowka24.com – Co na święta? Pierogi z kapustą i grzybami, ryba po grecku!
Zmiany wyjdą polskim plażowiczom na dobre?
Michał Kądzioła - mówi: "Dziękuję"!
Plażowiczki dotarły do "Stacji Warszawa"!
Serbski kierunek w piaskownicy nad Wisłą!
Prudel - Dopóki zdrowie pozwoli, też chcemy się rozwijać...
Różnice nie do pogodzenia, czyli Martin Olejnak o plażówce nad Wisłą!
Trochę lata w środku zimy, czyli PROSKOS ZAPRASZA!
Kinga Kołosińska ekskluzywnie dla Siatkowka24.com o terminarzu turniejów na 2017 rok!
Małgorzata Kożuch przenosi się do plażówki!
Monika Brzostek: Wspaniałe doświadczenie grać przed taką publicznością!
Zachełmie - W "ciszy Karkonoszy" Królową Plaży ponownie Martyna Wardak!
Olimpijski plażowy duet z Rio zmienia szkoleniowca!
O medal nie tylko z czekolady, najdłuższe nogi turnieju i... proste włosy, czyli Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej we Wrześni piórem Siatkowka24.com!
Września stolicą plażówki w Polsce, medale czas już rozdać!
Pierwsza edycja Beach Volley Festival 2016 nad poznańską Rusałką za nami
MP Oldboyów: Siatkarska pasja, ona nigdy się nie starzeje!
ME U-22: Biało - Czerwone w Grecji ze srebrem, Brawo Kasia i Jagoda!
ME U-22 - Tatarki powalczą o medale w Grecji, wielki sukces naszych Biało - Czerwonych!
ME U­22: Tatarki na piątkę w Salonikach!
Czechy: Cool SuperCup próbą generalną Tatarków!
Plażowe ME (U-22): Tatarki jadą sprawić niespodziankę w Salonikach!?
Lotto Plaża Wolności: Szczechowicz MVP, złoto dla Dzikowicza i Parceja!
IO: Laura i Kira w złocie! Niemki zaskoczyły faworytki, uciszyły Copacabanę!
IO: Legendy najlepsze na piasku Copacabany! Oranje z brązem!
Dobry początek tygodnia dla Tatarek CebitGroup Team!
IO: Kołosińska i Brzostek były o krok od ćwierćfinału! Kinia, Monia - Dziękujemy!
IO: Monia i Kinia zaskoczyły ekspertów, ale nie siebie! Będą impulsem...
IO: Kantor/Łosiak i Fijałek/Prudel odpadają z turnieju
IO: Było o włos od przykrej sensacji, ale zwycięzców się nie sądzi!
IO: Tak blisko, a jednocześnie daleko, wszystko jest wciąż możliwe!
IO: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel z drugą porażką
IO: Kinia i Monia w 1/8 finału. Biało Czerwone pokazały klasę!
IO: Polska - Rosja 0:2. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak gorsi od Rosjan!
IO: Co się źle zaczyna czasami dobrze się kończy!
IO: Rollercoaster emocji dla Kingi oraz Moniki!
Kozienice: Niedziela była dla Tatarków, kolejny dublet w sezonie!
IO: Świetny początek pary Kantor-Łosiak. Pokonali reprezentantów Niemiec
Plaża Open 2016: Kobieta zmienną jest, fighterki i... "50 Twarzy Parceja"!
Kozienice: Tatarek Orlen CebitGroup Team jednym z faworytów!
Plaża Open Białystok: Jak zaczęły tak skończyły, czyli zwycięsko!
Plaża Open Białystok: Kasia i Martyna postawią kropkę nad "i"?!
Tatarki szlifują formę we Wrześni!
„Zdecydowanie Września jest dla mnie szczęśliwa”
Zamość: Tatarki po raz drugi w sezonie z dubletem, tym razem w Zamościu!
Orlen Mistrzostwa Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej
Finał Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Siatkówce Plażowej już wkrótce!
Plaża Open Zamość: Tatarki jak walec, czyli ponownie z jedynką!
IO: Plażowicze nie pozwolą nam na spokojny sen!
Akademickie MŚ: Bryl i Kujawiak w złocie, Tatarki - 23!
Katarzyna Kociołek: Jesteśmy bardzo wdzięczne Magdzie!
Estonia: Cenna lekcja młodych Tatarków!
Razem Tworzymy Siłę, razem zagrajmy więc dla "plażówki"!
Łódź Plaża Open: Tatarki ponownie z "jedynką"!
Estonia: Nie mówię, że będzie łatwo, ale na pewno będzie warto!
WUC: Tatarki, Natalia i Agnieszka na podbój Estonii!
IO Rio: Plażowicze poznali rywali w olimpijskiej
Rybnik Plaża Open: Złoto-brązowe Tatarki!
Magda Saad: Dobrze się bawić siatkówką!
Agnieszka Adamek dla Siatkowka24.com: Wybrałabym jedną z walecznych "Atomówek"!
Wrocław stanie się stolicą plażówki. "Kopalnia Wrocław" - na start!
Martyna Wardak - Nasze wspólne występy to dobre połączenie!
Gdańsk: Siatkarki Tatarek Orlen CebITGroup Team w wyśmienitej formie!
Gdańsk: Tatarki na dużym plusie w turnieju otwarcia Plaża Open 2016!
Rusza Plaża Open 2016! Marka CebITGroup trzyma kciuki za swoje dziewczyny!!
Gdańsk - tam się skończyło, ale i tam się zacznie granie na Plaża Open 2016!
Katarzyna Kociołek, czyli siatkarski Midas z Łasku!
Martyna Wardak, czyli dziewczyna na medal!
Natalia Gruszczyńska dla Siatkowka24.com: Uwielbiam zajadać się żelkami!
Patronat: Na piachu w Lesznie, jak z kobietą, czyli bardzo zmiennie!
Przysucha szczęśliwa dla Rudola i Bryla
Turniej w Przysusze z najwyższą formą sportową
Pierwszy dzień Lewiatan Beach Ball Przysucha 2016 za nami!
Startuje Lewiatan Beach Ball Przysucha 2016
Agnieszka Adamek, czyli bursztynek w piaskownicy z Jankowa Przygodzkiego!
Natalia Gruszczyńska, czyli siatkarski skarb z Dęblina!
Interesujące i waleczne występy zawodniczek Tatarek Cebitgrop Team w Gdyni!
Turniej Grand Slam W Olsztynie dobiegł końca
Męski turniej Grand Slam w Olsztynie nabiera rumieńców
Natalia Dubovcova po zakończonym meczu o brązowy medal Grand Slam w Olsztynie
Laura Ludwig dla siatkowka.24.com
Medale żeńskiego turnieju Grand Slam rozdane
Turniej kobiet FIVB Grand Slam w Olsztynie wkracza w decydującą fazę.
Koniec fazy grupowej męskiego turnieju Grand Slam w Olsztynie
Grand Slam w Olsztynie- faza zasadnicza mężczyzn i kobiet
FIVB Beach Volleyball World Tour Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2016 rozpoczęty.
Plaża Gotyku, czyli plaża pełna emocji, pasji i dobrych ludzi!
Szymański i Brodnicka charytatywnie w Przysusze
PLAŻOWE ME: Szwajcarski brąz Biało - Czerwonych!
Plażowe ME - Kantor - Łosiak wycofali się z turnieju, powodem... kciuk!
ME w Biel/Bienne - Kinga Kołosińska z odnowioną kontuzją!
Obłędna Plaża, czyli najważniejsze są drobne, ale ważne rzeczy...
Siatkarka, czy siatkarz plażowy musi być przede wszystkim ambitny!
Przez Pragę do Wrześni, czyli znamy plany Tatarek Orlen Cebitgroup Team!
Idę na plażę, na plażę, idę... Obłędną w Zbąszyniu!
Katarzyna Kociołek dla Siatkowka24.com: Bardzo lubię nosić sukienki, spódniczki, czy buty na obcasie!
Plażowa legenda mówi -
Alison Ceruttii i Bruno Oscar Schmidt dla siatkowka24.com: postaramy się, by nie było wyjątków
Grand Slam w Olsztynie: Brazylijska samba trwa!
Monika Brzostek i Kinga Kołosińska: Grałyśmy u siebie i to bardzo nam pomogło
Grand Slam Olsztyn: Brązowy medal Kołosińskiej i Brzostek!
Polski dzień w Olsztynie. Kołosińska/Brzostek w półfinale!
Mariusz Prudel dla siatkowka24.com: Graliśmy w pełni skoncentrowani
Jacob Gibb dla siatkowka 24.com: Kantor i Łosiak to wielcy zawodnicy!
Grand Slam w Olsztynie: sukcesy polskich siatkarzy
Grand Slam Olsztyn: Koniec fazy grupowej w turnieju pań na plaży w Olsztynie.
Podcast 7 Dni Siatka - odcinek 25
Daniel Pliński dla siatkowka24.com: Rodzina daje mi mnóstwo radości i wsparcia
ME w siatkówce plażowej: Holenderski koszmar Polaków, półfinał nie dla pary Fijałek/Prudel
ME w siatkówce plażowej: Kantor/Łosiak i Fijałek/Prudel zagrają w ćwierćfinale!
ME w siatkówce plażowej: Świetna postawa polskich par, Kołosińska/Brzostek w półfinale!
Podcast 7 Dni Siatka - odcinek 22
Martyna Wardak dla Siatkowka24.com - Uwielbiam eksperymentować ze starymi meblami!
Plaża Open 2015 - Łódź (wideo)
Wielki Szlem w Olsztynie
Siatkówka plażowa: Bracia Andrys najlepsi w Mysłowicach, życiowy sukces Kuby Czubińskiego!
VIII Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Firmy Astromal
Podcast 7 Dni Siatka - odcinek 17
7 Dni Siatka odcinek 13
Rafał Pośpiech, przewodniczący wydziału siatkówki plażowej PZPS dla siatkowka24.com
Podziękowania Martyny Wardak (Tatarek Cebitgroup team)
Natalia Gruszczyńska i Agnieszka Adamek dziękują za sezon (Tatarek Cebitgroup Team)
Ustrzeleni zagrywką (2) - Michał Matyja
Ustrzeleni zagrywką (6) - duet Dzikowicz/Brożyniak
Podcast 7 Dni Siatka - odcinek 17
Janiak/Brożyniak powrócili! Znów najlepsi w Plaży Open!
Janiak/Brożyniak powrócili! Znów najlepsi w Plaży Open!
Królowe Plaży Open zdetronizowane!
Królowe Plaży Open zdetronizowane!
Marcin Strządała: Stabilizacja wynika z zaufania, jakim zostaliśmy obdarzeni
#PomocProstoZpiasku, czyli Nie musisz być bogaty, aby pomóc. Wystarczy chęć i dobre serce!
Sandra Szychowska i Magdalena Rapacz-Matras: Pomaganie jest po prostu fajne!
Magda z Izą najlepsze podczas jubileuszu Manufaktury z Plażą Open, teraz czas na Rybnik!
Magda z Izą najlepsze podczas jubileuszu Manufaktury z Plażą Open, teraz czas na Rybnik!
Zamość - Medalowe runo Tatarkowo - Cebitowych teamów!
Zamość - Medalowe runo Tatarkowo - Cebitowych teamów!
Plaża Open: Bohaterki z Gdańska wystąpią w Zamościu!
Plaża Open: Bohaterki z Gdańska wystąpią w Zamościu!
Plaża Open: Finaliści turnieju w Gdańsku powalczą o kolejny triumf!
Plaża Open: Finaliści turnieju w Gdańsku powalczą o kolejny triumf!
Tatarkowe barwy ponownie na piaskowym podium! (Foto)
Tatarkowe barwy ponownie na piaskowym podium! (Foto)
Marcin Prus dla Plaża Open: Najważniejsza jest świetna zabawa!
Marcin Prus dla Plaża Open: Najważniejsza jest świetna zabawa!
Plaża Open: Trzydniowy pobyt w Hotelu Król Kazimierz, oraz cztery bilety na mecz otwarcia Mistrzostw Europy dla kibiców roku 2017!
Plaża Open: Trzydniowy pobyt w Hotelu Król Kazimierz, oraz cztery bilety na mecz otwarcia Mistrzostw Europy dla kibiców roku 2017!
Małgorzata Glinka: Siatkówka plażowa jest niezwykle atrakcyjnym sportem
Obłędna Plaża wzruszeń i emocji, no i oby tak do końca [Komentarz]
Martes Sport głównym partnerem Plaża Open
PLAŻA OPEN 2017 znamy rozkład jazdy nowego sezonu! VIDEO
Plaża Open 2016: Kobieta zmienną jest, fighterki i... "50 Twarzy Parceja"!
Plaża Open Białystok: Jak zaczęły tak skończyły, czyli zwycięsko!
Plaża Open Białystok: Kasia i Martyna postawią kropkę nad "i"?!
Zamość: Tatarki po raz drugi w sezonie z dubletem, tym razem w Zamościu!
Plaża Open Zamość: Tatarki jak walec, czyli ponownie z jedynką!
Katarzyna Kociołek: Jesteśmy bardzo wdzięczne Magdzie!
Razem Tworzymy Siłę, razem zagrajmy więc dla "plażówki"!
Łódź Plaża Open: Tatarki ponownie z "jedynką"!
Rybnik Plaża Open: Złoto-brązowe Tatarki!
Magda Saad: Dobrze się bawić siatkówką!
Martyna Wardak - Nasze wspólne występy to dobre połączenie!
Gdańsk: Siatkarki Tatarek Orlen CebITGroup Team w wyśmienitej formie!
Gdańsk: Tatarki na dużym plusie w turnieju otwarcia Plaża Open 2016!
Rusza Plaża Open 2016! Marka CebITGroup trzyma kciuki za swoje dziewczyny!!
Gdańsk - tam się skończyło, ale i tam się zacznie granie na Plaża Open 2016!
Martyna Wardak dla Siatkowka24.com - Uwielbiam eksperymentować ze starymi meblami!
Plaża Open 2015 - Łódź (wideo)
Plaża Open 2015 Łódź

polecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowaniaWarning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (_session) in Unknown on line 0