XII Memoriał Ambroziaka: Indykpol AZS Olsztyn deklasuje ZAKSĘ!
Indykpol AZS Olsztyn pokonał 3:0 ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i zagra z Treflem Gdańsk w jutrzejszym finale tegorocznego Memoriału Ambroziaka!

ZAKSA spotkanie z Indykpolem AZS Olsztyn rozpoczęła w bardzo mocnym zestawieniu z Samem Deroo, Maurice Torresem czy Rafałem Buszkiem. Różnicy klas nie było jednak widać na boisku, siatkarze z Olsztyna postawili twarde warunki, a klasą samą dla siebie był młody Jakub Kochanowski. Podopieczni Roberto Santillego dzięki dobremu blokowi na Samie Deroo zdołali doprowadzić do wyrównania, w kolejnej akcji znakomity Belg pokazał jednak moc i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie (19:20). Jak się okazało nie taki straszny diabeł jak go malują, i Indykpol wygrał premierową odsłonę po asie serwisowym Woickiego 25:23!

Drugi set to wyraźna dominacja olsztynian od początku, siatkarze z Warmii i Mazur wyszli nawet na cztery oczka przewagi (14:10), jednak doświadczony zespół z Kędzierzyna-Koźla zdołał doprowadzić do wyrównania (14:14). Za sprawą Blake’a Scheerhoorn’a Indykpol AZS powrócił na dwupunktowe prowadzenie (16:14). W zespole z Kędzierzyna-Koźla swoje robił Deroo, który miał jednak zbyt małe wsparcie w pozostałych zawodnikach. ZAKSA nieszczególnie radziła sobie w przyjęciu, co zdecydowanie utrudniało zadanie młodemu rozgrywającemu kędzierzynian. Mistrzowie Polski mocno zabrali się do pracy, czego efektem był as serwisowy Krzysztofa Rejno, przy prowadzeniu ZAKSY 21:23 o przerwę dla swojej drużyny poprosił Roberto Santilli. Co działo się później? Z lewego skrzydła świetnie zaatakował Jan Hadrava, po chwili fatalnie nieporozumienie Balawendera i Buszka doprowadziło do zwycięstwa olsztyńskiej ekipy 29:27!

Trzecią odsłonę z animuszem rozpoczęli olsztynianie, którzy osiągnęli czteropunktowe prowadzenie (4:0). Bezradna ZAKSA patrzyła na to co robi kapitalny tego popołudnia zespół z Olsztyna, w ataku błyszczał duet Scheerhoorn/Hadrava (9:4). ZAKSA nie była w stanie zrobić nic w starciu z Akademikami, klasą samą dla siebie był Jan Hadrava (14:7). Trzeciego seta olsztynianie wygrali 25:, cały mecz 3:0 i byli w nim zdecydowanie lepsi od swoich vis a vis z Opolszczyzny.

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:23; 29:27; 25:

Indykpol AZS Olsztyn: Scheerhoorn, Kochanowski, Pliński, Woicki, Buchowski, Hadrava, Żurek (libero)

ZAKSA: Rejno, Wiśniewski, Deroo, Buszek, Torres, Balawender