Milad Ebadipour dla siatkówka24.com: Musimy odnosić zwycięstwa we własnej hali
Milad Ebadipour po ostatnim wygranym meczu PGE Skry opowiedział o zmaganiach PGE Skry w PlusLidze oraz przedstawił swoją poprzednią ekipę  Sarmayeh Bank VC - przed rozpoczęciem Klubowych Mistrzostw Świata. 
Milad Ebadipour dla siatkówka24.com: Musimy odnosić zwycięstwa we własnej hali

 

PGE Skra Bełchatów we własnej hali odniosła kolejne zwycięstwo za 3 punkty, nie tracąc przy tym seta. – Nie skupialiśmy się na tym żeby utrzymać passę zwycięstw bez straty seta. Skupialiśmy się tylko na tym, aby odnieść zwycięstwo, nie istotne w jakim stosunku setowym. Teraz gramy u siebie, w Bełchatowie, ale czeka nas wiele trudnych meczów na wyjeździe. Musimy wygrywać również te. Dla nas wszystkie mecze będą trudne, ponieważ wszyscy chcą wygrać z taką drużyną jak nasza i zaprezentować się, jak najlepiej. My tych wygranych i punktów również potrzebujemy, żeby utrzymać się na szczycie tabeli - skomentował Milad Ebadipour.

 

Bełchatowianie awansowali na drugi miejsce w tabeli, a przed nimi spotkanie z GKS-em Katowice, który becnie również walczy o miejsce w czołówce. – Nie ważne, czy stracimy seta, czy dwa. Istotne, aby wyjść zwycięsko z meczu. Nie da się wygrać wszystkich spotkań, raz się wygrywa, raz się przegrywa. Ważne jednak, że grając u siebie czujemy się pewnie i jesteśmy w stanie wygrywać. Jeśli chcemy ze spokojem i łatwością zagrać mecze wyjazdowe to musimy odnosić zwycięstwa we własnej hali i zdobywać punkty.

 

W listopadzie gracze PGE Skry grają tylko jeden mecz na wyjeździe ( z MKS-em Będzin), więc korzystnie ułożony kalendarz pozwala im na treningi i przygotowania do intensywnego okresu, w jaki wejdą w grudniu. – Przed nami trudny czas, wiele meczów, ponieważ dojdzie Liga Mistrzów i Klubowe Mistrzostwa Świata, dlatego już teraz musimy pokazać, że jesteśmy mocną drużyną. W przyszłości to zmęczenie może dać o sobie znać, więc teraz musimy wykorzystywać ten czas i ugrać, jak najwięcej się da. Teraz mamy czas na trening, pracę nad naszą grą. Jednak mam nadzieję, że w przyszłości również będziemy odnosić takie zwycięstwa, bo gramy dla ludzi i wiemy, że oni przychodzą tutaj dla nas. Liczę, że w przyszłości pokażemy tym ludziom najlepszą siatkówkę.

 

Przyjmujący PGE Skry przyznaje, że bardzo dobrze czuje się w bełchatowskiej drużynie. - PGE Skra to jedna z najlepszych drużyn na świecie, nie tylko w Europie, ale na świecie. Bardzo się cieszę, bo to mój pierwszy sezon i gram w najlepszej drużynie. Bełchatów to naprawdę przyjemne miejsce, dodatkowo ma świetną lokalizację i nasze podróże do innych miast nie są aż tak długie (śmiech).

 

12 grudnia rozpoczną się zmagania w Klubowych Mistrzostwach Świata. Milad z PGE Skrą Bełchatów będzie rzgrywał swoje pojedynki w Łodzi, jednak w Opolu o wyganą będą również walczyć koledzy Milada z jego poprzedniej ekipy - Sarmayeh Bank VC. – To bardzo mocna drużyna. Słyszałem o ich grupie, jest bardzo trudna, grają tam Sada, Lube, ZAKSA i moja poprzednia drużyna. Znam ich bardzo dobrze i w nich wierzę. Wiem, bardzo chcą wziąć udział w tym turnieju. Jestem pewny, że mogą wygrać wszystkie mecze. Przed nimi trudne wyzwanie, ale mogą wygrać wszystkie pojedynki, poza tym przeciwko nam (śmiech). W tej drużynie są gracze z mentalnością wojownika. To moi przyjaciele z reprezentacji i klubów. Walczą o każde zwycięstwo, tak jak my. Mogą pokazać światu naprawdę świetną siatkówkę.

- Nie mogę powiedzieć, że mają dobry tylko serwis, tylko atak, tylko blok. Mają silną drużynę. Grają jako zespół, grają razem dla drużyny. Nie grają indywidualnie. Jednak muszę dodać, że blok rzeczywiście jest ich mocną stroną. Mają Mousaviego, który wielokrotnie był wybierany najlepszym blokującym wielu imprez, jest Łukasz Żygadło, którego uważam za jednego z najlepszych rozgrywających na świecie oraz Mahmoudiego, który 2 – 3 lata temu był najlepszym atakującym na świecie. Znam tych chłopaków bardzo dobrze, ponieważ grałem z nimi 5 – 6 lat, czy to w reprezentacji, czy to w klubie. Mam nadzieję, że uda im się wygrać te mecze, a gra przeciwko nim byłaby dla mnie przyjemnością i byłbym szczęśliwy mogąc spotkać się z nimi na boisku - powiedział gracz.

 


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowaniaWarning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (_session) in Unknown on line 0