Liga Mistrzów: Włoski gigant za silny dla PGE Skry Bełchatów
Siatkarze PGE Skry Bełchatów w pierwszym mezczu fazy play off, ulegli przed własną publicznością Cucine Lube Civitanova.

Od początku obie drużyny pokazały kawał dobrej siatkówki, więcej szczęścia mieli bełchatowianie, którzy po atakach Pencheva oraz Wlazłego prowadziła 2:0. Goście bardzo szybko odrobili straty (blok na Kłosie), by po chwili wyjść na prowadzenie (wykorzystana kontra Juantoreny 4:5). Na pierwszej przerwie technicznej przyjezdni prowadzili minimalnie, 7:8 pokazując niesamowitą jakoś w ataku z kontrataku. Poza jednym blokiem Karola Kłosa, siatkarze PGE Skry Bełchatów mieli problem z zatrzymaniem atomowych ataków Lube. Mimo tego, po sprytnej kiwce Mariusz Wlazłego, gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania (10:10). As serwisowy Stankovicia pozwolił Lube wrócić na dwa oczka przewagi (11:13), niestety po stronie polskiej drużyny z zagrywką był spory problem. W tym elemencie zawodzili przede wszystkim Lisinac oraz Wlazły. Na drugiej przerwie technicznej Włosi prowadzili trzema oczkami (13:16), po błędzie Pencheva o czas dla swojej drużyny poprosił trener Blain (15:19). Co działo się po przerwie? Przyjezdni w pełni kontrolowali przebieg gry, bełchatowianie nie byli w stanie zbliżyć się na więcej niż 2/3 oczka. Ciężko myśleć o odwróceniu rywalizacji, przy słabej zagrywce oraz nie najlepszym przyjęciu (19:23). Pierwszego seta bardzo pewnym atakiem zakończył Cwetan Sokołow (21:25).

Drugiego seta gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 3:2, jednak po drugiej stronie nie do zatrzymania był Jiri Kovar, dzięki któremu Lube zdołało doprowadzić do wyrównania (3:3). Bardzo dobra seria gospodarzy, pozwoliła wyjść na dwupunktowe prowadzenie (7:5). Na szczególne uznanie zasłużyły dwa punktowe bloki Srecko Lisinaca na Osmany Juantorenie (8:5). Po zakończeniu przerwy technicznej, wreszcie atak z lewego skrzydła skończył Juantorena, natychmiast odpowiedział mu jednak Nikolay Penchev (9:6). Coraz częściej na boisku zaczynali gubi się przyjezdni, co skrzętnie raz za razem wykorzystywali gospodarze (11:8). Kontratak PGE Skry wykorzystał Winiarski, w aut zaatakował Sokołow i o pierwszą przerwę w meczu poprosił Gianlorenzo Blengini (13:8). Po czterech skutecznych akcjach gości, przewaga Skry stopniała do zaledwie dwóch punktów. Dobrą serię swojej drużyny przerwał Dragan Stanković, serwując w siatkę (14:12). Coraz większe kłopoty na boisku zaczynał mieć Michał Winiarski, pomogli mu rywale serwując (po raz kolejny) w tym secie daleko poza boisko (16:13). Po przerwie pomylił się fatalnie Jiri Kovar, w jego miejsce na boisku pojawił się Klemen Cebulj (17:13), kontratak PGE Skry wykorzystał Penchev (18:13) i o kolejny czas poprosił trener gości. Po trzech skutecznych akcjach z rzędu, o przerwę poprosił Philippe Blain (18:16). Bełchatowianie dzięki kilku punktowym blokom, dobrej zagrywce zdołali drugiego seta wygrać pewnie – 25:21.

Ozdobą początku trzeciej partii była kapitalna kiwka Christensona, który stojąc tyłem do siatki potrafił skutecznie zakończyć akcję swojego zespołu (2:3). Nie mniejszym kunsztem popisał się Karol Kłos, który kapitalnym blokiem zatrzymał rywala atakującego z szóstej strefy (4:6). Olbrzymie problemy ze skończeniem ataku miał Michał Winiarski, na całe szczęście bełchatowska ekipa miała w swoich szeregach Mariusza Wlazłego, jednak i on nie uchronił PGE Skry od dwupunktowej straty do rywala (6:8). Po przerwie kontratak Lube wykorzystał Sokołow, który bardzo mocno obił ręce bełchatowian (7:10). Kapitalna seria bułgarskiego przyjmującego, do spółki z atomowym atakiem Juantoreny zmusiła trenera Blaina do poproszenia o pierwszy czas w tym secie (7:12). Niemoc PGE Skry przerwał dobrym atakiem ze środka – Srecko Lisinac (8:12), odpowiedział mu natychmiast kapitalnie Juantorena (8:13). Gospodarze zdołali odrobić trzy punkty, trener Lube wolał dmuchać na zimne i poprosił o chwilę oddechu dla swoich podopiecznych (11:13). Gospodarze nie zwalniali tempa, bardzo dobrym blokiem popisał się Winiarski, po chwili kontrę PGE Skry wykorzystał Wlazły i mieliśmy remis (13:13). Na drugą przerwę techniczną obie ekipy schodziły przy jednopunktowym prowadzeniu gości z Włoch, po zepsutej zagrywce Lisinaca (15:16). Końcówka tego seta, to wyrównana walka punkt za punkt, którą na swoją korzyść rozstrzygnęli goście z Włoch po zepsutej zagrywce Mariusza Wlazłego (23:25).

Na pierwszą przerwę techniczną gospodarze, po błędzie w polu serwisowym Dragana Stankovicia schodzili z najmniejszą z możliwych przewag 7:8. Po przerwie zamieszanie na siatce wykorzystał Cwetan Sokołow doprowadzając do wyrównania (8:8). Przez dłuższy okres gry, gospodarze byli w stanie co najwyżej wyrównać stan punktowy. Szans na skuteczny blok nie dał Skrze ani Sokołow, ani Kovar, którzy uderzali piekielnie silnie i równie celnie (12:12). Po atomowej zagrywce Juantoreny oraz atakowi z przechodzącej Stankovicia, goście wyszli na dwa oczka przewagi (12:14). Po kolejnym kapitalnym zbiciu w wykonaniu Sokołowa, o przerwę poprosił trener Blain (12:15). Na drugiej przerwie technicznej Lube prowadziło po kolejnej zagrywce nie do przyjęcia w wykonaniu Juantoreny aż czterema oczkami(12:16). Niemoc PGE Skry przerwał Srecko Lisinac, po chwili Jiri Kovar efektownym blokiem powstrzymał Wlazłego (13:17). Seria zagrywek atakującego bełchatowian, pozwoliła Skrze zniwelować straty do zaledwie 1 punktu (16:17). Po przerwie piłkę daleko poza boisko posłał Mariusz Wlazły (16:18), po chwili fatalnie przestrzelił Penchev i sytuacja zaczynała robić się coraz bardziej nieciekawa (17:19). Poniesionych w połowie seta strat, gospodarze nie zdołali odrobić, przegrywając tą odsłonę 21:25 a cały mecz 1:3.

PGE Skra Bełchatów – Cucine Lube Civitanova 1:3 (21:25; 25:21; 23:25; 21:25)

Cucine Lube: Sokołow, Candellaro, Juantorena, Stanković, Kovar, Christenson, Grebennikov (libero)

PGE Skra Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Kłos, Uriarte, Winiarski, Penchev, Piechocki (libero)

Polecamy także

Liga Mistrzów: Arcyważne zwycięstwo ZAKSY!
LM: PGE Skra Bełchatów za burtą rozgrywek!
Liga Mistrzów: Porażka i koniec marzeń ZAKSY...
LM - Jest Kasa, jest sponsor Final Four Ligi Mistrzów!
Liga Mistrzów: Zimny prysznic dla mistrzów Polski w Biełgorodzie!
Doceniają nas, super, ale czy będzie miał, kto grać!?
LM - Panowie kieł do góry i jak u Wójta! Pszczółki, Pasy i Chłopaki z Kentacky wiemy, jak grają!
LM: Trzecia porażka Skry
LM: ZAKSA liderem grupy A!
Czy do Rzymu pojedzie jakiś przedstawiciel PlusLigi?!
LM: Bełchatów wygrywa w Lublanie
LM: ZAKSA wygrywa z Dynamo Moskwą!
LM: Skra Bełchatów uległa Modenie!
LM: Resovia wygrywa na wyjeździe
Rzymskie przeznaczenie ZAKSY, RESOVII I PGE Skry!
ZAKSA wraca historycznie do "Okrąglaka" w Opolu!
LM: Siatkarze Zenitu Kazań królami Europy!
LM: Bez szaleństwa ale w finale! Mistrzowie Włoch zagrają przeciwko Zenitowi!
LM: Rzeszowianie poza finałem, Zenit okazał się za silny
Liga Mistrzów: Skra poza finałem! Zenit Kazań dołączył do czwórki finalistów!
Liga Mistrzów: Lube trzecim finalistą! Finał nie dla Kubiaka
Liga Mistrzów: Trentino melduje się w finale Ligi Mistrzów!
Liga Mistrzów: Ekipa Kubiaka pokonana w tie-breaku przez Lube!
Liga Mistrzów: Biełogorie za słabe dla Trentino. Włosi bliżej Krakowa
Leon o PGE Skrze - PGE Skra jest jedną z najlepszych polskich drużyn!
LM: Zwycięstwo Tours VB bez znaczenia
Liga Mistrzów: Awans pomimo porażki, bełchatowianie zagrają w fazie play-off
Bełchatowskie Pszczoły pod dodatkową ochroną w Turcji!
Marcin Janusz o meczu z Ziraatem oraz życzeniami dla trenera Niemczyka
Kibicu, chcesz obejrzeć FF w Krakowie?! Szykuj kasę!
LM: Zenit rozbił gdańszczan zagrywką!
LM: Lube stawia pierwszy krok
Wilfredo León cieszy się z przyjazdu do Polski, ale boi się Lotosu Trefla i jego fanów!
Lepiej późno niż później, Resovia ma turniej finałowy Ligi Mistrzów!
Wypowiedzi siatkarzy po meczu PGE Skra - Dukla Liberec
Liga Mistrzów: Wyniki wtorkowych spotkań. Znamy uczestników fazy play-off.
LM: Zasłużone zwycięstwo Lotosu! Lekka zadyszka tylko w trzecim secie.
Boss Pasów z Rzeszowa - Jeśli dostaniemy Final Four, to też sobie z tym poradzimy!
LM, Final Four - Włoskie i Rosyjskie media stawiają na Polskę!
Liga Mistrzów: Wyniki czwartkowych spotkań. Kubiak i spółka o krok od awansu.
LM gr. F Kurierzy z Modeny nie wyprzedzili CINQUECENTO X ANASTASIEGO!
Liga Mistrzów: Wyniki środowych spotkań
Cinquecento X Anastasiego już ze Sebastianem Schwarzem, a Mika czeka!
11 lat i walkower dla rzeszowskich Pasów!
Targowica CEV, kto da więcej zorganizuje Final Four!?
Mistrz Rumunii kolosem na glinianych nogach?!
CEV - W siatkówce, jak w piłce możnej, będą eliminacje do Ligi Mistrzów?!
Nowy format Ligi Mistrzów od sezonu 2016/2017?
LM: Podkarpacki walec się nie zatrzymuje. Kolejne zwycięstwo Resovii!
Liga Mistrzów: Planowane zwycięstwo Lotosu Trefla Gdańsk.
LM kobiet: Chemik zrewanżował się obrończyniom tytułu!
Andrzej Wrona dla siatkówka24.com: „Staramy się grać coraz lepszą siatkówkę”
Liga Mistrzów: Belgowie odprawieni z kwitkiem!
Wypowiedzi po meczu PGE Skra Bełchatów - Knack Roeselare
Liga Mistrzów: (Nie)Łatwa przeprawa Skry
Liga Mistrzów: Rosyjskie kluby odmawiają gry i są karane walkowerami!
Mariusz Wlazły: Każdy mecz w grupie jest ważny!
Liga Mistrzów: Rosyjskie kluby odmawiają podróży do Turcji!
LM kobiet: 3 sety, 3 punkty. Atom górą w ERGO Arenie!
Liga Mistrzów: Modena za silna dla Lotosu Trefla Gdańsk
LM: Cztery sety w Łodzi. Starcie gigantów na korzyść Lube!
LightBox wspiera siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk
Liga Mistrzów: Mistrzowie Polski na fali
Liga Mistrzów: Wyniki czwartkowych spotkań, niesamowity set w Innsbrucku!
Kacper Piechocki: Mam nadzieję, że w tym roku awansujemy do Final Four
LM: Mistrzowie Polski poszli w ślad za wicemistrzem
LM: Udany debiut Lotosu Trefla Gdańsk!
Final Four Ligi Mistrzów ponownie w Polsce!?
PGE Skra Bełchatów ponownie zagra w Łodzi
Terminarz spotkań Asseco Resovii w Lidze Mistrzów
Skra znowu zagra w Atlas Arenie!
Resovia - Kazań? Kto wygra walkę o Final Four!?
Losowanie grup Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów. Znamy rywali polskich zespołów.
Andrea Anastasi: Będziemy musieli przygotować się do starcia z każdym rywalem
Konrad Piechocki: Mamy stabilny budżet, ale nie będzie on wyższy w przyszłym sezonie
PGE Skra Bełchatów z "dziką kartą"!
PGE Skra Bełchatów lub Jastrzębski Węgiel poza Ligą Mistrzów?!
Andrea Anastasi przed finałami - Nie jest to nasze ostatnie słowo!
7 Dni Siatka, odcinek 5
Ustrzeleni zagrywką - Jerzy Mielewski (wideo)
Wojciech Włodarczyk dla siatkowka24.com: Przyjechaliśmy do Berlina z wielkimi apetytami (wideo)
LM: Wypowiedzi po meczu Berlin Recycling Volleys - PGE Skra Bełchatów
Dream Team Ligi Mistrzów, czyli nagrody indywidualne!
Doping kibiców Asseco Resovii Rzeszów w Berlinie
Jochen Schoeps dla siatkowka24.com: W Berlinie jest "kilka" pubów otwartych w niedzielę
LM: Leon show! Resovia ze srebrem!
PGE Skra Bełchatów poza podium siatkarskiej Ligi Mistrzów!
Robert Kromm dla siatkowka24.com: Jestem dumny z mojej drużyny!
Lukas Tichacek dla siatkowka24.com (wideo)
Piotr Nowakowski dla siatkowka24.com (wideo)
Erik Shoji dla siatkowka24.com: Czyste głowy, pozwoliły nam podjąć walkę z faworytem z Kazania
Zenit Kazań pierwszym finalistą Ligi Mistrzów!
LM: Konferencja prasowa po meczu Berlin Recycling Volleys – Zenit Kazań
Konferencja prasowa PGE Skry Bełchatów przed Final Four Ligi Mistrzów
Prezes PGE Skry - Na pewno ostatnio bardzo poważnie krwawiliśmy, bo kalendarz jest zabójczy!
Mariusz Wlazły w czwórce najlepszych sportowców świata!
Michał Winiarski: Nie ważne z kim się gra; ważne jak
7 Dni Siatka odcinek 4
FF LM - Przez Arłamów, Rzeszów do sukcesów w Lidze Mistrzów!
Drzyzga: Zadecyduje dyspozycja dnia
LM: Zenit Kazań przed Final Four
LM: Finał już za tydzień!
FF w Berlinie "Game 4 Giants"! Pasy z Rzeszowa w specjalnym wystroju!
7 dni siatka - odcinek 3
FF Ligi Mistrzów: Berlin będzie cały w biało - czerwone Pasy!
Anastasi utrudni Skrze awans do Finału Ligi Mistrzów?
LM: Historyczny finał w Berlinie!
Karol Kłos: „Przełamaliśmy niemoc”
Facundo Conte: „Winiar” pozwolił drużynie złapać drugi oddech!
Czwarte odbicie #1 | Wir fahren nach Berlin!
Finał siatkarskiej Ligi Mistrzów już wkrótce w Berlinie
Liga Mistrzów: Rzeszowianie dołączają do PGE Skry Bełchatów!
LM: Skra w Final Four!
Michał Łasko ma swoje powody żeby kibicować Asseco Resovii Rzeszów!
Niemiecki test policzanek - zaliczony!
Andrzej Wrona: „Zdobyliśmy dwa cenne sety”
„Piękny sen trwa dalej” - obraz w Perugii po meczu z PGE Skrą
O awansie PGE Skry Bełchatów zadecyduje spotkanie w Atlas Arenie
LM: Pierwsza konferencja Final Four za nami
LM:Rozpędzony Zenit zdemolował turecki Halkbank!
LM: Resovia o krok od finału!
Mariusz Wlazły: „Aleks jest bardzo dobrym zawodnikiem”
Nicolas Uriarte: Przyjemnie jest być w takim klubie
LM: Bełchatowski walec jedzie dalej, na rozkładzie Cucine Lube Treia!
Ustrzeleni zagrywką - Jerzy Mielewski
Dawid Konarski dla siatkowka24.com: Wilfredo Leon zrobił różnicę!
Lukas Tichacek dla siatkowka24.com: Zenit nie podszedł do półfinału Ligi Mistrzów zmotywowany na 100%
Piotr Nowakowski dla siatkowka24.com: Hala należała do naszych kibiców