Wulkan berlińskich emocji, które zapamiętamy na lata!
Godzina 21:27 wczoraj, tj. wtorek pomyślałem: "napiszę". 21:30 pierwsze uderzenia w klawisze i ta myśl: "Co Wam napisać, jak Wam napisać" Nie wiem, jak to wyjdzie ostatecznie, ale piszę, bo zapominam. Wspominam, bo nie chcę zapomnieć...   
Wulkan berlińskich emocji, które zapamiętamy na lata!

Od pomysłu do wykonania mały, wielki krok

 

Na pomysł wyjazdu do Berlina wpadł mój przyjaciel, a dopiero potem Redaktor Naczelny Siatkowka24.comPiotr Bąk. Dla mnie i dla Piotra Siatkowka24.com, to nasze wspólne "dziecko". Dziecko, które czasem rozwija się tradycyjnie, czasem za szybko, a czasem jak w życiu zbyt wolno. Serwisu nie byłoby, gdyby nie pomoc naszego wydawcy - Marcina Babczyka. Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie "kobieta z cienia", czyli Magda Biernat, poza mną chyba "druga prawa" ręka Piotrka. Mamy świetny zespoł prawie, jak Antiga. Są dziewczyny i chłopaki pomagający każdą pojedyńczą relacją, newsem, czy wywiadem. Czasem jest tego mniej, a czasem więcej, ale za wszystko duże - Dziękujemy! To Piorek potocznie zwany Bąkiem, Bercikiem, no i jest jeszcze parę innych ksywek, ale nie o tym teraz, zadbał o cała logistykę płatności bilety itp. Szacunek i duże -Dzięki. Cichą gwiazdą jest, Jakub Skowron, nasz fotograf i wspólny kolega. Prawdziwy Globtroter. Wsadził nas bowiem do berlińskiego Alcatraz! Szacun Jakubie!

 

"Operacja Berlin...

 

Do stolicy Niemiec udaliśmy się w nocy z piątku na sobotę. Budzik zadzwonił coś w okolicach godziny 03:00 w nocy! Spaliśmy kilka godzin, Piotr dodatkowo zmęczony podróżą ze swoich rodzinnych Kęt, a ja pełen obaw. O co zapytacie? O siebie. O to, czy się przydam, czy nie itp. Jakby tego było mało, to i podobnie, jak mój kumpel jeszcze byłem pełen emocji po przegrany meczu w fazie grupowej z Niemcami. Kawa, szybkie ubieranie, ostatnie pakowanie. Szybkie "odpalenie" neta. No i pożegnanie z rodziną. Wyruszamy na poznański dworzec PKS, gdzie zawozi nas mój brat  Kamil,ps. "Gesler". Dlaczego tak? Tajemnica. Zimno, śnieg na zewnątrz. Bagaży całkiem sporo. Bus jest. Miejsca zajęte. Bagaże są w zasięgu wzroku. Start busa - 04:30" Nie spać, zwiedzać zap...." 

 

Siadamy, snujemy wspólne pany, oczekiwania nadzieje. Słuchamy naszych ulubionych kawałków m.in. Akcent "Oczy Zielone", czy Margaret - "Heartbeat". Proszę się nie śmiać (uśmiech). Obejrzeliśmy też ostatnie piłki finału Mistrzostw Świata - Polska 2014, więcej chyba pisać nie muszę, bo łzy, a także ciary były, jak zawsze. Trasa mija płynnie. Chwila snu i punt - sobota (10 stycznia), 08:30, jesteśmy już na miejscu. Co było tuż po wyjściu z naszego transportu? Dowiecie się w czwartek wieczorem, tj. 14 stycznia (w godzinach wieczornych), ewentualnie dzień później, czyli w piątek, tj. 15 stycznia (rano) śledząc (www. Siatkowka24.com), albo nasz kanał w serwisie YouTube Adres kanału: YouTube Siatkowka24. com. Już teraz Zapraszamy! Max-Schmeling-Halle ( poj. 11.900 miejsc), bardzo ładna, ale bez szału. W Polsce mamy już lepsze obiekty. Trzeba o tym śmiało mówić. hala nowoczesna, komfortrowa. Ukryta w przeciętenej dzielnicy, gdzieś pomiędzy starymi zabudowaniami. Odbiór akredytacji, programów meczowych, składów zespołów. 

 

 

Kontrola antyerrorystyczna, oznaczenie bagaży i sprzętu. Torchę to rwało, uwierzcie! Dobrze, że trener Grzegorz Ryś, którego spotkaliśmy w kolejce miał tylko podręczą torbę. Szybko się z nią "ogarniając". Byłem wzruszony i dumny wchodząc na halę, widząc i słysząc przede wszystkim polskich kibiców, a dopiero potem dziennikarzy, czy nawet pojedyńcze jednostki w szeregach wolontariuszy. Cieszyłem się też, że taki mały, niepełnosprawny gość ze Środy Wlkp., spełnił swoje małe marzenie, pokazał dzięki wsparciu, że można. Znowu przypomniały mi się czasy, jak towarzyszyłem chłopakom, Raula Lozano, podczas jednej z edycji Ligi Światowej.

 

Towarzyszyłem na wszystkich meczach nad Wisłą. Lezka się w oku zakręciła, nie ma co. Stary chłopa, a ryczy. Trudno, taki jestem (uśmiech). O spotkaniach nie będę opowiadał, bo wszyscy wiemy, co i jak. Mix Zone, czy miejsca prasowe przy parkiecie zobaczycie w naszym krótkim dokumencie. Więc trochę ominę.Po meczu Bartek Kurek, jak zwykle wybiera media, z którymi rozmawia. No, niestety staraliśmy się, ale Kuraś nas zlał! Dlaczego? Pozdrawiam panie Bartku!! Większość chłopaków uciekła, albo próbowała uciekać. Trudno. Czasem tak bywa. Trzeba zrozumieć i uszanować. Była też jakaś część Orłów Antigi, która się zatrzymała, pogadała, czy chociaż powiedziała: "Cześć". Z hali wróciliśmy, coś przed pólnocą. Po wielu osobistych emocjach po w drodze poworotnej, za które teraz dziękuję, i które wzmocniły z Bąku naszą przyjaźń. Każdy czasem się łamie, serio... Oby nasza przygoda przetrwała, do końca życia, a może, jak WOŚP, o jeden dzień dłużej! Czas pokaże, a życie zweryfikuje! Położyliśmy się spać około 02:00 w nocy. Z emocji z nerwów. W oczekiwaniu na "coś" fajnego. Przed snem klasyk. Siatkówka mecz z 2005 roku - Mostostal Azoty - Glaxia Jurajska AZS Bank Częstochowa, ktoś to jeszcze pamięta?

 

Kubi i rollercoaster pod siatką...

 

Niedziela, 11 stycznia, wstajemy - 09:30, ogarniamy podstawowe tematy. W hali coś w granicach godziny 11:00, 12:00 może. Sorry, ale nie pamiętam. Niemcy punktualnie przed halą za nimotworzyli wyjście "Press" czekaliśmy, coś ponad 10 minut. Przy okazji oczekiwania taka ogólna "papaka" z redaktorem Piotrem Sobczyńskim z TVP. Wchodzimy, powtórka z soboty, czyli Kontrola. Kierunek - Press Room. Internet. Firmowe sprawy Bąka. Dla mnie kawa, ciastko. Krótkie pitu pitu z Witoldem Romanem, krótkie "gumowe ucho" na stół TVP -przy nim panowie: Panas, Dębowski, Sobczyński, a potem jeszcze wspomniany W. Roman. Kierunek hala i parkiet. Stanowska zajęte, gotowi. Atmosfera - zajebista, mecz także. Kończy się on dla Nas szczerymi łzami w oczach, pozytywną adrenaliną, "nakręciliśmy się, jak budziki" 

 

 

Co to było? Maskara jakaś... Pierwszy do odpowiedzi staje "chuderlaczek", a potem Dziku pokazuje swoje emocje i przed kamerą Siatkowka24.com (ekskluzywnie!) pozdrawia kibiców w Polsce, a w szczególności swoich krajan z Wałcza. Dokładnie Kubi pochodzi z wioski pod Wałczem Ostrowca, odalonego o 5 km od Wałcza. Trasa na Gdańsk, chyba. Piękne jeziora, tereny wędkarskie. Ośrodek na BukowinieMost wiszącyMagiczna Górka. A i jeszcze Aleja Gwiazd Sportu Dzik też tam jest, oczywiście Byłem widziałem. Wpiszcie sobie Wpiszcie na YouTube ten nazwy, "obczajcie sobie" Oj działo się działo.

 

Zakochaliśmy się w ekipie Francji! Pani rzecznik federacji: piękna dojrzała kobieta, która szanuje każdego dziennikarza, ale i każdego swojego zawodnika. Profesjonalistka, tyle w temacie. Niektórzy nad Wisła takiego podejścia powinni się uczyć. W Alcatraz meldujemy się z hali przed 21:00. Uczta, biesiada.... Tak chyba zeszło do 00:30. Wstać trzeba w okolicach 04:00 -05:00. Autobus relacji Berlin - Katowice 06:55, w Polsce, a We Wrocławiu, gdzie ja wysiadałem 11:00 z minutami. Piotr jechał do Katowic. Z Katowic do Oświęcimia, a potem do Kęt. Podziw. W domu był po 17:00. Ja zaś z opóźnionym busem na Gdańsk w Poznaniu, gdzie obecnie żyję zameldowałem się zmęczony, ale szcześliwy, około godz. 15:46. Nawet jeśli był to mój drugi zagraniczny raz, to naprawdę warto było. Dziękuję wszystkim, którzy mi pomagają, są ze mną mniej lub bardziej, też czasami lubią mnie mnie, a czasem bardziej. Fajnie i dobrze, że jesteście, oby Was było, jak najwięcej!!

Niepełnosprawny możesz być fizycznie, ale nie charakterem i sercem, wszystko jest możliwe, ale jeśli masz przyjacioł, znajomych, którzy Cię rozumieją i szanują!

 

Wypocił się i wypisał, jak zawsze, Łukasz Klin, Siatkowka24.com


Polecamy także


Tomasz Wasilkowski dla siatkowka24.com: Niemieckie drużyny lubią przyjeżdżać do Polski, szanują nasze rozgrywki
Jastrzębski Węgiel gotowy na start ligi!
XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia: Jastrzębie pokazały pazur i pokonały Berlin Recycling Volleys!
Luke Reynolds dla Siatkówka24.com: Liga niemiecka z roku na rok jest coraz mocniejsza
XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia: ONICO Warszawa górą w polsko-niemieckim starciu!
Mariusz Wlazły: Zawody w Szczecinie są bardzo mocno obsadzone
Bundesliga: Berlin Recycling Volleys mistrzem Niemiec!
Car Alekno pod wrażeniem gestu Team Yavbou!
Prezes Papke - Targały mną ogromne emocje. Miałem dramatyczne myśli, ale...
Karol Kłos dla siatkowka24.com: Turbocola? Po awansie na IO! (Wideo)
Berliński dreszczowiec oczami Oskara Kaczmarczyka dla siatkowka24.com (Wideo)
Georg Grozer zawiesza reprezentacyjną karierę
Kevin Tillie dla siatkowka24.com: Wiemy o sobie wszystko, jesteśmy rodziną!
Tomaso Totolo dla siatkowka24.com: Polscy kibice zasłużyli na ten awans!
Kwal. do IO: Kapitalny bój! Mistrz Europy lepszy od Mistrza Świata.
Kwal. do IO: Niemcy triumfują, Polacy w półfinale zagrają z Francją
Kwal. do IO: Serbia wygrywa w meczu o prestiż
Podcast 7 Dni Siatka, odcinek 42 Brawo Panowie, Panie czekają zmiany!
Kwal. do IO: Finowie pokonani, Francja w półfinale
Kwal. do IO: Koniec marzeń, Polki przegrywają z Włoszkami i nie zagrają na IO w Rio
Kwal. do IO: Polacy nie zawodzą i meldują się w półfinale!
Nikola Grbić: Brak mi słów, a nie często się to zdarza
Kwal. do IO: Trójkolorowi sprowadzili na ziemię Mistrzów Olimpijskich
Kwal. do IO: Koniec marzeń Serbów o Rio, Niemcy triumfują 3:0
Kwal. do IO: Bułgarzy pokonują reprezentację Finlandii
Max-Schmeling-Halle będzie biało - czerwona!
Kwal. do IO: Rosjanie pozytywnie rozpoczęli turniej!
Paweł Zagumny: Mecz z Serbią będzie najważniejszy
Kwal. do IO: Bułgaria bez dwóch czołowych graczy
Kierownik Kadry, jak Anita Lipnicka -
Alarm w kadrze!, Grzegorz Bociek kontuzjowany!
Michał Kubiak będzie gotowy na Berlin!
Była gwiazda Asseco Resovii - Liczę na dobry sezon w Berlinie
Oficjalnie - Paul Lotman nie jest już bezrobotny! Zamiast Włoch jest Berlin!
PGE Skra Bełchatów poza podium siatkarskiej Ligi Mistrzów!
W spotkaniu na szczycie zagra Asseco Resovia Rzeszów
Zenit Kazań pierwszym finalistą Ligi Mistrzów!
FF LM - Już iskrzy na linii Berlin - Kazań! Nawet na lotnisku w Berlinie!
LM: Konferencja prasowa po meczu Berlin Recycling Volleys – Zenit Kazań
LM: Konferencja prasowa po meczu Berlin Recycling Volleys – Zenit Kazań
Ferdinand Tille: „To będzie dla mnie wyjątkowy turniej”
LM: Finał już za tydzień!
FF Ligi Mistrzów: Berlin będzie cały w biało - czerwone Pasy!
LM: Historyczny finał w Berlinie!
Finał siatkarskiej Ligi Mistrzów już wkrótce w Berlinie
Finał siatkarskiej Ligi Mistrzów już wkrótce w Berlinie
Benjamin Tonutti dla siatkówka24.com: Pracujemy ciężko od 3 lat
Ferdinand Tille dla siatkówka24.com: Polscy fani tworzą świetną atmosferę
Karol Kłos dla siatkowka24.com: Turbocola? Po awansie na IO!
Wojciech Żaliński dla siatkowka24.com
Jastrzębski Węgiel ograł kolejnego medalistę zeszłego sezonu!
Liga Siatkówki Kobiet: Pewne zwycięstwo BKS Profi Credit Bielsko-Biała!
Jastrzębski Węgiel pokonuje PGE Skrę Bełchatów!
Stocznia Szczecin wygrywa z Jastrzębskim Węglem!
Francja w swoim ostatnim meczu zwycięża Kanadę
Rosja nie bez trudów pokonuje Francję! 3:1
Pewne zwycięstwo Polaków!
Trefl Gdańsk o krok od półfinału!
Jastrzębski Węgiel zagra w fazie play-off!
PlusLiga: Skra zgaszona w Olsztynie
Kaczmarek show w Bielsku-Białej!
XII Memoriał Ambroziaka: Indykpol AZS Olsztyn deklasuje ZAKSĘ!
XV Memoriał Wagnera: Kanada bardzo pewnie pokonuje Francję!
Puchar CEV: Koniec pięknej przygody Grot Budowlanych Łódź
PlusLiga: Horror w Azoty Arenie dla Indykpolu AZS Olsztyn!
PlusLiga: Mistrzowie z Kędzierzyna-Koźla zgodnie z planem!
PlusLiga: Sensacja w Bielsku-Białej! Inżynieriowie na kolanach!
PlusLiga: Łuczniczka "nie rozstrzelała" ZAKSY, chłopaki z Kentucky jadą dalej!
ORLEN Liga: Siatkarski rollercoaster dla wrocławianek! Impel górą w Dębowym Mieście!
PlusLiga: Arcyważne zwycięstwo Łuczniczki nad BBTS-em!
PlusLiga: Niespodzianka w Sosnowcu! MKS Będzin pokonuje Cuprum Lubin!
PlusLiga: Indykpol AZS z problemami ale zwycięski!
W Dębowym Mieście też blisko niespodzianki, Zagłębianki uciekły spod topora dzięki... zimnej głowie!
Sensacja w Łodzi! Developerki z kompletem punktów w Atlas Arenie!
PlusLiga: Arcyważne zwycięstwo watahy Bednaruka!
Puchar Polski: ZAKSA zgodnie z planem!
Hutnicze miasto zdobyte przez Michę Hancock i jej
Puchar Polski: Jastrzębie doleciały (na razie) do 1/4 finału rozgrywek!
Puchar Polski: Effector Kielce zdobył stolicę i zagra w 1/4 finału!
Plusliga: Resovia bezlitosna dla Onico Politechniki!
PlusLiga: Bez niespodzianki w Lubinie!
PlusLiga: Arcyważne zwycięstwo Indykpolu AZS Olsztyn!
ORLEN Liga: Mistrz z Polic lepszy od wicemistrza z Sopotu!
PlusLiga: Skuteczny MKS Będzin pokonuje Espadon Szczecin!
ORLEN Liga: Ambicja to za mało! Impel lepszy od Legionovii!
PlusLiga: Cinquecento Anastasiego lepsze od BBTSu!
ORLEN Liga: BKS Profi Credit Bielsko-Biała wrócił z siatkarskiego piekła!
PlusLiga: Cerrad Czarni Radom wygrywają nad Brdą!
PlusLiga: PGE Skra rozbija BBTS Bielsko-Biała!
PlusLiga: BBTS wygrywa po dwóch miesiącach!
PlusLiga: Pogrom w Sosnowcu! MKS Będzin rozbity przez ZAKSĘ!
PlusLiga: ZAKSA z problemami, ale zwycięska!
PlusLiga: Jastrzębski Węgiel przerwał dobrą passę Czarnych Radom!
PlusLiga: Jastrzębianie ulegli lubinianom!
PlusLiga: Espadon walczył jak nigdy, ale wraca z Olsztyna bez punktów!
PlusLiga: Schmitt zaczyna z wysokiego "C"
Świętej Wojny dawny wspomnień i czar, chłopaki z Kentucky
PlusLiga: Sensacja w Lubinie! Asseco Resovia na kolanach!
PlusLiga: Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. GKS Katowice wywozi z Bielska-Białej komplet punktów
PlusLiga: Kielecka droga z raju do piekła. Jastrzębski Węgiel ucieka spod topora!
Final Six: Trójkolorowi pozbawili Polaków złudzeń! Les Bleus w półfinale!
ORLEN Liga: Dziewczyny z Wrocławia lubią brąz!
PlusLiga: Kędzierzynianie pewni walki o złoto!
Najtrudniej było postawić kropkę nad
PlusLiga: Niespodzianka w Lubinie! BBTS wygrywa za trzy punkty
Pałac nie został podbity przez pilskie nafciarki!
Jastrzębie nie polatały zbyt wysoko w hali Pod Dębowcem!
Złe miłego początki, z Ostrowca Świętokrzyskiego BKS wraca z tarczą!
Plus liga: Cuprum Lubin z kompletem punktów w Częstochowie
Jastrzębie fruwają naprawdę wysoko! Masny jak dobre słowackie piwo!
Plus liga: AZS Częstochowa górą w meczu za „sześć punktów”.
Plus liga: Wielka sensacja w Bełchatowie! Waleczny Olsztyn pokonuje wicelidera.
PlusLiga: Szybkie zwycięstwo wicemistrzów Polski
Plus liga: Mała niespodzianka w Jastrzębiu. Radom przegrywa bez wygranej partii.
Jastrzębie inaczej nie może, jak po horrorze. Cuprum
PlusLiga: Argentyńskie Tango Conte, 8 wygrana PGE Skry!
PlusLiga: Jungiewicz show! Effector Kielce zdobywa cenne trzy punkty!
PlusLiga: Olsztynianie lepsi od BBTSu Bielsko-Biała
Orlen liga: Mecz za „sześć punktów” dla Impelu
Ambicja i walka dla Legionowa, umiejętności i punkty dla dąbrowianek!
Orlen Liga: PGE Atom Trefl Sopot wygrywa, bielszczanki bezradne
PlusLiga: Gdańszczanie wygrali przegrany mecz
PlusLiga: Siatkarze z Lubina awansują na fotel lidera
Orlen Liga: Sopot wygrywa w hicie, ale niedosyt pozostał
Orlen Liga: Lider lepszy od wicelidera w hicie kolejki
PlusLiga: Kolejne zwycięstwo Czarnych Radom
Plus Liga: Lotos wygrywa po szarpanym meczu
PlusLiga: Lekcja siatkówki dla drużyny z Będzina
PlusLiga: Łuczniczka odczarowana! Bydgoszczanie pokonują Effector Kielce.
ORLEN Liga: Premierowe zwycięstwo
Orlen Liga: Atomówki za słabe dla Dąbrowianek
Orlen Liga: Niewykorzystana szansa Mineralnych
PlusLiga: Cinqucento X błyskawiczne przejechało się przez Kielce, kierował Damian Schulz!
Plus Liga: Falstart Bydgoszczy, Radom rośnie w siłę
ORLEN Liga: Pierwsze zwycięstwo PTPS Piła!
PlusLiga: Bielska Kompania Braci pokazała charakter!
Orlen Liga: Łódź wciąż na fali, Bydgoszcz w kryzysie
ORLEN Liga: Policki walec zburzył bydgoski Pałac!
X Memoriał Zdzisława Ambroziaka: Lotos Trefl Gdańsk na piątkę!
LŚ, gr C: Przebudzenie Bułgarów!
Karuzela musi się kręcić, w kotle musi wrzeć
I Liga: Niekompletna 4 seria gier za nami
Alfabet ORLEN Ligi
Transfer Bydgoszcz – rewolucja kadrowa zakończona sukcesem! Podsumowanie sezonu 2014/2015.
Pro A: Podsumowanie 23. kolejki – hit kolejki dla Paris! Stołeczni siatkarze dogonili lidera!

polecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowaniaWarning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (_session) in Unknown on line 0