XII Memoriał Ambroziaka: ONICO Warszawa na podium!
ONICO Warszawa pokonała 3:1 ZAKSĘ Kędzierzyn-Koxle i zajęła trzecie miejsce w XII Memoriale Ambroziaka.

Pierwszy set to absolutna dominacja zespołu z Warszawy, trener Andrea Gardini mógł tylko bezradnie rozkładać ręce wobec tego, co na boisku robili jego podopieczni. Udane akcje w ataku można policzyć na palcach jednej ręki, szczególnie we znaki dawało się bardzo słabe przyjęcie. Spotkanie rozpoczęła para Semeniuk/Buszek, jednak szybko w miejsce młodego Semeniuka na boisku pojawił się Szymura. Ta zmiana nie wniosła jednak nic pozytywnego do gry ZAKSY, z kolei gospodarze zachwycali swoją grą. Rywale z całą pewnością zapamiętali atomowe serwisy Kwolka i Włodarczyka oraz skuteczne zbicia tego drugiego ze skrzydła.

Z kolei w drugim secie aktualni mistrzowie kraju zabrali się mocno do pracy, z jednej strony wzmocnili zagrywkę czego efektem były asy serwisowe Szymury i Balawendera, z drugiej byli coraz skuteczniejsi w ataku. Równowagę odnalazł Maurice Torres, klasą samą dla siebie był Buszek dzięki czemu ZAKSA wyszła na czteropunktowe prowadzenie (13:16). Z kolei zespół z Warszawy „opuściła” skuteczna zagrywka, Fabio Storti ratował się jak mógł, robiąc zmiany w swoim zespole. Pierwszy boisko opuścił Bartosz Kwolek, za którego na boisko wszedł Guillaume Samica. Gra gospodarzy zaczęła coraz bardziej się zazębiać, efekt? Remis 20:20, i o przerwę dla swoich zawodników poprosił Andrea Gardini. W kolejnej akcji swój zespół wyprowadził Wojtek Włodarczyk (21:20), po chwili fatalny błąd przekroczenia linii 3 metra popełnił Rafał Szymura i drugi czas wykorzystał trener ZAKSY (22:20). Piorunującą końcówkę tej partii udanym atakiem zakończył Nikola Gjorgiev (25:21)  i ONICO Warszawa prowadziła już 2:0.

Kędzierzynianie podjęli rękawice w trzecim secie, po zaciętej walce i świetnej końcówce wygrali 20:25, w kolejnej odsłonie trwała zażarta walka punkt za punkt, zarówno jedni jak i drudzy nie zamierzali odpuszczać. Do stanu 20:20 wszystko wskazywało na to, że kibice zgromadzeni w Arenie Ursynów będą świadkami zażartej rywalizacji. Nic z tego pomyśleli zawodnicy ze stolicy, którzy w decydującym fragmencie podkręcili tempo, wygrali 25:23 a cały mecz 3:1!

ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:15; 25:21; 20:25; 25:23)

ONICO: Firlej, Kwolek, Gjorgiev, Warda, Kowalczyk, Włodarczyk, Wojtaszek (libero)

ZAKSA: Buszek, Semeniuk, Bieniek, Torres, Bieńkowski, Rejno, Banach (libero)