Sergio Nogueira dla siatkówka24.com: Naszym celem zawsze jest pierwsze miejsce
Sada Cruzeiro poniosła porażkę w swoim pierwszym meczu tegorocznego turnieju, w którym kluby walczą o tytuł najlepszej ekipy globu.
Sergio Nogueira dla siatkówka24.com: Naszym celem zawsze jest pierwsze miejsce

Grupa, która rozgrywa swoje mecze w Opolu jest uważana z grupę śmierci w tegorocznych rozgrywkach Klubowych Mistrzostw Świata. Sada Cruzeiro ten tytuł wywalczyła trzykrotnie i w tym roku po raz kolejny staje na boisku, by bronić tytułu najlepszej klubowej ekipy na świecie. Pierwszy mecz jednak nie ułożył się po myśli Brazylijczyków. Lube Civitanova pewnie pokonała ich 3:0. - Śmiało możemy nazwać tą grupę - grupą śmierci. Mamy cztery bardzo mocne ekipy. Wczoraj Włosi zagrali naprawdę dobrze, przygotowywaliśmy się do tego meczu, ale nie oczekiwaliśmy tak wysokiego poziomu. Wiemy, że możemy zagrać lepiej i jechać do Krakowa, ale musimy wszystko poprawić - przyznał libero Sady Cruzeiro. 

 

Gracze Sady Cruzeiro nie byli w stanie znaleźc argumentów na dobą postawę włoskiej ekipy. - Zagrywali bardzo dobrze, to była ta różnica. My nie byliśmy w stanie zagrywać jak oni i to nie pozwalało nam utrzymać tej ciągłości gry. Dzisiaj jest inny dzień i nie mamy zamiaru narzekać. Musimy przygotować się na kolejny mecz. To będzie wojna i dla nas teraz każdy mecz jest finałem - dodał gracz.

 

W dzisiejszym starciu ich rywalem będzie Sarmaye Bank Teheran VC. Na co popularny Serginho zwraca uwagę podczas przygotowań się do meczu z tą ekipą? - Dwukrotnie graliśmy przeciwko Irańczykom i znamy drużynę, ale teraz jesteśmy w innym momencie i nie możemy myśleć o przeszłości. Cała drużyna musi myśleć o dzisiejszej wygranej. Różnią się od Civitanovy. Mają czterech graczy, którzy posiadają flotową zagrywkę, która nie jest zbyt opularna w Brazylii; na świecie ciężko jest spotkać ekipę, która ma tylu floatowców w swoich szeregach. 

 

Czy Brazylijczycy odczuwają presję w związku z obroną tytułu? - Trochę tak. Mamy dobrą drużynę i duże pieniądze zostały zainwestowane w ten zespół, więc naszym celem zawsze jest pierwsze miejsce.

 

Sada Cruzeiro przyleciała do Polski wcześniej, aby zaaklimatyzować się w polskich warunkach. Jakie są wrażenia gracz po pierwszych dniah pobytu w Opolu? - Tutaj jest kompletnie inaczej. Tak naprawdę przyjechaliśmy tutaj, kiedy u nas panuje lato, więc temperatury są 20 – 25 stopni; a tutaj 1 – 2 stopnie. Nie jest łatwo grać, ale hala ma infrastrukturę, która naprawdę robi wrażenie. Naprawdę podoba mi się to miasto, według mnie jest to wspaniałe miejsce do zamieszkania i grania w siatkówkę.

 

Drużyna przyznaje, że czuje się bardzo dobrze na parkiecie tutejszego obiektu. - Gra się tutaj naprawdę dobrze, jest to piękna hala. Nie jest zbyt duża, ponieważ kiedy gra się na dużych obiektach ciężko jest śledzić piłkę i być dobrze rozeznanym. Tutaj jest perfekcyjnie. W Brazylii nie mamy takich obiektów, więc cieszymy się, że mamy możliwość tutaj zagrać.

 

 

 

 

 

 


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowaniaWarning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (_session) in Unknown on line 0