Staram się podchodzić do wszystkiego powoli, małymi krokami - Maja Tokarska ekskluzywnie dla siatkowka24.com!
"Staram się podchodzić do wszystkiego powoli, małymi krokami" - Maja Tokarska, środkowa wicemistrza Japonii, Hisamitsu Seiyaku Springs Kobe, jak zawsze w szczerej rozmowie z Siatkowka24.com!
Staram się podchodzić do wszystkiego powoli, małymi krokami - Maja Tokarska ekskluzywnie dla siatkowka24.com!

O ciężkiej pracy w drodze po srebrny medal w Azji, o świętowaniu końcowego sukcesu, będzie też o urokach Kobie, no i wiele, wiele innych... Tylko na łamach Siatkowka24.com, Maja po raz kolejny daje się Wam/Nam poznać od nieco innejstrony!

 

Zjedźcie coś proszę, przygotujcie sobie "coś" do zjedzenia, postawcie sobie kubek z gorącą kawą, herbatą, po prostu odpocznijcie po pracy, szkole czy uczelni. Maja zaprasza Was do swojego świata... (uśmiech). Świata według Mai Tokarskiej.

 

Łukasz Klin (Siatkowka24.com): - Naszą rozmowę zacznę obowiązkowo, ale też z dużą przyjemnością, od gratulacji za wicemistrzostwo Japonii. Jak Ci "smakuje" ten "srebrno - złoty" medal wywalczony w Azji?

 

Maja Tokarska, (gdańszczanka, środkowa reprezentacji Polski, środkowa wicemistrzyń Japonii, Hisamitsu Springs Kobe): -  Dziękuję, smakuje bardzo dobrze, szczególnie dla mnie bo tylko ja wiem, jak ciężko było ten medal zdobyć.

 

Emocje po finale V- Ligue z pewnością bardzo powoli opadają, tak w miarę "na zimno" jesteś bardziej z tego srebrnego krążka zadowolona, czy jednak to uczucie niedosytu, może lekkiego zawodu się w Tobie jeszcze, gdzieś tli. Proszę o szczerą odpowiedź...

 

 

- Patrząc z perspektywy czasu – tzn tygodnia, no może trochę dłużej, to uważam to za sukces, oczywiście.

 

Czego w Twojej ocenie zabrakło, by ligowym finale ograć "Czerwone Rakiety", z którymi podczas ligi w sezonie zasadniczym udawało Wam się wygrać także dzięki Twojej dobrej postawie?

 

- Zdecydowanie kontuzje Iwasaki i Nagaoki, nie pomogły. Byłyśmy przygotowane na 100 procent i dałyśmy z siebie naprawdę wszystko, nie ma więc we mnie niedosytu.

 

W klubie w mieście, jak przyjęto Wasze srebrne medale - w sensie z radością, czy może lekkim rozczarowaniem, bo w sezonie w zasadzie od jego początku, no praktycznie po sam finał, to byłyście murowanymi kandydatkami do złota...

 

 

- Myślę, że traktujemy to jak złoto bo cudem weszłyśmy do "czwórki", a później niesione tym, żeby grać dla kontuzjowanej Nagaoki weszłyśmy do finału. Oczywiście wszyscy woleliby złoto, ale patrząc na okoliczności tak miało być.

 

Pozwolę sobie Ciebie "pociągnąć za język", ale tylko trochę, postaram się, by nie bolało za bardzo (uśmiech). Zdradzisz może rąbka tajemnicy, jak świętowała ekipa Hisamitsu Seiyaku Springs, wicemistrzostwo Japonii?

 

-Tak, mieliśmy wszyscy wspólny bankiet tzn trenerzy, zawodniczki, władze klubu i rodzice… Wszyscy pytali mnie, gdzie są moi bo niestety byli jednymi brakującymi. Były przemowy, wspólne łzy i śmiech, i jedna konkluzja, że zrobiliśmy wszystko, poziom meczu był niesamowity i próbujemy za rok.

 

 

Telefon i media społecznościowe wytrzymały napływ wiadomości, sms(ów), wiadomości na Facebooku, Instagramie. Sporo miałaś czytania oraz odpisywania...

 

 

- Mam nadzieję, że jeśli kiedyś osiągnę jakiś sukces z reprezentacją Polski, to będę miała więcej odpisywania.

 

Kto pierwszy poza obecnym na miejscu, Jakubem Dolatą, twoim  menadżerem przesłał Ci gratulacje? Ja stawiam na ukochaną przez Ciebie zawsze kibicującą Tobie babcię Jadzie, którą przy okazji z tego miejsca myślę, że solidarnie możemy razem pozdrowić (uśmiech). Trochę prywaty, a co!

 

 

-  Tak, zdecydowanie te osoby, które są zawsze przy mnie tzn – Babcia, rodzice, Ciocia, kilkoro bliskich znajomych, no i kibiców. Oczywiście po wygranym meczu ludzie piszą więcej, wszyscy są Twoimi przyjaciółmi, gdy zagrasz fatalny mecz i nie możesz poradzić sobie z emocjami - te kilka osób zostaje i za to im bardzo dziękuję.

 

Wiele było głosów krytycznych wobec Twojej osoby jeśli chodzi o wyprawę do Japonii oraz grę w tamtejszej V-Ligue, czy chciała byś w tym wywiadzie "coś" przekazać swoim przeciwnikom "hejterom"

 

Że ich kocham (śmiech).

 

Był jakiś moment - chwila załamania, zwątpienia w Twoją wielką przygodę w Azji, w konsekwencji srebrną przygodę w pięknym Kobe?

 

 

Zwątpienie ostateczne na szczęście nie, chociaż było wiele trudnych chwil, oj bardzo wiele. Mam to szczęście ze osoby które są wokół mnie pchały mnie w górę, bez ich wsparcia byłoby ciężko.

 

Pamiętam, że bardzo lubisz zwiedzać - poznawać. Masz chyba w sobie takiego ducha przygody, czy mogę zaryzykować stwierdzenie, że Kobe znasz już, jak przysłowiową "własną kieszeń"?

 

 

Mam swoje ulubione miejsca, tak znalazłam tam swoja małą rzeczywistość i muszę powiedzieć, że kocham Kobe. Tzn centrum miasta, bo niestety mieszkam na obrzeżach.

 

Jak Twój j. japoński (uśmiech) 

 

 

Genki des (uśmiech)

 

Koleżanki z Hisamitsu Seiyaku Springs, rozumiem, że trochę j. polskiego znają, albo przynajmniej już trochę go rozumieją?

 

 

Haha zatrzymały się na dziękuje, dzień dobry, niestety poznały też kilka bardziej potocznych słów, które bardzo lubią powtarzać.

 

 

Znalazłaś się (wreszcie!) po długim czasie w szerokim składzie seniorskiej reprezentacji Polski na rok 2017, jesteś zaskoczona, że trener Jacek Nawrocki wypatrzył Cię w dalekim Kobe? Choć tak szczerze, jak grałaś w Sopocie w Atomie Treflu, to niestety trenerowi nie zawsze zdarzało się (chyba) patrzeć na Ciebie przychylnie...

 

 

Zawsze byłam w szerokim składzie, nie pojechałam na dwa turnieje, rok temu nie mogłam zagrać z innych względów, ale zawsze byliśmy z trenerem w kontakcie, nie było żadnego konfliktu. Bardzo się cieszę, że znalazłam się w kadrze bardzo chciałabym w niej zagrać.

 

Twój impresario, Jakub Dolata, na swoim Facebooku, tuż po finale napisał, cytuję: "Wicemistrzostwo Japonii, Puchar Japonii, udział w KMŚ. Zdecydowanie najlepszy sezon w karierze. Ogromny postęp. Brawo Majka! Także za odwagę!" Co Ty na takie słowa? Zgadzasz się z Jakubem?

 

No tak, Kuba ma zawsze racje (uśmiech).

 

Czy możesz już "coś" zdradzić jaka będzie Twoja dalsza sportowa przyszłość, jakie są Twoje dalsze sportowe plany? Uchylisz naszym Czytelnikom przysłowiowego rąbka tajemnicy?

 

 

Na razie koncentruje się na Klubowych Mistrzostwach Świata, później mam nadzieje na reprezentacji. Staram się podchodzić do wszystkiego powoli, małymi krokami i nie wybiegać zbyt daleko w przyszłość.  Co do następnego sezonu gdziekolwiek będzie prowadziła droga wierzę w to, że to będzie najlepsze dla mnie miejsce.

 

Czego Tobie życzyć na najbliższe dni, tygodnie? Banalne pytanie, ale prawdziwe (szczerze) tylko takie teraz na koniec przyszło mi do głowy?

 

Dużej chęci do trenowania po powrocie do Japonii, to będzie ciężkie 5 tygodni które chce przepracować jak najlepiej, a później jak najlepszych występów podczas Klubowych Mistrzostw Świata.

 

Pewnie do wielu osób ten wywiad dotrze (mam przynajmniej taką cichą nadzieję), pozwolę sobie na kolejną, szczerą do bólu prywatę. Dziękuję za każdą rozmowę, każde wspólne zdjęcie, każdy fajny, sympatyczny wywiad, każdy autograf na zdjęciu, czy nawet krótką wiadomość na facebooku!Bardzo to doceniam i z całego serca Tobie - Dziękuję, Ty wiesz... Pewnie to ostatnie pytanie, zdania wzbudzą trochę tajemniczości, złośliwości. Nie obchodzi mnie to. Jestem szczery, zawsze i wszędzie! Bez Was sportowców, by mnie po prostu nie było!

 

Dobrze ze jesteś.

 

Pani Maju kochana, zebrałem wszystko, napisałem, no i myślę, że jakoś nam wspólnie wyszło - mogę teraz odpowiedzieć Maju, jeśli tylko czytasz ten wywiad - przed jego premierą, albo już bezpośrednio na Siatkowka24.com, na co liczę, oczywiście! Dzięki wielkie za wszystko. Do zobaczenia, jesteśmy mam nadzieję w kontakcie.

 

 

Z Mają Tokarską, rozmawiał Łukasz Klin, Siatkowka24.com

 

 

Zdjęcia: Maja Tokarska/Archiwum Prywatne/Maja Tokarska Facebook 


Polecamy także


Venus Sultanlar Liga: Przyzwoite loty Mai w starciach Beskitasu z gigantami!
Turcja - Puchar dla Guidettiego i spółki, ćwierćfinał Mai Tokarskiej
Maja Tokarska powoli czaruje nad Bosforem! Besiktas ze zmiennym szczęściem
Maja Tokarska zagra w Besiktas Stambuł! Maja, powodzenia!
KMŚ - Maja zapisała się w historii siatkówki, w powtórce finału znowu lepsze Rakiety!
KMŚ - Maja poznała swoje rywalki, będzie ciekawie!
Japonia - Maja Tokarska oczarowała Kobe, jak i Kraj Kwitnącej Wiśni! Brawo Maja!
Tokio - Srebrna Maja Tokarska! Wielki sukces Polki w Azji!
Tokio - Japońskie złoto dalej od Mai, wielkie emocje w ligowym finale!
Maja leciała, leciała i do Tokio doleciała, Polka w finale V-League!
Japonia - Maja jeszcze nie wleciała do finału, Czerwone Rakiety wygrały Final Six!
Japonia - Majka dobrze, mistrz Japonii nadal na czele, ale z pierwszą przegraną!
Hat-trick Tokarskiej i Hisamitsu Springs w Final Six!
Japonia - Cudowne ręce Majki, zwycięstwo i udany początek w Final Six!
Maja kończy rundę poskramiając Czerwone Rakiety, no i z mocnymi procentami!
Maja i Hisamitsu Springs ponownie na zwycięskiej ścieżce!
Japonia - Maja Tokarska z pierwszym japońskim skalpem! Puchar Cesarza dla Hisamitsu Springs!
"Rodzina sprawia, że świąteczne wspomnienia są tak wspaniale!" - Maja Tokarska, środkowa Hisamitsu Seiyaku Springs dla Siatkowka24.com
U Kubiaków świąt nie będzie! Majka zamiast do stołu to do Moltena!
Hisamitsu Springs na remis, Majka nadal wiodącą postacią!
Japonia - Maja nie wystraszyła się czerwonych rakiet!
Polka w Japonii pokazuje klasę! Maja w ten weekend na remis...
Bardzo dobry początek Mai Tokarskiej w Japonii!
Maja Tokarska ekskluzywnie dla siatkowka24.com z Japonii: Jestem pozytywnie zaskoczona jedzeniem!
Maja Tokarska: Chciałabym się rozwinąć jako zawodniczka!
Maja Tokarska dla Siatkowka24.com - Nie mówię: "Do Widzenia!", ale "Do zobaczenia, wkrótce!"
Maja Tokarska zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata!
Hitowy transfer Polki, Maja odleciała do dalekiej Japonii!
W Sopocie przykrych informacji ciąg dalszy, puzzle Trefla się rozsypały!
Maja Tokarska prosto z Baku dla Siatkowka24.com - Chwilę śpiewałyśmy i się wygłupiałyśmy!
Maja Tokarska nadal Atomówką! Kolejna umowa w Sopocie podpisana!
Z okazji Dnia Kobiet wybrano Miss Atomu Trefla Sopot!
Gwiazdor kadry Heynena podbił Azję, czas na Chiny! Sensei Michał Kubiak!
Gwiazdor chłopaków z Kentucky spróbuje swoich sił w Azji?!
Tureckie otwarcie Japonek! Ferhat Akbas i jego misja Tokio 2020!
Azjatycka fucha Philippa Blaina! Będzie pracował w japońskiej reprezentacji siatkarzy!
Japonia - Maja Tokarska oczarowała Kobe, jak i Kraj Kwitnącej Wiśni! Brawo Maja!
Tokio - Srebrna Maja Tokarska! Wielki sukces Polki w Azji!
Bułgarski Gwiazdor o grze w Japonii - Wiele się od nas wymaga i w każdym meczu musimy dać z siebie maksimum!
Dzik ponownie nad Wisłą! Odpoczywa i
Maja leciała, leciała i do Tokio doleciała, Polka w finale V-League!
Kapitan Dzik w Panterach na dłużej, zdecydowanie dłużej!
Bezzębne Pantery z Dzikiem w składzie końcą sezon bez medalu!
Japonia - Maja jeszcze nie wleciała do finału, Czerwone Rakiety wygrały Final Six!
Japonia - Majka dobrze, mistrz Japonii nadal na czele, ale z pierwszą przegraną!
Japonia - Dzik trzyma poziom, ale jego Pantery maja stępione pazury!
Hat-trick Tokarskiej i Hisamitsu Springs w Final Six!
Japonia - Cudowne ręce Majki, zwycięstwo i udany początek w Final Six!
Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik jest bardzo głodny gry!
Dzik ponownie ranny, a pantery ponownie osłabiane! Japonia wstrzymała oddech!
Maja kończy rundę poskramiając Czerwone Rakiety, no i z mocnymi procentami!
Maja i Hisamitsu Springs ponownie na zwycięskiej ścieżce!
Dzika reaktywacja, Pantery znów będą groźne!
Kubiak - Gramy pod presją od dawna, więc to nic nowego!
Japonia - Maja Tokarska z pierwszym japońskim skalpem! Puchar Cesarza dla Hisamitsu Springs!
"Rodzina sprawia, że świąteczne wspomnienia są tak wspaniale!" - Maja Tokarska, środkowa Hisamitsu Seiyaku Springs dla Siatkowka24.com
U Kubiaków świąt nie będzie! Majka zamiast do stołu to do Moltena!
Mistrzynie, jak i Mistrzowie ponownie zawitają do Japonii!
Hisamitsu Springs na remis, Majka nadal wiodącą postacią!
Japonia - Maja nie wystraszyła się czerwonych rakiet!
Kapitan Kubiak przegrał z własną... łydką! "Na mnie takie rzeczy goją się, jak na psie"
Polka w Japonii pokazuje klasę! Maja w ten weekend na remis...
W Japonii wstrzymali oddech! Pantery bez swojego "Dzika"
Bardzo dobry początek Mai Tokarskiej w Japonii!
Trener JT Thunders - Wybrał inaczej i zrobił sobie zły PR!
Maja Tokarska ekskluzywnie dla siatkowka24.com z Japonii: Jestem pozytywnie zaskoczona jedzeniem!
Co z tym Kurkiem? Miłość czy kontuzja?
Kuraś dla Anny Grejman zrezygnuje z fortuny w Azji!?
Reprezentacja Japonii … rezygnuje z wioski olimpijskiej
Michał Kubiak zagra w Azji!
Kwal. do IO: Polacy zjedli japońskie sushi!
Kwal. do IO: Łatwa wygrana Chińczyków.
Kwal. do IO: Francuzi sforsowali twardy chiński mur!
Kwal. do IO: Irański huragan spustoszył Australię!
Oficjalnie - Przystanek ostatniej olimpijskiej szansy w Tokio!
Wściekły, ale odważny Dziku deklaruje: - Chcemy wygrywać każdy mecz!
PŚ: Klasyfikacja końcowa
PŚ: Japonia o włos od pokonania Rosji
PŚ: Polacy nadal niepokonani!
PŚ: Argentyna gromi gospodarzy
PŚ: Zmienne szczęście w meczu Japonii z Iranem
Kubiak: ,,Zrobiliśmy to, co musieliśmy.
PŚ: Polacy wypełniają plan w 100%!
PŚ: Tunezja ulega gospodarzom w trzech setach
PŚ: Rosjanie w trzech setach pokonali Australię
PŚ: Gospodarze ulegli Włochom
PŚ: Egipt bez większych szans w starciu z USA!
PŚ: Gospodarze znów wygrywają
PŚ: Konferencja i statystyki po meczu Polska-Iran
PŚ: Polscy siatkarze nadal niepokonani!
PŚ: Japonia nie daje szans Australii
PŚ - Samuraje dzielnie walczyli z Andersonem i spółką!
PŚ: Gospodarze lepsi po tiebreaku
PŚ Kobiet: Statystyki indywidualne
PŚ Kobiet: Serbia lepsza w szlagierze, USA wciąż liderem
PŚ Kobiet: Chiny gromią Kenie, Japonia lepsza od Korei Płd.
Matey Kaziyski wyjeżdża do Japonii po naukę języka?!
MHW: Samurajowie lepsi od Persów!
PŚ Kobiet: Kolejne zwycięstwa faworytów
PŚ Kobiet: Kto zatrzyma Koshelevą? Rosja wygrywa po tiebreaku z gospodarzami
MHW : Niespodzianka w Toruniu – Francuzi nie dali rady Japonii.
MHW : Bez niespodzianki w Toruniu – triumf polskich siatkarzy
MHW : Zwycięska Francja na inaugurację Memoriału.
PŚ kobiet: Pewny triumf gospodarzy, kolejne jednostronne widowiska
Jerzy Mróz na pięć dni przed XIII Memoriałem H.J.Wagnera
PŚ - Kibicu, jesteś z Biało Czerwonymi?! To się wyśpij!
Muzeum siatkarskie na XIII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera
Skład Japonii na XIII Memoriał Wagnera
Terminarz XIII Memoriału H.J.Wagnera
LŚ, GR. D: Czechy rozbite! Japonia z kolejną wygraną.
LŚ, gr D: Horror dla niepokonanej Francji!
LŚ, gr D: Zwycięska passa Francuzów trwa w najlepsze!
Puchar Świata 2015: Trudna droga Polaków na Igrzyska w Rio!
LŚ, gr D: Japończycy ponownie lepsi od Korei Południowej!
LŚ, gr D: Japońska deklasacja Korei Południowej!
LŚ, gr D: Brutalny rewanż Koreańczyków
LŚ, gr D: Wiśnia zakwitła w Korei, Japonia lepsza od Korei Południowej!
LŚ, gr E: Francja gromi
LŚ, gr. D - Czeskie przebudzenie w pięciu aktach!
LŚ, gr. D: Europa - Azja 1:1, cieszą się w Kędzierzynie-Koźlu!
Gwiazdor chłopaków z Kentucky spróbuje swoich sił w Azji?!
Japonia - Maja Tokarska oczarowała Kobe, jak i Kraj Kwitnącej Wiśni! Brawo Maja!
Tokio - Srebrna Maja Tokarska! Wielki sukces Polki w Azji!
Bułgarski Gwiazdor o grze w Japonii - Wiele się od nas wymaga i w każdym meczu musimy dać z siebie maksimum!
Tokio - Japońskie złoto dalej od Mai, wielkie emocje w ligowym finale!
Dzik ponownie nad Wisłą! Odpoczywa i
Maja leciała, leciała i do Tokio doleciała, Polka w finale V-League!
Kapitan Dzik w Panterach na dłużej, zdecydowanie dłużej!
Bezzębne Pantery z Dzikiem w składzie końcą sezon bez medalu!
Japonia - Maja jeszcze nie wleciała do finału, Czerwone Rakiety wygrały Final Six!
Japonia - Majka dobrze, mistrz Japonii nadal na czele, ale z pierwszą przegraną!
Japonia - Dzik trzyma poziom, ale jego Pantery maja stępione pazury!
Hat-trick Tokarskiej i Hisamitsu Springs w Final Six!
Japonia - Cudowne ręce Majki, zwycięstwo i udany początek w Final Six!
Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik jest bardzo głodny gry!
Dzik ponownie ranny, a pantery ponownie osłabiane! Japonia wstrzymała oddech!
Maja kończy rundę poskramiając Czerwone Rakiety, no i z mocnymi procentami!
Maja i Hisamitsu Springs ponownie na zwycięskiej ścieżce!
Dzika reaktywacja, Pantery znów będą groźne!
Japonia - Maja Tokarska z pierwszym japońskim skalpem! Puchar Cesarza dla Hisamitsu Springs!
"Rodzina sprawia, że świąteczne wspomnienia są tak wspaniale!" - Maja Tokarska, środkowa Hisamitsu Seiyaku Springs dla Siatkowka24.com
U Kubiaków świąt nie będzie! Majka zamiast do stołu to do Moltena!
Hisamitsu Springs na remis, Majka nadal wiodącą postacią!
Kapitan Kubiak przegrał z własną... łydką! "Na mnie takie rzeczy goją się, jak na psie"
Polka w Japonii pokazuje klasę! Maja w ten weekend na remis...
Bardzo dobry początek Mai Tokarskiej w Japonii!
Trener JT Thunders - Wybrał inaczej i zrobił sobie zły PR!
Co z tym Kurkiem? Miłość czy kontuzja?
Maja Tokarska: Chciałabym się rozwinąć jako zawodniczka!
Hitowy transfer Polki, Maja odleciała do dalekiej Japonii!
Michał Kubiak zagra w Azji!
KMŚ - Maja zapisała się w historii siatkówki, w powtórce finału znowu lepsze Rakiety!
KMŚ - Maja poznała swoje rywalki, będzie ciekawie!
Japonia - Maja Tokarska oczarowała Kobe, jak i Kraj Kwitnącej Wiśni! Brawo Maja!
Tokio - Japońskie złoto dalej od Mai, wielkie emocje w ligowym finale!
Maja leciała, leciała i do Tokio doleciała, Polka w finale V-League!
Japonia - Maja jeszcze nie wleciała do finału, Czerwone Rakiety wygrały Final Six!
Japonia - Majka dobrze, mistrz Japonii nadal na czele, ale z pierwszą przegraną!
Hat-trick Tokarskiej i Hisamitsu Springs w Final Six!
Japonia - Cudowne ręce Majki, zwycięstwo i udany początek w Final Six!
Maja kończy rundę poskramiając Czerwone Rakiety, no i z mocnymi procentami!
Maja i Hisamitsu Springs ponownie na zwycięskiej ścieżce!
Hisamitsu Springs na remis, Majka nadal wiodącą postacią!
Polka w Japonii pokazuje klasę! Maja w ten weekend na remis...
Maja Tokarska: Chciałabym się rozwinąć jako zawodniczka!
Maja Tokarska zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata!
Hitowy transfer Polki, Maja odleciała do dalekiej Japonii!

polecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowaniaWarning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (_session) in Unknown on line 0