XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia: Katowiczanie upolowali Jastrzębie w półfinale turnieju!
GKS Katowice pokonał 3:2 Jastrzębski Węgiel w pierwszym meczu 1/2 finału XIII Memoriału im. Arkadiusza Gołasia.

Problemy Jakuba Popiwczaka z przyjęciem zagrywki rywali oraz dwa bardzo dobre bloki na Olivie i Strzeżku, tak w skrócie można podsumować początek tego starcia w wykonaniu GKS-u Katowice (4:3). Siatkarze Gieksy w głównej mierze oddawali punkty swoim rywalom, raz za razem psując zagrywki, warto także zwrócić uwagę na słabo dysponowanego w ataku Olivę, którego rywali zatrzymali dwukrotnie na siatce (8:5). W zespole ze stolicy Górnego Śląska na plus zapisał się Kapelus, który na lewym skrzydle był nieuchwytny dla przeciwników. Do pracy mocniej zaczęli zabierać się brązowi medaliści zeszłego sezonu PlusLigi, po prostym błędzie Marcina Komendy, który dotknął siatkę, na tablicy wyników mieliśmy remis 9:9. Po przerwie, o którą przy stanie 10:9 dla Jastrzębskiego Węgla poprosił Piotr Gruszka, gra toczyła się „systemem” punkt za punkt, ani jedna ani druga drużyna nie mogła przez dłuższy czas odskoczyć na więcej niż dwa oczka. Na drugiej przerwie technicznej 14:16 prowadzili zawodnicy z Jastrzębia, po przerwie w arcytrudnej sytuacji po raz kolejny klasę pokazał Kapelus. Do ciekawej sytuacji doszło kilka minut później, otóż kapitalnym blokiem na Quriodze popisał się Quiroga! Gonzalo z Katowic, zablokował Rodrigo z Jastrzębia (17:17). Na boisku w miejsce Komendy na boisko wszedł Maciej Fijałek, który świetnie obsłużył Witczaka a ten odwdzięczył się dobrym atakiem. Końcówka to odpalenie „petardy” przez Olivę, który swoimi zagrywkami raz za razem punktował rywali, a jego drużyna wygrała 20:25!

Drugiego seta obie drużyny rozpoczęły bez żadnych zmian personalnych, a rozpędzony Oliva już na początku udanym blokiem na Witczaku, pokazał że zaczął wchodzić na swoje tory (3:2). Siatkarze GKS-u odbyli w przerwie długą rozmowę ze swoim trenerem i w ich grze było widać lekką poprawę, czego efektem było kilka wygranych stykowych akcji na siatce (6:6). Seria bardzo dobrych zagrywek Dominika Witczaka, dobre ataki na siatce jego kolegów dały Gieksie dwupunktowe prowadzenie (11:9). Niemoc swojej drużyny przełamał Oliva, który poradził sobie z podwójnym blokiem Komendy i Pietraszko (11:10). Problemy z przyjęciem przełożyły się na brak skuteczności podopiecznych Marka Lebedewa, po drugiej stronie siatki szalał Sierhiej Kapelus i przy stanie 10:16 obie drużyny zeszły na przerwę techniczną. Co działo się po niej? Rozgrywający reprezentacji Szwecji, Dardan Lushtaku wobec słabszej dyspozycji Lukasa Kampy wszedł na boisko, jednak nie odmienił gry swojej drużyny. Ostatecznie drugiego seta zasłużenie wygrali zawodnicy z Katowic, którym w tym fragmencie meczu wychodziło absolutnie wszystko. Wynik 25:15 mówi sam za siebie.

Trzecią odsłonę jastrzębianie zaczęli od dwupunktowego prowadzenia (0:2), ich rywale nie zamierzali odpuszczać i za sprawą Gonzalo Quirogi doprowadzili do wyrównania, a po błędzie Strzeżka wyszli nawet na minimalne prowadzenie (3:2). Obie drużyny rozkręcały się z akcji na akcję, kapitalne wymiany czy niemożliwe na pierwszy rzut oka obrony sprawiały, że kibice wstawali ze swoich miejsc (5:7). Po zakończeniu pierwszej przerwy technicznej, kapitalnie z drugiej piłki zaatakował Lukas Kampa, a Piotr Gruszka poprosił o 30 sekund pauzy dla swojej drużyny (5:9). Po niej kolejny raz świetnie zaserwował Salvador Hidalgo Oliva, a jego koledzy sukcesywnie powiększali wypracowaną przewagę (7:13). Trener Gruszka próbował ratować sytuację swojej drużyny, na boisko wprowadził Sobańskiego, Fijałka i Butryna, zmian dokonywał także Mark Lebedew. W miejsce Strzeżka, na boisko wszedł Maciej Muzaj, a w tak zwanym międzyczasie z arbitrami spotkania porozmawiał Piotr Gruszka, który składał nieco zastrzeżeń w stosunku do ich pracy. Dwa punktowe bloki z rzędu na Olivie zmniejszyły przewagę Jastrzębskięgo Węgla do zaledwie jednego punktu (14:15), w bardzo ważnym momencie nie pomylił się Muzaj (14:16).  Po przerwie dwukrotnie w ataku nie popisał się Maciej Muzaj, lecz w końcu niemoc w ataku przełamał Oliva, swoje trzy grosze atakiem dołożył Sobala (16:18). Kilka dobrych akcji, blok na Muzaju sprawiły, że to GKS miał jeden punkt przewagi (21:20) i trener Lebedew poprosił o czas. Wyrównaną końcówkę tej partii, na swoją korzyść rozstrzygnęli jastrzębianie, którzy wygrali 25:27, a w całym meczu wyszli na prowadzenie 1:2!

Czwartego seta lepiej otworzyli katowiczanie, którzy na boisko wyszli z zawodnikami, którzy pojawili się na placu gry w trzecim secie. Na pierwszej przerwie technicznej trzema punktami prowadzili siatkarze GKS-u Katowice (8:5), wiodącą postacią podopiecznych Piotr Gruszki był atakujący Karol Butryn. Dobra dyspozycja Macieja Fijałka w polu serwisowym, coraz większe problemy Jastrzębskiego Węgla na siatce i wynik 14:9 nie mógł nikogo dziwić. Po przerwie technicznej kilka punktów z rzędu zdobyli brązowi medaliści poprzedniego sezonu PlusLigi, i przy stanie 17:14, o przerwę poprosił Piotr Gruszka. Przerwa przyniosła pożądany skutek, kapitalnie spisywał się Karol Butryn, który poprowadził swój zespół do zwycięstwa w czwartej odsłonie (25:20). Tie-breaka katowiczanie otworzyli po świetnym bloku Kalembki, od prowadzenia 3:0. Po przerwie, o którą poprosił Mark Lebedew, pierwsze oczko zdobył Marcin Ernastowicz (5:3). Ten sam zawodnik bardzo dobrą zagrywką doprowadził do wyrównania (5:5), przy zmianie stron po bloku Strzeżka na Sobańskim na prowadzenie wyszli jastrzębianie (8:7). Piąty set padł ostatecznie łupem GKS-u Katowice 15:12!

GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25; 25:15; 25:27; 25:20; 15:12)

GKS Katowice: Królicki, Witczak, Komenda, Kapelus, Pietraszko, Quiroga, Mariański (libero) oraz: Fijałek, Sobański, Butryn,

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Boruch, Quiroga, Kampa, Oliva, Sobala, Popiwczak (libero) oraz: Lushtaku, Muzaj,

Polecamy także

Rodrigo Qurioga dla Siatkówka24.com: Dzięki chłopakom z drużyny mogłem szybciej zaaklimatyzować się w Polsce
Gonzalo Quiroga dla Siatkówka24.com: Piotr Gruszka to jeden z najlepszych trenerów z jakim miałem okazję współpracować.
XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia: ONICO Warszawa wygrywa Memoriał!
XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia: Jastrzębie pokazały pazur i pokonały Berlin Recycling Volleys!
Luke Reynolds dla Siatkówka24.com: Liga niemiecka z roku na rok jest coraz mocniejsza
XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia: ONICO Warszawa górą w polsko-niemieckim starciu!
XII Memoriał Ambroziaka: Łuczniczka Bydgoszcz na "piątkę"!
Tomasz Kalembka "klepnięty" przez Gruchę, GKS buduje aż miło!
Na Górnym Śląsku mają już czwartego do brydźa, to Adrian Stańczak!
Bartłomiej Kruclicki podpisał kontrakt z GKS Katowice
To już pewne, 2 lata Gruchy w Katowicach!
PlusLiga: Powtórki nie było. GKS uległ Resovii w tie-breaku!
PlusLiga: MKS góruje w Katowicach
Puchar Polski: Katowice walczyły, ale nie dały rady Skrze!
PlusLiga: Wilki Bednaruka wyszarpały zwycięstwo GKS-owi Katowice!
PlusLiga: Kosmiczna obrona ZAKSY
Serhiy Kapelus dla Siatkówki24.com: „Zabrakło nam argumentów”
PlusLiga: Spodek szczęśliwy dla Effektora Kielce
Bartłomiej Krulicki dla siatkowka24.com: Skuteczna gra blokiem kluczem do sukcesu.
PlusLiga: Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. GKS Katowice wywozi z Bielska-Białej komplet punktów
Marco Falaschi zostaje w Polsce!
Kapitan Gruszka: To wielkie wyzwanie, ale ja się nie boję wyzwań, nigdy się nie bałem!
GKS Katowice rozmawia z Marco Falaschim!?
Kapitan Gruszka trenerem GKS-u Katowice!?
I liga mężczyzn: GKS Katowice najlepszy w lidze!
I liga mężczyzn: Wielkie emocje na zapleczu! O wszystkim zadecyduje piąty mecz!
I liga mężczyzn: Walka o triumf wciąż trwa! GKS Katowice – SMS Spała 1:1
I liga: Faworyci przegrali w Kętach
Dziwna decyzja w Katowicach! Mecz GKS-u z Aluron Virtu Wartą Zawiercie meczem podwyższonego ryzyka
Puchar Polski: Asseco Resovia Rzeszów pokazała klasę
I liga mężczyzn: Kolejka pod znakiem szlagierów
Jan Król dla Siatkówka24.com: Zagraliśmy dobry mecz
Tomasz Kalembka dla Siatkówka24.com: Wszystko powoli wraca do normy
Marco Falaschi dla siatkowka24.com: GKS Katowice jest świetnym projektem
Tomas Rousseaux dla siatkowka24.com: potrafimy wzajemnie uzupełniać się, i co najważniejsze nigdy nie poddawać
Jastrzębski Węgiel zaprezentowany na nowy sezon
Jastrzębie gotowe do sezonu! Zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla nad PGE Skrą Bełchatów!
Jastrzębski Węgiel lepszy od Aluron Virtu Warty Zawiercie!
Skandaliczne zachowanie przyjmującego Reprezentacji Francji !
Kevin Tillie zostanie w Polsce?
Marko Ivović dla siatkowka24.com: Jestem wdzięczny tym, którzy byli z nami od początku do końca
Jakub Popiwczak dla siatkowka24.com: Jesteśmy jedną wielką Jastrzębską rodziną!
PlusLiga: Asseco Resovia bez medalu!
PlusLiga: Jastrzębski Węgiel wyrwał zwycięstwo w Lubinie!
PlusLiga: Jastrzębie nadal trzecie po wyjazdowym zwycięstwie
Guten Morgen Sebastian Schwarz Jastrzębiem!?
PlusLiga: Jastrzębianie zdobywają twierdzę Rzeszów!!
Eskadra Jastrzębi Lebiediewa będzie silniejsza!
PlusLiga: Szybka przeprawa Jastrzębia
PlusLiga: Bez niespodzianki w Jastrzębiu
Puchar Polski: Jastrzębie doleciały (na razie) do 1/4 finału rozgrywek!
Salvador Hidalgo Oliva dla siatkowka24.com: W siatkówce nie ma remisów
PlusLiga: Arcyważne zwycięstwo Indykpolu AZS Olsztyn!
PlusLiga: Jastrzębianie wygrywają w Bydgoszczy
PlusLiga: Jastrzębski Węgiel przerwał dobrą passę Czarnych Radom!
PlusLiga: Jastrzębianie ulegli lubinianom!
Prezes Jastrzębskiego Węgla ostrzega - Nie mam tyle cierpliwości
Salvador Oliva dla siatkowka24.com: Liderem jest drużyna!
PlusLiga: Jastrzębski Węgiel uratował się w tie-break’u!
PlusLiga: W Szczecinie bez niespodzianki
Jakub Popiwczak dla Siatkówki24.com: Cieszę się, że pokazaliśmy charakter
PlusLiga: Kolejny skalp Jastrzębskiego Węgla!
PlusLiga: Resovia na kolanach. Jastrzębianie pokonują wicemistrzów Polski
Plus liga: Sensacja w Jastrzębiu!
PlusLiga: Kielecka droga z raju do piekła. Jastrzębski Węgiel ucieka spod topora!
Plus liga: Jastrzębie zaczynają sezon od wysokich lotów. Muzaj Super Star!
Wojciech Sobala dla siatkówka24.com: Cel? Grać w każdym meczu o zwycięstwo
Mark Lebedew dla siatkówka24.com: Liga bez play-offów? Nie podoba mi się ten pomysł
Plus liga: Pewne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla
PlusLiga: Jastrzębie "rozszarpały" olsztyńskich akademików!
Grzegorz Bociek: Ciężko pracujemy
Jastrzębski Węgiel najlepszy w Final Four w Jarocinie
Plus liga: Kolejne mecze sparingowe za nami
Piotr Hain do wzięcia, żegna się z Jastrzębskim Węglem!
Kolejny Jastrząb zostaje, Jakub Popiwczak w Jastrzębskim Węglu!
W Jastrzębiu rozpoczęli wydobycie, jest dwóch przyjmujących!
Mądra decyzja młodego gwiazdora z Jastrzębia, Brawo Ty!
Jastrzębie ponownie kontraktuje, wraca Grzegorz Kosok!
Ikona Jastrzębia - Żegnam się z klubem, który mam w sercu!
Plus liga: Transferowe zawirowania cz.2
Były Jastrząb zostaje w Grecji!
Zmiany kadrowe w Radomiu. Kampa i Pliński odchodzą. Żaliński zostaje
MP Kadetów - Jastrzębski Węgiel i LTS Legionovia Legionowo ze złotem!
Lebiediew po sezonie - Musimy zwracać uwagę na budżet jakim dysponujemy!
PlusLiga: Jastrzębski Węgiel o krok od 7. lokaty
Mark Lebedew na dwa lata w Jastrzębskim Węglu
PlusLiga: Podział punktów w Jastrzębiu-Zdroju
Była gwiazda PlusLigi: Mam nadzieję, że nie tylko kibice z Jastrzębia dobrze mnie wspominają!
Młoda gwiazda Jastrzębia przekonuje - Nic, tylko pracować!
Scoutman Jastrzębia - Nie mogłem tej oferty odrzucić!
Jastrzębie nie polatały zbyt wysoko w hali Pod Dębowcem!
PlusLiga: Dreszczowiec na Mazurach, jastrzębianie zachowali zimną krew!
Jastrzębski Węgiel ma nowego prezesa
Jason DeRocco: Nigdy nie grałem przeciwko ojcu
Jastrzębie fruwają naprawdę wysoko! Masny jak dobre słowackie piwo!
Ciekawa inwestycja Jastrzębskiego Węgla prosto spod Wawelu!
Plus Liga: Pomarańczowa seria trwa! Ofiarami - Effector.
Plus liga: Mała niespodzianka w Jastrzębiu. Radom przegrywa bez wygranej partii.
Cinquecento Anastasiego na krótko zaparkuje w Gdyni!