KMŚ 2017: W finale zmierzą się Zenit Kazań i Cucine Lube Civitanova
Za nami mecze półfinałowe Klubowych Mistrzostw Świata. W starciu o tytuł najlepszej ekipy świata zmierzą się Zenit Kazań i Cucine Lube Civitanova.

Sada Cruzeiro – Zenit Kazań 0:3 (23:25, 19:25, 18:25)

Sada Cruziero w pierwszym półfinale rywalizowała z Zenitem Kazań, który na pierwszym miejscu ukończył zmagania grupowe. Brazylijska drużyna wygrała ostatnie dwie edycje tego turnieju i walczyła o kolejny finał i obronę tytułu. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki. Jednak gracze z Rosji szybko pokazali swoją dominację na boisku i odskakując od Brazylijczyków. Główną siłą rosyjskiej drużyny była zagrywka, która uniemożliwiała Brazylijczykom kontynuowanie gry. Drugi set od początku był podporządkowany regułom Rosjan. Na nic zdały się zmiany, których dokonywał trener Mendez. Trzecią partię Sada Cruziero rozpoczęło w zmienionym składzie, na rozegraniu pozostał Fernando. Do potężnych zagrywek gracze z Kazania dołożyli skuteczny blok. Spotkanie zakończył skuteczny atak Matthew Andersona.

Sada Cruzeiro: Leal (14), Simon (12), Evandro (7), Isac (6), Filipe (3), Uriarte (2), Rodrigo T. (2), Rodrigo L, Fernando, Segio (L)

Zenit Kazań: Leon (20), Mikhaylov (14), Anderson (6), Volvih (5), Gutsalyuk (5), Butko (2), Alekseev, Verbov (L)

Cucine Lube Macerata – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:23, 25:23)

Bełchatowianie pewnie weszli w spotkanie od początku narzucając Włochom swój rytm gry. Do drugiej regulaminowej przerwy polska ekipa utrzymywała dwupunktowe prowadzenie. Włoski powoli rozwijali swoją grę i w końcówce seta zdołali odrobić straty i wymuszając na bełchatowskiej drużynie błąd zakończyli premierową odsłonę na swoją korzyść. Niesieni zwycięstwem w pierwszym secie podopieczni trenera Giampaolo pewnie rozpoczęli drugiego seta i sukcesywnie powiększali przewagę (6:8, 12:16). Po stronie PGE Skry na boisku Mariusza Wlazłego zastąpił Szymon Romać. Odświeżyło to nieco grę graczy renera Piazzy, którzy zaczęli odrabiać straty (22:24), jednak było za późno na zatrzymanie rywali. Trzeci set miał podobny rozwój, jak zakończona chwilę wcześniej partia (5:8, 11:16). W końcówce seta sędzia wskazał czerwoną kartę dla gracza PGE Skry, co niestety pozbawiło polską ekipę możliwości zagrywania i wiązał się z utratą „oczka”. Mecz zakończył atak Kovara.

Cucine Lube Macerata: Sokolov (14), Candellaro (8), Cester (8), Juantorena (7), Kovar (6), Christenson (5), Grebennikov (L), Sander

PGE Skra Bełchatów: Wlazły (12), Bednorz (11), Lisinac (10), Kłos (8), Ebadipour (3), Penchev (2), Romać (1), Janusz, Czarnowski, Łomacz, Piechocki (L)