XII Memoriał Arkadiusza Gołasia: Lotos Trefl w finale!
Lotos Trefl Gdańsk pokonał 3:2 AZS Częstochowa i zagra w wielkim finale XII Memoriału Arkadiusza Gołasia.

Gdańszczanie od początku premierowego seta świetnie spisywali się w ataku, swoje trzy grosze dołożyli Hebda oraz Schulz. Na uwagę zwracała przytomna gra w bloku Pietruczuka, a w szczególności Paszyckiego, który pojedynczymi blokami doprowadzał kibiców do szaleństwa. Zespół z Częstochowy miał spore problemy z przyjęciem trudnych zagrywek Lotosu Trefla Gdańsk ratując się jednak świetnymi kiwkami (Wawrzyńczyk, Szalacha). Przy stanie 13:8 po serii kapitalnych serwisów Dmytro Paszyckiego o czas poprosił Ryszard Bosek, który pełnił rolę pierwszego szkoleniowca klubu z Częstochowy. Co dała przerwa? Jeszcze wyraźniej widać było dysproporcję w ataku pomiędzy AZS-em a Lotosem Treflem. Warto zaznaczyć, że od początku meczu na pozycji libero występował Mateusz Mika, i radził sobie bardzo dobrze, a jego błędy można policzyć na palcach jednej ręki. W końcówce seta gdańszczanie dali zbliżyć się rywalowi na dwa oczka (24:22), jednak po kapitalnym ataku Peitruczuka to Lotos wygrał pierwszego seta 25:22.

Zdecydowanie lepiej częstochowianie rozpoczęli kolejną odsłonę, w której długo walczyli z Lotosem Treflem jak równy z równym. Wrażenie robiły atomowe ataki Stanisława Wawrzyńczyka, jednak Lotos niczym wytrawny bokser wyczekał rywala i w głównej mierze dzięki świetnym atakom Paszyckiego oraz asowi serwisowemu Szulca wyszedł na 4-punktowe prowadzenie (11:7). Przerwa, o którą poprosił Ryszard Bosek nie przyniosła od razu pożądanego skutku, Gawryszewski kapitalni zablokował Buniaka, ten pojawił się chwilę później gdy trzy oczka z rzędu zdobyli siatkarze spod Jasnej Góry (12:10). W ataku po częstochowskiej stronie obudził się Rafał Szymura (13:12), ten sam zawodnik dał AZS-owi wyrównanie (14:14). Siatkarze AZS-u mieli w górze piłkę na prowadzenie, jednak najpierw fatalnie przepuścili piłkę lecącą spokojnie w boisko, a następnie dali się zatrzymać na lewym skrzydle (19:17). W najważniejszych momentach częstochowanie nie mieli szczęścia i dość pechowo przegrali drugą odsłonę tego starcia 25:22, po skutecznym ataku Damiana Schulza.

Na pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie częstochowianie prowadzili jednym punktem, zdecydowanie częściej niż w pierwszych dwóch odsłonach w polu serwisowym mylili się siatkarze z Gdańska (10:10). Na drugiej przerwie technicznej to jednak podopieczni Wojciecha Serafina mieli dwa oczka przewagi (16:14), na boisku w miejsce Damiana Schulza pojawił się Szymon Romać a Paweł Adamajtis po raz kolejny dał o sobie znać w ataku (16:15). Przy stanie 21:16 wydawało się, że wszystko jest pozamiatane jednak pięć oczek z rzędu zdobytych przez AZS-y spowodowało, że na tablicy pojawił się wyniki remisowy (21:21), a z boiska zszedł słabo dysponowany w przyjęciu Miłosz Hebda. AZS po serii kapitalnych zagrywek Tomasza Kowalskiego wyszedł na 2-punktowe prowadzenie (21:23). Seta zakończył udanym atakiem Paweł Adamajtis (22:25).

Olbrzymie problemy gdańszczanie raz jeszcze zaczęli mieć ogromne problemy przy zagrywce Tomasza Kowalskiego i to właśnie ten zawodnik odmienił los seta numer trzy oraz seta numer cztery, w którym częstochowianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (16:19; 17:20). Ostatecznie tego seta częstochowianie wygrali 22:25. W decydującej partii po zaciętej walce, i przechyleniu szali na swoją korzyść pod sam koniec lepsi okazali się siatkarze z Gdańska (15:10).

Lotos Trefl Gdańsk - AZS Częstochowa 3:2 (25:22, 25:22, 22:25, 22:25, 15:10),

Lotos Trefl: Masny, Grzyb, Pietruczuk, Schulz, Paszycki, Hebda, Mika (libero)

AZS Częstochowa: Kowalski, Szalacha, Wawrzyńczyk, Adamajtis, Buniak, Kowalski (libero)

Polecamy także

Cinquecento X Anastasiego póki co bez dwóch pasażerów!
XI Memoriał Arkadiusza Gołasia: Gdańszczanie wreszcie odpalili diesla
X Memoriał Zdzisława Ambroziaka: Lotos Trefl Gdańsk na piątkę!
Play-Off PlusLigi - Nie będzie niesmaku na linii Gdańsk Bełchatów!
Lotos Trefl Gdańsk zagra w półfinale PlusLigi!
Dawid Murek: Wszyscy czujemy potrzebę grania tych sparingów
Gardini i jego Akademicy idą, jak na sesji! Rywali zaliczają seriami - 8 wygrana to już fakt!
PlusLiga: Bez niespodzianki w Jastrzębiu
PlusLiga: Cuprum zabiera komplet punktów z Częstochowy!
Pod Jasną Górą pojawił się kolejny sponsor!
Paweł Adamajtis: Zadecydowało serce, które zostawiliśmy na boisku
Michał Bąkiewicz: Najważniejsze jest to, że zagraliśmy lepsze spotkanie od tych poprzednich
Plus liga: Pierwsze zwycięstwo AZS-u Częstochowa
Felipe Bandero ostro o AZS-ie Częstochowa: Nie miałem wsparcia jakie powinien dać profesjonalny klub
Plus liga: Drugie zwycięstwo Katowic. Trzecia porażka Częstochowy
Michał Bąkiewicz: Brakuje mi w zespole charakteru i zadziorności
Plus liga: Pewne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla
Plus liga: Zwycięstwo Cerradu Czarnych Radom nad AZS-em Częstochowa
XI Memoriał Ambroziaka: AZS Częstochowa na
XI Memoriał Ambroziaka: Udany start Watahy Bednaruka!
XII Memoriał Arkadiusza Gołasia: Brązowy AZS Częstochowa!
Kolejny transfer GKS-u Katowice! Adrian Stańczak dołącza do zespołu
XII Memoriał A. Gołasia: Bartosz Kurek zaczaruje Murowaną Goślinę!?
Częstochowa: Adam Kowalski zagra pod Jasną Górą!
Rafael Redwitz opuszcza AZS Częstochowę
Ryszard Bosek zapewnia - Cały czas pertraktujemy z zawodnikami!
Paweł Adamajtis w AZS-ie Częstochowa
Prezes Akademików - Nie ma powodu, żeby bić na alarm!
Transferowe zawirowania w Plus lidze
Sokołow i Jarosz trafią do Rzeszowa, Szalpuk zmienia otoczenie!
Krzysztof Stelmach: Wytykane są nam tylko złe rzeczy
Plus liga: Politechnika wygrywa akademickie derby i zachowuje ósme miejsce
PlusLiga: Niespodzianka w Bielsku-Białej
PlusLiga: Czwarte zwycięstwo MKS-u
Felipe Bandero bliski powrotu na parkiet
Paweł Rusek dla siatkówka24.com: Obawialiśmy się tego spotkania.
Marcin Możdżonek dla siatkówka24.com: Przyjechaliśmy i zrobiliśmy swoje.
Adrian Stańczak dla siatkówka24.com: Mój występ stał pod znakiem zapytania.
Plus liga: Cuprum Lubin z kompletem punktów w Częstochowie
Łukasz Polański dla siatkówka24.com: Pokazaliśmy charakter i determinacje
Plus liga: AZS Częstochowa górą w meczu za „sześć punktów”.
Rafael Redwitz dla siatkówka24.com: Dawno nie zagraliśmy tak dobrze.
Plus liga: Mecz AZS-u Częstochowa z BBTS-em Bielsko-Biała przełożony na inny termin.
Felipe Bandero wróci do gry dopiero w lutym?
Plus liga: ZAKSA wygrywa w godzinę z prysznicem
Rafael Redwitz dla siatkówka24.com: W naszej grze było widać energie i motywacje
Plus liga: AZS Częstochowa ucieka spod noża i wygrywa 3:2!
Mateusz Sacharewicz dla Siatkówka24.com: Trzeba się cieszyć z tego, co jest
PlusLiga: Trzy punkty zostają w Bydgoszczy
Będą kolejne transfery w Częstochowie. Matej Patak na aucie?!
Adrian Stańczak: Mam nadzieje, że poradzimy sobie z kontuzjami
AZS Częstochowa - Kontuzje 0:2, akademicy bez lidera!
PlusLiga: Wymęczone zwycięstwo lubinian
Prezes AZS-u Częstochowa: Realne miejsce to przedział 6-8
Michał Bąkiewicz - Kadra? Obowiązuje hasło: wszystkie ręce na pokład!
PlusLiga: Zwycięska Asseco Resovia Rzeszów!
XI Memoriał Arkadiusza Gołasia: Jastrzębie pokazały pazury w finale!
Na sportowo, po siatkarsku dla Arka Gołasia, który gra już w niebie
MKS Będzin lepszy od AZS-u Częstochowa w sparingu
Reprezentacja Kataru lepsza AZS-u Częstochowa
Były siatkarz AZS-u Częstochowa został… koszykarzem
AZS Częstochowa pokonuje Jastrzębski Węgiel w sparingu
Częstochowa z Krakowem znów na remis
Oficjalnie - Kolejny transfer pod Jasną Górą!
Z Częstochowy do Belgii, Mateusz Przybyła zmienia otoczenie!
AZS Częstochowa przedłużył umowę sponsorską
Ryszard Bosek o transferach - Podjęliśmy wspólnie pewne ryzyko i zobaczymy, jak będzie!
Pod Jasną Górą biorą się mocno do pracy!
Kolejny Brazylijczyk pod Jasną Górą!
Słowackie wzmocnienie AZS-u Częstochowa!
Rafael Redwitz zagra w Częstochowie!
Kolejny kontrakt pod Jasną Górą, Michał Szalacha w AZS-ie
Adrian Stańczak zostaje w AZS-ie Częstochowa!
Kolejna nowa twarz pod Jasną Górą
Stanisław Wawrzyńczyk siatkarzem AZS Częstochowa!
Angel De Amo - Ten sezon był jak przejażdżka kolejką górską!
Kolejny kontrakt pod Jasną Górą, Bartłomiej Lipiński w AZS-ie!
Jest pierwsza nowa twarz pod Jasną Górą, to Łukasz Polański!
Początek kadrowej rewolucji w Częstochowie, z Rafaelem Redwitzem na czele!?
Koncert charytatywny dla Bartka Wojtala
FORTUNA nadal sponsorem AZS Częstochowa
Miguel Angel De Amo mówi "do widzenia", zostaje Szymura!
Spod Jasnej Góry do Włoch, nowe zajęcie Bartosza Janeczka!
PlusLiga: Trzynaste miejsce dla BBTS-u Bielsko-Biała
Effector Kielce chce poprawić swoje miejsce w tabeli
Akademickie derby dla olsztynian
Częstochowa: Nabór do grup mini siatkówki
PlusLiga: Resovia wywozi z Częstochowy komplet punktów!
AZS Częstochowa ma nowego sponsora!
Adrian Szlubowski dla siatkowka24.com
Tomasz Kowalski dla siatkowka24.com: Zespół powoli się kształtuje
Paweł Adamajtis dla siatkowka24.com
Rafael Redwitz dla siatkowka24.com: W szatni mamy kilku Dj'ów!
Memoriał im. Arkadiusza Gołasia Zalasewo zatańczy z gwiazdami światowej siatkówki!
Rodrigo Qurioga dla Siatkówka24.com: Dzięki chłopakom z drużyny mogłem szybciej zaaklimatyzować się w Polsce
Gonzalo Quiroga dla Siatkówka24.com: Piotr Gruszka to jeden z najlepszych trenerów z jakim miałem okazję współpracować.
XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia: ONICO Warszawa wygrywa Memoriał!
XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia: Jastrzębie pokazały pazur i pokonały Berlin Recycling Volleys!
Luke Reynolds dla Siatkówka24.com: Liga niemiecka z roku na rok jest coraz mocniejsza
XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia: ONICO Warszawa górą w polsko-niemieckim starciu!
XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia: Katowiczanie upolowali Jastrzębie w półfinale turnieju!
Za 25 złotych w Murowanej Goślinie powieje siatkarską Ligą Mistrzów! Tylko 23-24 września!
XII Memoriał Arkadiusza Gołasia: Złoty Lotos Trefl Gdańsk!
XII Memoriał Arkadiusza Gołasia: Nie samym Kurkiem Hiroshima żyje!
Energety(k)czny Puchar Świata w Poznaniu!
Nie zagrają dla Arka Gołasia, nie zagrają w Klubowych Mistrzostwach Świata!