PGE Skra Bełchatów jutro podejmie u siebie ZAKSĘ Kędzierzyn - Koźle!
Mecz o Superpuchar Polski rozpocznie Weekend Mocy, któy jest zaplanowany w Bełchatowie na ten weekend. PGE Skra Bełchatów będzie podejmowała u siebie ZAKSĘ Kędzierzyn - Koźle. 

W minionym sezonie bełchatowianie zmierzyli się z kędzierzynianami w finałach Mistrzostw Polski. Oba spotkania zakończyły się pewnymi zwycięstwami drużyny, którą wówczas prowadził Ferdinando de Giorgi. Po przerwie w rozgrywkach siatkarskiej ekstraklasy dojdzie do kolejnego starcia tych utytułowanych zespołów. Obie ekipy przeszły "przemeblowanie" i ze względu na nieobecności kadrowiczów wciąż potrzebują czasu na zgranie się, jednak ich pojedynki zawsze budzą dodatkowe emocje.

- Myślę, że dla każdego z profesjonalnych zawodników, którzy osiągają różnego rodzaju sukcesy, jest wrażenie niedosytu. Z każdym sezonem pojawiają się nowe wyzwania i takim też jest Superpuchar. Ja traktuję to jako kolejny cel do osiągnięcia - zapowiedział Mariusz Wlazły. Dla zespołów jest to pierwsza okazja na zdobycie większego trofeum/ - Jesteśmy na etapie trudnym do określenia. Jesteśmy po ciężkich przygotowaniach i dopiero od jakiegoś czasu w pełnym zestawieniu. Z tych sytuacji staramy się czerpać, jak najwięcej pozytywnych rzeczy. Ciężko jest mi określić naszą dyspozycję. Mam nadzieję, że jak najlepiej zaprezentujemy się przed publicznością w Bełchatowie.

Z bełchatowską drużyną trenuje już również Srećko Lisinac. Po raz pierwszy na boisku pojawił się w Bydgoszczy. - Traktuję ten mecz jako pierwszy w tym sezonie, który pokaże w jakiej formie są drużyny. Ten mecz nie będzie miał wpływu na wyniki kolejnych spotkań. Jednak jest to prestiżowy mecz, gdzie będzie walka po obu stronach siatki - komentuje serbski środkowy. - Oba zespoły nie są jeszcze w pełni sił. Jesteśmy na dobrej drodze ku temu i myślę, że zagramy dobry mecz. Zobaczymy, co musimy poprawić.

- Dla mnie każdy mecz jest ważny. Jeżeli będę miał okazję żeby pomóc mojej drużynie to dam z siebie wszystko.

 

 

 

 

 

 

 


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowania