XII Memoriał Ambroziaka: ONICO Warszawa w półfinale!
Siatkarze Onico Warszawa 3:0 pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz, przyjezdni rękawice podjęli jedynie w pierwszym secie przegrywając tą partię 33:35.

Spotkanie od udanego ataku rozpoczął Gjorgiev, po chwili blokiem zapunktowali jego koledzy na lewym skrzydle (2:0), bydgoszczanie bardzo szybko doprowadzili do wyrównania (3:3). Goście kilkukrotnie mieli okazje do tego by wyjść na prowadzenie, jednak albo nie kończyli ataków (Batagim) albo nadziewali się na skuteczny blok siatkarzy ze stolicy (7:4). Podopieczni Jakuba Bednaruka za sprawą skutecznej gry na siatce wyrównali stan rywalizacji, by po chwili wyjść na jednopunktowe prowadzenie (8:9). Na początku meczu mało widoczny był macedoński atakujący Gjorgiev, który poza pierwszą udaną akcją niespecjalnie błyszczał w ataku, do tego nie sprawił swoją zagrywką kłopotów rywalom Onico. Można było odnieść wrażenie, że współpraca na linii Firlej-Gjorgiev nie przebiegała tak, jak życzyliby sobie tego obaj siatkarze (15:13). W zespole z Bydgoszczy należy za ten fragment gry wyróżnić obu środkowych, którzy byli nie do zatrzymania dla swoich vis a vis z Warszawy, z kolei w bardzo ważnym momencie przebudził się Gjorgiev, a jego dwa ataki oraz as Nowakowskiego dały Onico trzy oczka przewagi (19:16). Przy stanie 23:23 o przerwę dla swojej drużyny poprosił Fabio Storti, jaki był jej efekt? Podopieczni włoskiego trenera pewnie skończyli atak z prawego skrzydła, ze środka natychmiast odpowiedział Jurkiewicz (24:24). Ostatecznie pierwszego seta wygrali gospodarze 35:33.

Drugą partię zawodnicy z Warszawy rozpoczęli ze sporym animuszem, szybko wychodząc na trzy oczka przewagi (5:2). Sprytnie, w bardzo trudnej sytuacji kiwnął Bartosz Kwolek i o pierwszą przerwę dla swojej drużyny poprosił Jakub Bednaruk. Efekt? W aut uderzył Metodi Ananiev, który wraca do naszego kraju po nieudanym pobycie w zespole z Olsztyna. A Onico? Dalej grało swoje i po świetnej zagrywce Samiki jego drużyna osiągnęła 6 punktów przewagi. W międzyczasie na boisko w miejsce Batagima wszedł Rohnka, jednak obraz gry nie uległ zmianie. Bydgoszczanie popełniali coraz więcej błędów, nic szczególnego nie dało wprowadzenie Pawła Gryca w miejsce Bartosza Filipiaka (16:9). Set bez historii, tak w dużym skrócie można podsumować to, co działo się w drugiej odsłonie meczu. Pozytyw dla Jakuba Bednaruka? Mógł i zrobił przegląd kadr w swojej drużynie, jednak patrząc na bardzo młode „rezerwy” jego zespołu, będąc kibicem bydgoszczan trzeba modlić się o dobrą dyspozycję podstawowych zawodników z Batagimem, Ananievem oraz Filipiakiem na czele. Wynik tego seta 25:16 daje jasny obraz przewagi drużyny gospodarzy.

Kapitalną serią zagrywek rozpoczął trzeciego seta Bartosz Kwolek, dzięki któremu gospodarze wyszli na czteropunktowe prowadzenie (4:0), niemoc swojej drużyny przerwał atakiem ze środka Mateusz Sacharewicz. Skuteczny blok na Kwolku pozwolił gościom zbliżyć się na dwa oczka (7:5), szybko ze środka odpowiedział rywalom jednak Jan Nowakowski (8:5). Pogubienie goście nie radzili sobie w najprostszych sytuacjach, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Przy stanie 13:7 o przerwę dla swojej drużyny poprosił Jakub Bednaruk, po niej zagrywkę zepsuł Bartosz Kwolek, błąd kolegi naprawił Nikola Gjorgiev kapitalnie atakując z prawego skrzydła po prostej (14:8). Pewni swego gospodarze wygrali tego seta 25:13 a cały mecz 3:0!

Onico Warszawa – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (35:33; 25:16; 25:13)

Onico Warszawa: Firlej, Kwolek, Samica, Wrona, Gjorgiev, Nowakowski, Wojtaszek (libero)

Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiev, Goas, Batagim, Sacharewicz, Filipiak, Jurkiewicz, Kowalski (libero)

Polecamy także

XII Memoriał Ambroziaka: ONICO Warszawa na podium!
XII Memoriał Ambroziaka: Trefl z problemami finansowymi ale i kapitalną grą!
XII Memoriał Ambroziaka: Łuczniczka Bydgoszcz na "piątkę"!
XI Memoriał Zdzisława Ambroziaka: Gościnni gospodarze, czyli zwycięstwo Asseco Resovii Rzeszów w finale
XI Memoriał Ambroziaka: Siatkarski rollercoaster i finał dla Onico AZS Politechniki!
XI Memoriał Ambroziaka: Udany start Watahy Bednaruka!