Taylor Sander dla siatkówka24.com: Jesteśmy podekscytowani możliwością zagrania w finale
Taylor Sander wypowiedział się po wygranym meczu z PGE Skrą Bełchatów, któy zapewnił jego drużynie awans do finału Klubowych Mistrzostw Swiata.
Taylor Sander dla siatkówka24.com: Jesteśmy podekscytowani możliwością zagrania w finale

Cucine Lube Civitanova pewnie pokonała bełchatowski zespół w meczu półfinałowym Klubowych Mistrzostw Świata. - Tutaj każdy mecz jest trudny, jednak zagraliśmy tak, jak chcieliśmy. Zagrywaliśmy całkiem dobrze i to ten element robił różnicę. Cieszymy się, że udało nam się zwyciężyć 3:0. Teraz będziemy przygotowywać się do meczu z Zenitem Kazań. Jesteśmy podekscytowani możliwością zagrania w finale.

 

Po zakończonej fazie grupowej drużyny, które awansowały do fazy finałowej miały dzień przerwy od rozgrywek, jednak musiały go poświęcić na przyjazd do Krakowa oraz wstępne rozeznanie nowego obiektu. - Ciężko jest rozegrać trzy mecze pod rząd na tam wysokim poziomie. Ponadto też codziennie trenujemy, więc ten dzień przerwy był dla nas dobry i pozwolił nam nieco zregenerować siły. Ciężko jest być w takim napięciu meczowym, ale też dla takich chwil trenujemy, więc naprawdę bardzo się cieszymy z awansu do finału i będziemy walczyć o złoto.

 

Bełchatowianie bardzo pewnie rozpoczęli mecz od początku narzucając Włochom swoje tempo gry. - PGE Skra to bardzo silna drużyna. Wiedzieliśmy, że pojedynek z nimi będzie trudny, zaczęli ten mecz bardzo dobrze. My walczyliśmy i walczyliśmy z nimi aż w końcu udało nam się ich dogonić i wygrać tego seta. Nasza zagrywka zrobiła tutaj dużą różnicę. Gdyby wygrali pierwszego seta ten mecz mógłby wyglądać całkiem inaczej, dlatego ta wygrana była dla nas ważna.

 

-Jesteśmy pewnie siebie. Mamy tą świadomość, że w naszych szeregach są naprawdę dobrzy zawodnicy. Zawsze gramy i walczymy razem wierząc, że możemy wygrać mecz. Tak zrobiliśmy też dzisiaj i to wszystko, co musimy zrobić jutro.

 

Grupa, która rozgrywała mecze w Opolu występowała przed 3 tysięczną publicznością, Tauron Arena w Krakowie jest znacznie większym obiektem. - Nie grałem tutaj dużo, więcej kontaktu z piłką było podczas treningu. Druga grupa grała w Łodzi, tamta hala jest nieco mniejsza niż ta tutaj, ale nasza w Opolu była jeszcze mniejsza. Ja już ten obiekt znam, ponieważ miałem okazję występować tutaj z reprezentacją, więc czułem się tutaj pewnie.

 


Polecamy takżepolecamy

Nadchodzące transmisje

Liga typerów

Kto wygra mecz

weź udział w lidze typerów

Ranking generalny typowaniaWarning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (_session) in Unknown on line 0