PGE Skra Bełchatów nadal niepokonana
PGE Skra Bełchatów pokonała we wlasnej hali ONICO Warszawa w trzech partiach rozpoczynając 9 kolejke PlusLigi   MVP: Srećko Lisinac

Mecz rozpoczął się od zaciętej bitwy o punkty. Gospodarze popełniali bardzo dużo błędów, aż dziewięć punktów oddali w polu zagrywki przeciwnikowi z Warszawy. Bełchatowianie odskakiwali paroma punktami do przodu. Ostateczny wynik zadecydowal o wygranym secie dla gospodarzy, lecz nie mięli oni dużego szczęścia w polu zagrywkowym.

Bardzo dobrze w defensywie i przyjęciu spisywał się Milad Ebadipour. To między innymi dzięki niemu środkowi z Bełchatowa odczuwali komfort gry. Dzięki niemu bełchatowianie ze stanu 10:10 w zaledwie kilka minut wyszli na prowadzenie z wynikiem 18:13 w dalszej części meczu triumfował Bartosz Bednorz w swoim ataku. Dzięki niemu bełchatowianie zwyciężyli drugiego seta 25:22

Trzeci set rozpoczął się bardzo nerwowo. ONICO Warszawa zdobywała punkty blokami i atakiem. Jednak PGE Skra szybko zaczęła odbudowywać stracone punkty. Zawodnicy z Bełchatowa jednak mięli wiele zepsutych zagrywek co skutkowało łatwą utratą punktów. W pewnym momencie gospodarze mięli przewagę trzech punktów, którą bardzo szybko oddali na konto przeciwnika. Zawodnicy z Warszawy doporwadzali do kolejnej walki na przewagi punktów, ale jednak nie dali rady pokonać bełchatowian.

Nagrodę MVP zgarnął Srećko Lisinac - świetnie spisywał się w ataku, bloku i zagrywce zdobywając aż 17 punktów

PGE Skra Bełchatów - ONICO Warszawa 3:0 (26:24, 25:22, 28:26)

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Kłos, Bednorz, Ebadipour, Łomacz, Milczarek (L) oraz Janusz, Penchev, Romać

ONICO Warszawa: Brizard, Kwolek, Nowakowski, Gjorgiew, Włodarczyk, Wrona, Wojtaszek (L) oraz Warda, Samica, Vernon-Evans